Дерибан по-луцьки: міський лікар привласнив землю у центрі міста

23 Листопада 2016, 17:22
5172

Уже два роки Прокуратура намагається повернути земельну ділянку на вулиці Ковельській, 39 у власність територіальної громади.

Земельний кодекс України говорить, що земля є основним національним багатством і перебуває під особливою охороною держави. Використання права власності на землю не повинно шкодити правам і свободам інших громадян та інтересам суспільства (Стаття 1 пункт 1-3 ЗКУ).

У межах міста право на розпорядження землею територіальної громади має міська рада.  Саме вона регулює земельні відносини на території міста, зокрема вирішує питання щодо надання комунальної землі у користування, а також про її передачу у власність громадян.

Для Луцька земельне питання є чи не найболючішим, особливо, коли взяти до уваги той факт, що міський земельний ресурс є досить обмеженим, а за словами місцевої влади, невдовзі і зовсім вичерпається. Ото ж не дивно, що комунальна земля мала б належно оберігатися та по-можливості максимально використовуватися задля наповнення міського бюджету.

Однак у 2010 році міська рада віддала у власність земельну ділянку, майже у самому центрі Луцька, місцевому лікарю, який вирішив двічі використати право на безоплатну приватизацію. Порушення ні влада, ні правоохоронці не помічали довгих чотири роки, яких виявилося достатньо для того, аби збіг термін позовної давності.

 

КОВЕЛЬСЬКА, 39: ДОВГА ІСТОРІЯ З КОРОТКИМ ФІНАЛОМ

Ще наприкінці ХХ століття земельну ділянку на вулиці Ковельській, 39 площею у 0.0254 гектари займав чотирьохквартирний житловий будинок.

У січні 1995 року виконавчий комітет Луцької міської ради затвердив списки будинків, які підлягають відселенню у 1995-1996 роках у зв’язку з їх ветхістю. Згідно до рішення виконкому, квартири №1, 3 та 4 з будинку на Ковельській, 39 підлягали виселенню і невдовзі два домогосподарства переїхали у нове житло.

Варто зазначити, що у документації двадцятирічної давності відсутня інформація про квартиру №2. Проте в міській раді зазначають, що найімовірніше, вона була об’єднана з квартирою №1, або ж №3.

Мешканці ж четвертої квартири переїжджати з обжитої домівки не захотіли і у грудні 2007 року вирішили приватизувати аварійне житло.

Проте, як виявилося згодом, жити у приватизованій квартирі сім’я не збиралася. Через місяць, у січні 2008 року, мати з сином, які проживали за вищезазначеною адресою, продали квартиру лікарю міської клініки Тарасу Костіву.

З того часу історія навколо землі розгортається доволі цікаво та непередбачувано.

 

ЗАКОНОДАВСТВО? НІ, НЕ ЧУЛИ

Новий власник, маючи одну з чотирьох квартир (решта квартир, а отже і більша частина землі під спорудою – 3/4 ділянки, належали територіальній громаді міста Луцька), вирішує безоплатно приватизувати всю земельну ділянку під будинком, площею 0.0254 гектари. Факт успішної приватизації підтверджує витяг з Державного земельного кадастру.  

Проте, як виявилося, своє право на безоплатну приватизацію землі для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд громадянин Костів уже використав.

Раніше на безоплатній основі він приватизував земельну ділянку на вулиці Ломоносова,13, яка має таке ж цільове призначення.

Зауважимо, що згідно до частини 4 статті 116 Земельного Кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян проводиться лише один раз по кожному виду використання.

Та й це порушення виявилося не єдиним під час приватизації землі.

Згідно до статті 198 Земельного кодексу під час проведення кадастрових зйомок, які є передумовою приватизації,  межі ділянки повинні погодити суміжні землекористувачі.

Як зазначає Раїса Шевчук, яка і є одним із суміжних землекористувачів, з нею межі ніхто не погоджував. За її словами, Костів ввів в оману Луцьку міську раду, повідомивши комісію з питань земельних відносин та земельного кадастру про те, що на час проведення кадастрових зйомок сусідка перебувала за кордоном.

Тоді у  правдивості слів комісія розбиратися не стала, і у грудні 2010 року доручила управлінню Держкомзему у місті Луцьку видати державний акт на право власності без погодження меж суміжного землекористувача на вулиці Шкільній, 4, у зв’язку з його відсутністю.

Ці факти ще у 2013 році підтвердив сьогодні вже екс-депутат  Луцької міської ради Андрій Осіпов у відповідь на запит громадянки Шевчук.

Окрім того, Раїса Шевчук стверджує, що неодноразово повідомляла органи місцевої влади про порушення, здійснені під час приватизації.  Ряд листів відправила громадянка і до Прокуратури. Проте кілька років на справу по вулиці Ковельській уваги не звертали.

Лише через чотири роки міська Прокуратура вирішила повернути землю у власність територіальної громади.

У липні 2014 року Прокуратура пред’явила позовну заяву про те,  аби визнати незаконним рішення Луцької міської ради про надання у власність земельної ділянки на Ковельській, 39. А також аби визнати недійсним державний акт на право власності та повернути землю у комунальну власність.

І ось вже два роки суд не задовольняє позови прокурора, мотивуючи це тим, що строк позовної давності закінчився.

У липні 2016 року вже Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ відмовив у відкритті касаційного провадження щодо справи по вулиці Ковельській.

Наразі Прокуратура області підготувала клопотання до Генеральної прокуратури України,  аби липневу ухвалу Вищого суду переглянули.

Тож справа по Ковельській, 39 і досі залишається відкритою.



Софія СІЧКУН

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
 

Коментарі
24 Листопада 2016, 02:09
Сусіди забудовуйте село поки цигани дань з"ГОРІЩКІВ"на київську повезли.
24 Листопада 2016, 02:48
ДАне питання про позбавлення лікаря ЗАКОНОЇ землі на місці спаленого будинку в якому він мав частку, лобіює екс регіонал а тепер ОПОЗ БЛОК БАШКАЛЕНКО, задля розширення меж будівництва яке він веде поряд, зараз про "вирішення" проблеми він домовляється з міською радою через Яковлева з яким недавно зустрічався....
24 Листопада 2016, 12:07
АБСОЛЮТНО в даному випадку на стороні авторів матеріалу: СКІЛЬКИ РОКІВ МОЖНА ТЕРПІТИ те страхопудло на виїзді з Луцька?!!! не можеш нічого зробити НЕ ГАРБАЙ.
16 Грудня 2016, 13:58
крадь усе що бачиш а то депутати розкрадуть
19 Грудня 2016, 22:29
Сьогодні шахрай костів хоче продати землю за 50000 тис.$,щоб уникнути відповідальності
19 Квітня 2017, 12:15
Дати по загребущим лапам
20 Липня 2017, 12:01
Спочаку прокурора виженіть
Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром