Вже не буде напівтонів

18 Травня 2022, 15:26
Церква у Баєві БЛОГ 3287
Церква у Баєві

У селі Баїв Луцького району священник і віряни московського патріархату не виконують рішення громади про перехід до ПЦУ. Колишній настоятель храму Василь Левковець не віддає вірянам ключі від храму. Частина людей рішення священника підтримує.

Раніше громада, до якої належать жителі сіл Баїв, Цеперів та Городище, проголосувала за перехід церкви Успіння Пресвятої Богородиці до ПЦУ. Уже й отримали відповідні документи. Та от колишній настоятель не поспішає віддавати ключі людям. Тепер селяни розділилися на два табори, і питання палко обговорювали на церковному подвір’ї.  Намагалися зарадити проблемі й кулаками.  Про це повідомляє «12 канал».

*** 

Передивилася з десяток відео, де біля церковних воріт батюшка мп, що кілька десятків років правив у селі Баїв, з гуртом понурих чоловіків блокують вхід на подвір'я. Входити у ці вібрації було фізично неприємно, але уникати не маю права. 

Грати роль божої людини в мантії у священника не вдалося, замість молитви від отця Василя – прокльони на прихожан (вже колишніх). Добре, що в новому часі всі гранично чесні і не вистачає ресурсів носити маски.

Минулого тижня на зборах села більшістю було вирішено перейти в ПЦУ. Але протистояння триває. Старий лад мертвою хваткою вчепився за те, що відходить. Людей, які шукають «третій шлях» і українська церква для них «неканонічна», на щастя, небагато. Але вони голосні і глухі. Вони не готові зрозуміти – так, як раніше вже не буде, ніяких напівтонів, недомовок, сидіння на двох стільцях. 

Ти або з Україною, українською культурою, мовою, церквою, або зрадник, колаборант і опора для «русского міра». Навіть якщо несвідомо повівся на пропаганду, навіть якщо через ряд обставин не здатен до аналізу, навіть якщо закинув кілька гривень на ЗСУ. 

Російсько-українська війна почалася не 24 лютого, і навіть не 2014 року. Вона триває кілька поколінь. Остаточна Перемога України вперше так близько! Повна заборона московської церкви на законодавчому рівні теж. Але пора усвідомити взаємозв'язок між війною і МП. 

Я відчуваю, що за нашими спинами стоять розстріляні, пограбовані, знищені мільйони українців у різний час, їхня смерть не була даремна, вони підсилюють опір і віру, вони прагнуть побачити з позасвітів омріяну і вільну від усього московського Україну. Переформульовувати суть, маніпулювати історією і нищити правду – вже не вдасться.  Кожен свій вибір  зробив і його вписано в пам'ять людську та позачасову. 

Україна – понад усе.

Ми пам'ятаємо!

Лист від мого прадіда Романа Вегери, на псевдо Зелений, якого через два місяці розстріляють у луцькій тюрмі, до рідних яких відправили у Казахстан. На фото брат Яків, сестра Катерина та батько Каленик
Лист від мого прадіда Романа Вегери, на псевдо Зелений, якого через два місяці розстріляють у луцькій тюрмі, до рідних яких відправили у Казахстан. На фото брат Яків, сестра Катерина та батько Каленик

Крайня праворуч моя прабабуся Катерина до заслання
Крайня праворуч моя прабабуся Катерина до заслання

Читайте також: УПЦ плює в лице всім українцям

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром