Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Тарас Шкітер
Тарас Шкітер

«Класична українська схема», — Тарас Шкітер про проблему округів без депутатів

16:53 19.10.2018
691

Співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер розповів про «Округи без депутатів» в прямому ефірі на телеканалі «Прямий».

Нагадаємо: Рух започаткував проект «Округи без депутатів». Під час дослідження з'ясувалося, що через несправедливе законодавство в Україні з'явилися "осиротілі" округи, мешканці яких значно недоотримують бюджетних коштів, — пише ІА Конкурент.

Зі слів Тараса Шкітера, ухвалення в 2015 році нового закону про вибори до місцевого самоврядування стало причиною того, що практично в кожному українському місті залишилося 25% територій без представника в міській раді.

«В Луцьку є 42 виборчих округи і, відповідно, 42 депутати до Луцької міської ради. Але 12 округів не представлені своїми депутатами», – розповів він.

Така ж проблема спостерігається і в Києві, де є 120 виборчих округів, проте 19 з них не мають свого депутата у міській раді, а 15 округів мають по два депутати.

За логікою, мешканці «осиротілих» округів можуть звернутися за допомогою до будь-якого депутата як представника всіх виборців, проте насправді місцеві депутати зацікавлені в облаштуванні власних округів.

«Класична українська схема: де-факто – по-одному, де-юре – зовсім по-іншому. Депутат представляє все місто, але його обирають в конкретно взятому окрузі. І важелів впливу у громадян на цього депутата немає, є лише один: віддати за нього голос чи не віддати. Тому зазвичай депутати переймаються округами, від яких яких вони обиралися, тому що вони хочуть вдруге обратися, вони зацікавлені задовольнити інтереси мешканців», – зазначив Тарас Шкітер.

Тож там, де немає депутатів, у мешканців виникає проблема.

Читайте також: У Луцьку й далі саботують програму «Округи без депутатів»

Загрузка...
Коментарі
25 квітня
Сьогодні
Вчора
23.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин