«Все розкопаю: кримінальні справи проти тих, хто вирубав гектари лісу та хотів труїти наших дітей піччю, будуть відкриті», – кандидат на посаду голови Княгининівської сільської ОТГ Віктор Мостика

07 Грудня 2016, 11:01
2978

Самовисуванець Віктор Мостика розповів, як вирішуватиме «сміттєві» проблеми громади, чому хоче зробити відкритими засідання ради та хто відповідатиме за зіпсовану екологію ОТГ.

Район.Луцьк продовжує знайомити читачів із кандидатами на посаду голови однієї з найбільших громад біля обласного центру. Про свої плани і наміри на посаді уже розповіли кандидат від «Народного контролю» Михайло Шелеп та кандидат від політичної партії «УКРОП» Олена Твердохліб, самовисуванці Сергій Синько і Олександр Ткачук. Останнім про заплановану діяльність на посаді голови Княгининівської ОТГ розповів Віктор Мостика.

Біографічна довідка:

Мостика Віктор Миколайович народився 1975 року у Турійському районі Волинської області. Там навчався та отримав середню спеціальну освіту. Згодом переїхав жити у селище міського типу Рокині. Одружений, має  трьох дітей. Працює приватним підприємцем. 

На попередніх виборах балотувався у голови Рокинівської селищної ради, проте підтримки виборців для перемоги не вистачило.

– На вибори йдете самовисуванцем. Не було бажання заручитися підтримкою партії?

– Минулого року я балотувався у голови Рокинівської селищної ради і з трьох кандидатів був другим. Я не місцевий, я не закінчував там школу, у мене там немає родичів і людям я там поганого нічого не зробив. Просто перемогла людина, яка мала півсела родичів і, звичайно, поплатилося село – на території селищної ради мало не побудували ядерний реактор.

Є кандидати, які думають, що перемога залежить від них, а не від громади. Думають, що чим більше дадуть, чим більше запропонують, тим буде краще. Не можна людей так принижувати – давати їм читати газети з зображенням Лесі Українки на 200 сторіночок. В Рокинях є група з восьми чоловік від кандидата, яка нині голова Княгининівської сільської ради. Я з ними спілкувався,  а вони кажуть: «А що робити, грошей нема». І нічого не зробиш.

Я не є людиною, яка літає у небесах. Є така приказка – «Кому поклоняєшся, тому і будеш служити». І чим більше людей ти залучиш поза межами селищної ради, тим менше ти будеш звертати уваги на саму громаду. Тому годувати цілу араву партійців я не хочу. Є громада і вона повинна бути на першому місці. А те, що говорять, що якась там партія хороша… Кажу ж, розносять газети на 200 аркушів з зображенням Лесі Українки.

Кого зараз вважаєте своїм найсерйознішим опонентом на виборах?

– Того, хто роздає Лесю Українку. Олена Твердохліб не серйозна, я її серйозно рік тому сприймав. А зараз  сприймаю, як людину, яка принижує громадян своєю поведінкою. Я людям і в себе в селі кажу, і при зустрічі з іншими говорю, що кожний народ гідний того, кого вибере. І кого б вони не вибрали, я буду забороняти говорити щось проти неї, чи проти нього. Вам же дали термін подумати, а ви за газетами з зображенням Лесі Українки бігали.

Як загалом можете оцінити роботу Олени Твердохліб на посаді голови?

– Знаєте, коли балотувався на голову Рокинівської селищної ради, а вона балотувалася на Княгининівську, то я її підтримував. Я сприймав її, як людину, яка хоче зняти з насидженого місця особу, що уявила себе Богом. Це я про Ярмольського (Ігор Ярмольський – колишній сільський голова Княгининівської (Маяковської) сільської ради, зараз – голова Луцької райдержадміністрації. – ред.).

А зараз вона розуміє, що коли програє, то з неї та партія зніме пару шкур. Не одну, а скільки буде, стільки і зніме. Бо ж кажу – кому поклоняєшся, тому і будеш служити. Я не знаю жодної партії, яка б служила людям. В першу чергу служать собі, а потім як вийде. Якщо вона дає щось одне, а потім думає, як у людей відібрати здоров’я, то як можна таку роботу оцінити? Я вже оцінив, я сказав, вона – лицемірка, тому оцінка – нуль. Бо здоров’я наших дітей хочуть забрати.

Ви маєте на увазі будівництво сміттєспалювальної печі?

– Так, бо перша проблема громади – ядерний реактор, який хочуть там побудувати. Там наші дітки, там наше майбутнє. Я був на переголосуванні, був на круглому столі. У мене є лозунг – «кандидат – не лицемір». Я не збираюся говорити тут так, а там по-іншому. Але в декого таку позицію я спостерігав чітко і ясно.

На круглому столі я взяв слово і запитав, чому вони вирішили у людей на подвір’ї поставити не тільки смітник, а ще й завод по переробці сміття з усієї України. І не тільки сміття, а відходів із заводів. Хай там ставлять хоч які хочете очисні засоби, вони не допоможуть. Це другий Чорнобиль, бо там півкілометра від останньої хати. Це дуже велика проблема. І на круглому столі я жодного кандидата не бачив.

Знаю, що Твердохліб двічі була не проти забудови печі, а потім – мовчанка. Якщо мовчиш, то значить теж не проти. Це ж лицемірство.  Приїхали депутати з Копачівки, яка не входить до меж територіальної громади,  бо навіть вони проти тієї печі. Кандидат Ткачук Олександр – також  лицемір. У нього в агіткампанії є людина з прізвищем Борович, який є виконробом тієї печі. Так от цей виконроб говорив,  що Європа від нього вимагає це будувати, хоча він в тій Європі ні разу не був. Я об’їздив пів Європи і такої печі не бачив – вона заборонена. В Україні такої печі теж ніде нема. Так от, якщо у мене виконроб, то як я можу написати, що я за екологію. Хіба ж це не лицемірство?

Ігор Ярмольський
Ігор Ярмольський

 Як тоді можна вийти з ситуації, бо Ігор Ярмольський говорив, що при розірванні договору доведеться сплатити чималий штраф за упущену вигоду і повернути вкладені гроші, а в громади їх немає.

– Після виборів я сказав, що кожен народ гідний того, кого він вибрав. Я поясню – в квітні місяці проходить голосування селищної ради, де постановляють будувати. Громада цього не знає, ми тільки можемо здогадуватися,  кого підкупили, залякали чи впросили.  Через два місяці громада збирається для обговорення того, чи дозволить вона будувати. Хоча два місяці тому рішення вже прийняли.

Ми дізналися про це тільки в кінці літа і Рокинівська громада добилася, щоби було переголосування. Жодного папірця, договору не було. Забудовник опирався виключно на голосування. Коли був круглий стіл, то попросили забудовників показати документи про те, хто дав дозвіл на будівництво. Я особисто питав в еколога. А він каже, що зможе перевірити тільки тоді, коли завод буде стояти. Так пізно тоді вже буде.

Те, що Ярмольський говорить про розрив договору, так який розрив? Договору ніякого не було. Фірма-забудовник заплатила вже штраф за це. Зараз друга ситуація – документи на дозвіл підготували. Залишається,  аби проголосувала Княгининівська рада. І я думаю, що Ткачук і Твердохліб це дозволять. Я казав – заберіть з людського подвір’я ту піч. Поставте її собі, чи мерові, чи ще якому можновладцю на подвір’я і ліпіть там і печіть, що хочете.

Ще одна проблема – полігон для сміття. Мешканці Сирників проти того, аби сміттєві фури їздили по території села. Як вирішити проблему селян?

– Так як я тісніше спілкувався з Брищем, то знаю, що там вже не можна пити воду. Те саме думаю зараз і в Сирниках. Треба шукати альтернативу, а не возити «через людей». А то влада пообіцяє щось і знову возять. В мене є намір – не обіцяти,  а зробити.

Ви розглядаєте варіант закриття полігону?

– З Брищем розглядаємо. Але не тільки Брище, а й Сирники цього хочуть. І в мене є намір це зробити. Але не так, щоби Луцьк тут потонув у смітті, а знайти альтернативу. Є прекрасний вихід – покласти його туди, де воно людям не заважатиме. Хоча би в 15-ти кілометрову зону. Хіба полів мало?  Так, потрібно буде домовлятися, бо є чиїсь паї. Але якщо домовилися про піч,  то і з людьми можна домовитися. Я їздив по Європі, я бачив,  як то робиться.

Піч – то не європейський підхід, то щось з часів,  коли люди з кам’яними молотками бігали. Оце з того моменту. А в Європі проходить консервація. Наприклад, поблизу Хелма є сміттєзвалище. І що зробили? А зробили саркофаг, де накопичуються гази,  а поряд – завод,  який забув, що таке купувати газ в Росії. Оце європейський підхід, а не піч. Я приїхав у Рокині жити, а не існувати і думати, коли ж моя дитина виплюне свої легені. У Брище багато молодих сімей, а вода вже непридатна для вживання. Кандидати, які говорять, що вони за екологію, своїми діями підтверджують, що все навпаки.

Як вважаєте, співпраця з містом буде важливою складовою у діяльності ОТГ?

– Співпраця з містом не просто важлива, не можна, щоб громада взяла і відділилася, це ж не автономна республіка. Спілкуватися треба і з містом, і з сусідніми громадами. Залучати інвесторів, бо у нас потенціал великий. Треба їм показувати і доводити, що інвестиції можна вкладати.

Об’єднується дев’ять сіл,  які мають значні бюджетні надходження. Куди в першу чергу будете спрямовувати гроші?

– Як я вже казав, до партії я не належу, тому гроші будуть йти тільки на людей, на розвиток інфраструктури. Бо у нас як – десь дороги немає, десь клуб завалюється. Є дитячі садочки, є школи. Вони десь утеплені, десь неутеплені, тече дах – проблем вистачає.

А передвиборчу програму підготували?

– В усіх кандидатів одна програма – дороги,  вода, освітлення. Але я скажу, що це не допоможе, коли не буде повітря. Так, інфраструктура має бути – щоб машина не збила,  щоб по голові не дали. А якщо не буде печі, то буде все решта –  і освітлення, і світле майбутнє. Я пропоную ще й інші речі. Наприклад, є багато одиноких пенсіонерів і я хочу знайти законні підстави, аби їм допомогти, бо з тими пенсіями вони не живуть, а виживають.

Наступне – до мене дійшли чутки, що школу у Рокинях мають з одинадцятирічної зробити тільки для початкових класів. Я цього не допущу. І ще хочу, аби дитячий садочок функціонував  в тому напрямку, як він зараз працює – щоби були діти і будівля не пустувала.

Крім того, у Рокинях є проблема – очисні споруди. Це знищує екологію, бо стоки йдуть без очистки прямо в річку Стир. Якщо люди виберуть мене, то я маю намір це все налагодити. Але звичайно це не тільки мої зусилля, а й воля громади. Якщо громада підтримає, то ми будемо працювати.

Є у мене ще одна ідея – зробити безкоштовні юридичні консультації у кожному селі. Є ряд юристів, які запропонували свою допомогу, і я хочу, аби вони надавали людям безкоштовні послуги по юридичній консультації. Зараз, щоби поспілкуватися з юристом, потрібно викласти 300 гривень і не менше. Я пропоную у кожному селі, яке буде входити в об’єднану територіальну громаду Княгининівської сільської ради, таку послугу зробити безкоштовною. І не тільки перед виборами, а доти, поки я буду на посаді. Є на те підстави і є на те можливості.

Крім того, я вважаю, що кожна сесія об’єднаної територіальної громади має виноситися на громаду. Потрібно, щоби люди бачили, кого вони вибрали. Ще я запропонував відкрити кримінальні справи. І сказав, що як буде воля Божа і я буду при владі, то все розкопаю: і кримінальні справи проти тих, хто без бумаг та договорів вирішив знищити флору і фауну, вирубав гектари лісу і хотів труїти наших дітей піччю, будуть відкриті. У своїй програмі у першу чергу я пропоную не обманювати людей.

– А як стосовно земельних ділянок. У Ярмольського та Твердохліб були різні підходи до виділення землі. Яка система вам більше подобається?

– Я вважаю,  що варто чинити по совісті. Жеребкування – це не погана система. Але якщо є людина, яка написала заяву років п’ять тому і є людина, яка написала заяву вчора, то тут не варто робити жеребкування. Потрібно до цього підходити більш совісно. Якщо всі на рівні  і різниця між заявами рік-два, то можна вирішувати і за допомогою барабану.

– Рекламуєте себе якось у інших селах територіальної громади?

– Може чули про той скандал, пов'язаний з моїми листівками? Рік назад у мене були такі ж самі листівки, але ніхто не звертав уваги. Цього року я написав – «Кандидат – не лицемір», мабуть то когось зачепило. Мені зателефонували і сказали,  що я забув написати, скільки примірників і хто мені видрукував агітлистівки. Добре, я дав вказівку, ми переробили, бо то було зроблено на моєму принтері.

А вони кажуть  – не може бути, щоб такий принтер був вдома. Як не може бути? У наш час може бути все. Людей купляють, не тільки принтери. А я купив тільки принтер. З подачі Княгининівської  ради на мене нацькували дільничного. То я йому кажу – ти побачив, що там щось не написано, але за 4 роки роботи не побачив, що в нас спиртом розведеним торгують. І все, розмова закінчилася. Я доводжу людям про себе тільки тим,  що розвішую листівки. Я не вмію людей брати під гіпноз.

– Як оцінюєте свої шанси на перемогу?

– На все воля Божа, я не буду займатися пророкуванням. Але повторюю, від поразки корона у мене не впаде, бо я її не ношу. А тим, хто її вже приміряв, ой як тяжко буде розлучатися з тією короною. Хочу побажати виборцям вибрати такого кандидата, у якого ви бачите його душу і його бажання іти людям на зустріч.  Не вибирайте собі голову, бо вона є у кожного з вас, а вибирайте людину, проти якої ви в майбутньому не будете перекривати доріг і не будете кричати «Геть з посади!». Бажаю вам дослухатися у першу чергу до свого серця. 

Розмовляла Софія СІЧКУН

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
07 Грудня 2016, 16:05
Да,да все розкпаєш.Не сміши. мишей.Шукав заєць правду. а тепер шукають зайця
08 Грудня 2016, 14:09
Не будь клоуном!Чому дебати уникнув?Хоч в той день був у Рокинях.Змирись з тим ,що в тебе жодного шансу на перемогу.Не заважай іншим працювати.
16 Листопада 2017, 11:24
Головне хохол добре їсти укроп
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром