ТОП-5 порад, як найкраще опалювати житло взимку без централізованого постачання

08 Грудня 2016, 12:09
2840 Джерело: TeploVdome

Альтернативою централізованого опалення у домівках лучан можуть стати твердопаливні, газові, пелетні, електричні котли та кондиціонери.

Зі значним зростанням плати за комунальні послуги жителі задумуються над тим, як можна використовувати блага цивілізації і при тому зекономити. Особливо гостро це питання постає під час опалювального сезону. Ті, кого не влаштовує централізоване опалення, встановлюють індивідуальні пристрої для отримання теплової енергії, які бувають різних видів.

Щоб не помилитися з вибором найефективнішого пристрою, лучани можуть звернутися до компанії «ТехноМодуль», яка здійснює продаж, монтаж, ремонт, налаштування та сервісне обслуговування систем вентиляції, гастрономічного і холодильного обладнання, кондиціонерів та котлів.

Про те, який опалювальний пристрій краще обирати у різних ситуаціях, розповів керівник з розвитку компанії «ТехноМодуль» Олександр Гордійчук.

 

ТВЕРДОПАЛИВНІ КОТЛИ

Твердопаливні котли спеціаліст радить встановлювати людям, які не мають можливості підключити газове опалення, але мають час двічі на день розпалювати твердопаливний котел і підтримувати його горіння. Такий варіант підходить тим, хто постійно знаходяться вдома (пенсіонери, непрацююче населення). Крім того, за словами Олександра Гордійчука встановлювати твердопаливні котли можна у промислових приміщеннях. Адже на підприємствах зазвичай є працівники, які зможуть підтримувати процес горіння, при тому цей пристрій буде значно економніший за інші види.

Проте у роботі такого котла варто стежити за тим, щоб паливо використовувалося ефективно. Адже при досягненні максимальної температури коефіцієнт корисної дії падає до 50%. Таким чином половину палива використовується неефективно.

Для того, щоб збільшити період між розпалюваннями та щоб пристрій працював на максимальному ККД, необхідно встановлювати котел з акумулюючою ємністю (ємність з водою, яку нагріває котел при максимальному горінні). Якщо води залити більше, збільшиться кількість енергії, що витрачається на обігрів приміщення. Таким чином можна подовжити період між розпалюваннями.

 

ЕЛЕКТРИЧНІ КОТЛИ ТА КОНДИЦІОНЕРИ 

Люди, які не можуть підключити газове опалення і не мають часу на твердопаливний котел, можуть опалювати житло за допомогою електроенергії. Проте електричні котли наразі обходяться недешево, тому Олександр Гордійчук радить обирати теплові насоси, серед яких великою популярністю користуються кондиціонери.

Раніше, за словами фахівця, кондиціонери могли отоплювати приміщення при температурі зовнішнього середовища не нижче  -7. Нині такі пристрої можуть працювати і при -25 градусах за Цельсієм.

Кондиціонер, на відміну від звичайного електричного обігрівача, дає змогу зекономити на електроенергії, адже пристрої мають різні коефіцієнти перетворення (КОП), які визначають кількість отриманих теплових кіловат від кількості електричних. Витрачаючи один кіловат електроенергії при використанні електричного обігрівача, ми отримуємо приблизно один кіловат тепла, в той час як у кондиціонерах коефіцієнт перетворення виходить від 1 до 7 (в залежності від температури зовнішнього середовища). Відповідно кондиціонер дозволяє удвічі заощадити кількість використаної електроенергії.

Перевагою кондиціонера є і те, що влітку він здатен охолоджувати, а деякі різновиди можуть бути обладнані навіть функцією сигналізації, якою можна керувати дистанційно, через інтернет. У такому разі це стане ідеальним варіантом для приміщень непостійного використання – дач, бань, тощо.

Джерело: Otoplenie-Doma.org
Джерело: Otoplenie-Doma.org

 

ТРАДИЦІЙНІ ГАЗОВІ КОТЛИ

Для тих, хто має можливість підключити газове опалення, Олександр Гордійчук радить встановлювати традиційний або конденсаційний газові котли. Цей пристрій зручний у використанні, проте менш економний у порівнянні з твердопаливним.

Від газового котла немає ні попелу, ні запаху, як от у випадку твердопаливного. Крім того, він постійно підтримує стабільну температуру.

Проте після встановлення традиційного газового котла необхідно буде заплатити чималу суму за газопостачання. У такому разі альтернативою може стати конденсаційний газовий котел, який є економнішим за традиційний.

 

КОНДЕНСАЦІЙНІ ГАЗОВІ КОТЛИ

Конденсаційний газовий котел відрізняється від традиційного конструкцією теплообмінника, що в свою чергу дозволяє ефективніше використовувати газ.

Наразі, за словами Олександра Гордійчука, у Європі вже відмовилися від традиційних котлів і перейшли на конденсаційні. Такі котли ефективно працюють при 30-55 градусів, при цьому вони на 30% економніші у порівнянні з традиційними. При ефективній роботі конденсаційні котли можуть працювати максимум на 50-55 градусів. Коли конденсат не утворюється, коефіцієнт корисної дії знижується і котел працює як традиційний (ідеально підходить для теплих підлог).

 

ПЕЛЕТНІ КОТЛИ

Пелетний котел підійде людям, які не мають можливості підключити газове опалення, не хочуть тратити час на твердопаливний котел і не можуть витрачати багато коштів на електроенергію.

Купити такий котел недешево, проте в експлуатації він економніший приблизно наполовину від газового.

При порівнянні газового і пелетного котла, отримуємо такий розрахунок – один куб газу дорівнює приблизно двом кілограмам пелету. Пелети, за порадою спеціаліста, краще купувати біг-бегами безпосередньо у виробників. Єдиний мінус такого котла полягає у тому, що приблизно раз в тиждень його необхідно чистити від попелу.

1
Джерело: izvestia.nikolaev.ua
Джерело: izvestia.nikolaev.ua

 

Оксана ВЛАСЮК

 

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром