Життя в безкінечному страху: чому вихованців ДНЗ №33 бояться випускати на майданчики

22 Березня 2017, 18:39
8629

Через неналежний стан огорожі навколо дитячого садка №33, довелося обмежити рухливі ігри на майданчиках, що знаходяться відразу біля проїжджої частини.

Паркан навколо території ДНЗ №33 «Пролісок», що на вулиці Ветеранів, на перший погляд не відрізняється від інших подібних огорож, які встановлювали навколо освітніх закладів ще минулого століття. Втім, деякі нюанси змушують батьків та працівників закладу бити на сполох – паркан потребує якомога швидшої заміни.

 

НЕБЕЗПЕКА ЗА ПАРКАНОМ

Огорожу встановили при будівництві дитсадка ще у 1979 році. Тоді нагальної потреби робити вищий паркан не було, адже за територією ДНЗ виднівся лише вхід до парку. За словами завідувача ДНЗ Тетяни Никитюк, проблеми з’явилися, коли на вулиці Ветеранів проклали дорогу.

«Коли проїжджа частина була не в дуже хорошому стані, автомобілі їздили повільніше. Та найбільш небезпечно стало після капітального ремонту дороги на вулиці Ветеранів. Так, ми не одні такі. Біля дороги на вулиці Ветеранів є й ДНЗ №31 та ДНЗ №20, але там трохи інше планування території дитсадка. Не усі дитячі майданчики знаходяться просто біля дороги. А у нас вісім з 12-ти груп змушені гратися на території, яка незахищена належним чином», – розповідає завідувач дитсадка.

У зв’язку з цим вихователям довелося обмежити рухливі ігри для дітей на майданчиках. Зокрема, на цій дитсадковій ділянці категорично не використовують м’ячі та інші атрибути, які «літають». Адже дитині нічого не вартує миттю перелізти через низький паркан і забрати, до прикладу м’яч, із проїжджої частини. Крім того, за словами завідувачки, біля дитсадка часто стаються ДТП.

«За територією садочка була ціла алея горобин, висаджених одразу за парканом. Наразі там лишилося одне чи два дерева. Решту знесли внаслідок аварій. Якось повалили три дерева за один раз», – зазначає Тетяна Никитюк.

Через часті аварії на цій ділянці навіть перенесли лінію електропередач перенести, бо автомобілі часто в’їжджали в стовпи. Створити аварійну ситуацію можуть і вихованці закладу, які перебігають дорогу, виходячи із центрального входу.

«Якось батьки забирали дитину з дитячого садка. Поки мама говорила з вихователем, дитина просто вибігла на дорогу до автомобіля, де їх чекав батько. То була страшна аварійна ситуація, адже з обох боків тоді їхали автівки. На щастя, вдалося уникнути біди», – додає завідувач ДНЗ.

Після цієї ситуації центральний вхід на територію вирішили закрити. Втім, батьки просили повернути можливість входу до садочка з боку проїжджої частини. Мовляв, уже звикли та й обходити не доводиться, щоб потрапити до бокового входу.

«Отак і живемо в безкінечному страху, адже виходить, що ми геть на дорозі. Відповідно до норм, ДНЗ необхідно «відсунути» на метрів 20-30 від проїжджої частини…Через часті аварії, ще коли заступником був Святослав Кравчук (ред. Святослав Кравчук – з кінця 2010 по 2015 рік займав посаду першого заступника міського голови), писала прохання, щоб поставили навіть не огорожу, а турнікет, який встановлюють біля шкіл. Але тоді не знайшли на це коштів», – каже Тетяна Никитюк.

 

ДБНи – НЕ ЗАКОН

Відповідно до Державних будівельних норм України будинки та споруди дитячих дошкільних закладів ДБН В.2.2 -4-97, паркан навколо дитячого садка має бути не нижчий, ніж 1 метр 60 сантиметрів. Натомість, за словами Тетяни Никитюк, огорожа в ДНЗ №33 становить 90 сантиметрів.

Наразі паркан уже втратив свою захисну функцію – сітка поржавіла, стовпи починають розвалюватися. Як розповідає завідувач дитсадка, часто він стає забавою для місцевих підлітків, які перелазять через нього, а часто, збавляючись, стрибають по огорожі. Не захищає паркан і від проникнення недоброзичливців. Якось з території дитсадка вкрали щойно висаджені туї.

«Огорожа з кожним роком все більше вгрузає в землю. А минулого року взагалі п’ять стовпів повалили. Приходжу зранку на роботу, а п’ять секцій паркану з центрального боку просто лежать на землі. Тоді написала начальнику, але грошей на ремонт у бюджеті не знайшлося. Довелося своїми силами справлятися, використовуючи батьківські кошти», – ділиться Тетяна Никитюк.

Протяжність огорожі становить 400 метрів. Кошторис по її заміні поки не складали, адже коли чекати коштів – поки не відомо.

«Років п’ять поспіль, коли подаю запит щодо найнагальніших потреб, у списку першим завжди стоїть заміна паркану. Але ніколи на це не було коштів. Садочків багато і проблем у них також», – вважає завідувачка ДНЗ.





ЧИ Є НАДІЯ?

Посприяти якомога швидшому вирішенню питання у міської влади просили й батьки вихованців. 28 вересня 2016 року від імені одного із батьків на сайті Єдиної системи місцевих петицій зареєстрували звернення, що стосується заміни дитсадкового паркану.

«Виділити кошти на заміну огорожі ДНЗ№33 по вулиці Ветеранів. У зв'язку з тим, що садочок знаходиться біля дороги, а огорожа там тримається на «чесному слові», – зауважили в петиції.

Звернення набрало необхідну кількість голосів, тож його розглянули у міськраді. У відповіді, підписаній заступником міського голови Андрієм Кицею, зазначили, що в бюджетному запиті управління освіти Луцької міської ради на 2017 рік кошти на зазначені видатки планують. Петицію пообіцяли розглянути при формуванні бюджету на 2017 і по можливості врахувати просьбу.

Проте, вочевидь, коштів на таку затратну справу у бюджеті знайти не вдалося. Тому «віз і нині там».

Ми вирішили поцікавитися у посадовців, чи є можливість розглянути заміну паркану в садочку №33 при перерозподілі бюджету.

Начальник управління освіти Олег Гребенюк зауважив, що це важливе питання, але наразі воно не є першочерговим.

«У нас багато парканів знаходиться у не дуже хорошому стані. Першочергові питання по садочках – це труби гарячого і холодного водопостачання, каналізація та електропостачання. Наразі кошторисних призначень на ремонт парканів у бюджеті не передбачено», – наголосив Олег Гребенюк.

Крім того, він додав, що управління реагуватиме на рішення депутатського корпусу Луцькради. Якщо буде додаткове фінансування, то це питання обов’язково розглянуть.

Надію на кошти з перерозподілу бюджету висловив і заступник міського голови Андрій Киця, який у Луцькраді відповідає за питання освіти, культури, охорони здоров'я та зв'язки з громадськістю.

«Питання винесемо на розгляд депутатського корпусу при перерозподілі бюджету. Якщо виділення коштів підтримають, то обов’язково вирішуватимемо проблему», – зауважив Андрій Киця.

Перерозподіляти бюджет планують найближчим часом. Тож лишається сподіватися, що замінити паркан, хоча б у найнебезпечніших ділянках таки вдасться. Адже це зможе захистити вихованців від небезпеки, а батьків та працівників ДНЗ – від постійних переживань за життя та здоров’я дітей.

Оксана ВЛАСЮК





 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
23 Березня 2017, 11:45
Та що ви кажете?!при чьому тут капремонт дороги?да скільки грошей постійно здавалось на той садок поки наші діти туди ходили!щоб взяли туди добровільно_примусовий внесок 300 грн.дай.на фонд садка дай,на фонд групи дай,хімію кожен рік в повному обсязі дай,канцелярію дай.на ремонт групи дай,на двері дай,на вікна,потім на нову кухню в групі,на шкафчикі і т.д.а скільки повари їдла повиносили.хімії.і не раз своє барахло в садок носили прати.і так кожен рік.старші випускаються малі приходять і знов понакатаній.а скільки ловили тих поварів,І фото були,І міносвіти дзвонили...і проблем мала та завідуюча....і похєр все!!!!!то за те бабло шо вона там править вже більше 15 років,можна було набирати на нормальний забор і майданчик.. .а не обманювати тих батьків.і не відомо куди діваються ті меблі,коври і все остальне коли приходять нові..........
23 Березня 2017, 12:22
100% правда!!!
23 Березня 2017, 15:38
До чого ваш коментар до огорожі? Завідувач що свої гроші має на неї давати чи гроші батьків? Це справа влади. <br/>І взагалі щодо благодійних внесків і роботи завідувача ми у свій час були задоволені. Усе прозоро і чесно. Не те, що в інших садочках.
23 Березня 2017, 17:46
А те, що діти 5 днів на тиждень живуть в садіку, то не треба комфорту?Хай меблі будуть старі, ламані, туалети тічуть. шкафчики зламки??!! В цьому садку якраз і видно де діваються кошти батьків. І завідуюча все пояснить, розкаже. А писати єрунду, то треба знати!
23 Березня 2017, 19:19
Ні меблі ні вікна ні двері ми не купляємо-наші діти користуються всім що є в групі і видно ,що все нове ,сучасне.але хочемо поміняти машину на вулиці бо полормана.нові іграшки.і обовязково огорожу!!!! І крім батьківських коштів ,держава повинна фінансувати освітні установи!
25 Березня 2017, 15:32
У всіх закладах освіти у нас бардак - від садочків до вишів. Садочки виживають фактично на гроші батьків - то на групу/ садочок гроші здати, то на батьківський фонд, на вікна, на двері, на меблі, на посуд, на сантехніку, на лінолеум, на машинки-кораблики-гойдалки на майданчик, на фарбу, щоб все перефарбувати - постійно рік в рік на щось здається...Благодійний внесок при вступі - то само собою.Те ж саме у школах - на клас/на школу, на парти, на ремонт класу, на стенди, на ремонт актового залу, спортивного залу, на техніку, на вікна - прелік не закінчиться...У вишах не здаються такі гроші, але там спостерігається &quot;обдрипанство&quot; на найвищому рівні - у СНУ вчиться син, так в лабораторному корпусі на стінах ті ж обої, які при мені висіли, коли я вчилась, а це було більше 25 років тому...Ось так і живемо...
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром