Цікаві факти про Стир від луцьких рятувальників
05 Серпня 2024, 10:56
1880
Водолаз у Стиру
Волинські водолази ДСНС підготували цікаві факти про Стир.
Про це вони написали на своїй сторінці у фейсбуці.
- 7-8 годин щомісяця в середньому проводить луцький рятувальник-водолаз у водах Стиру.
- Що роблять у Стиру водолази ДСНС? Тренуються і навчають безпеці на воді людей, обстежують дно перед початком купального сезону, здійснюють пошукові роботи (на жаль, найчастіше підіймають з дна жертв води), співпрацюють з поліцією – шукають на глибинах речові докази.
- Що знаходять на дні? Мобільні телефони і документи, посуд і пляшки, уламки цегли і будматеріалів, металеві бочки, автомобільні шини, каналізаційні люки, рибальські снасті (безліч!). Доводилось підіймати сейфи, протези і навіть автомат Калашникова.
- Найглибший Стир на крутих поворотах русла біля обривів. Максимальна глибина ріки, яку вимірювали водолази в Луцьку, — 9 метрів. А найглибше — в Берестечку — аж 12!
- Видимість у воді — від 30 сантиметрів (після повеней і підйомів рівня води) до 2 метрів (за сприятливих умов). Дно встелене річковими мідіями, де течія найсильніша — чисте й піщане.
- Середня швидкість води в Стиру — 0,5 метра за секунду.
- Ширина русла по Луцьку — 30 метрів. За особливо низьких температур ріка обмерзає і русло звужується до 10 метрів. Товща льоду по обидва береги — суттєва перешкода для пошукових робіт.
- Стир за кольором — рудий, інколи аж до помаранчевого, бурий, зеленкуватий або сірий. Ці води аж ніяк не назвеш блакитними.
- У Стиру водяться раки. Ці членистоногі ще кілька років тому були тут рідкістю. Цього року водолази неодноразово на них натрапляють. А ще — на бобрів, нутрій, хижих риб.
- Безпечно купатися в Стиру лучани можуть тільки на центральному пляжі, де діє рятувальний пост і чергують плавці-рятувальники. Це місце визначене і облаштоване для відпочинку на воді.
20/09/2024
П'ятниця
20.09.2024
14:50
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт