Синергія мистецтв: у Луцьку презентували проєкт Віктора Корсака та Петра Антипа «Космогонія»
Сотні лучан та гостей міста завітали на мистецький захід у Музей сучасного українського мистецтва Корсаків – на презентацію філософського трактату Віктора Корсака «Космогонія добра та зла, або Про що не знав Заратустра» та відкриття картини відомого художника Петра Антипа.
Захід 28 вересня почався з презентації книги Віктора Корсака. Як усе було, бачила й кореспондентка Район.Луцьк.
Робота розкриває глибокі та одвічні теми дуальності сил та ентропії. Праця науковця увібрала в себе безліч міфів народів світу, в яких лейтмотивом проходить одна тема – добро та зло не можуть існувати окремо, рівно як і неможливою є перемога однієї з цих сил. Гості події мали змогу придбати трактат, а також взяти автограф у автора.
Дві роботи – трактат та картина – є одним тандемом, задуманим митцями ще декілька років тому. Космогонія з грецької мови означає «народження».
Картина Петра Антипа розповідає про виникнення, життя та майбутнє людства. Художник наголосив, що метафоричного «кінця» у сюжеті полотна немає, лише майбутнє – теоретичне схлопування світу, повернення до сингулярності, яка його породила.
За словами авторів, важливо думати про те, яким ми лишимо світ перед його кінцем, тому що у такому стані він буде існувати ще мільйони років.
Робота над «Космогонією» розпочалась у листопаді 2022 року і мала завершитись через вісімнадцять місяців, проте офіційне відкриття відбулось майже через два роки від початку. На створення композиції було витрачено близько трьох тонн фарби, робота велась прямо на місці – протягом двох років відвідувачі музею мали змогу спостерігати за створенням унікального артоб'єкта.
Петро Антип та Віктор Корсак також наголосили, що «Космогонія» не обмежиться Україною. У планах митців створення репродукції картини меншого формату, що дозволить презентувати її за кордоном.
«Це не картина, це постійно діючий перфоманс, інсталяція», – так висловився про «Космогонію» мистецтвознавець та науковець Микола Бендюк.
Картина Петра Анипа поставила офіційний рекорд. Презентацію відвідав представник Національного реєстру рекордів України, який підтвердив, що робота розміром 2086,5 метрів квадратних є найбільшою картиною.
«Космогонія» є не просто малюнком, а синергією мистецьких форм – вона втілена не лише на полотні, а й на підлозі, та доповнена скульптурними інсталяціями.
На події також відбувся модний показ, натхненний проєктом. Український бренд Lookart представив колекцію одягу у спортивному стилі, що містить у собі елементи картини.
Відвідувачам заходу випала рідкісна можливість не тільки побачити презентацію філософської праці та картини, а й відчути себе частиною сучасного мистецтва. Подія завершилася імерсивною виставою авторства Віктора Корсака, яка за допомогою світла, звуку та заснованої на міфології оповіді розкрила сенси проєкту та доповнила його візуальний стиль.
«Мистецтво є одна з тих речей, яка допомагає нам пережити все те, що випадає на нашу долю», – прокоментував Луцький міський голова Ігор Поліщук.
Олександра ГУБА
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром