«Вчитель року» Юрій Попович створив перший у Луцьку клас з предмету «Захист Вітчизни»

14 Жовтня 2016, 09:00
8149

Президент України Петро Порошенко особисто вручив відзнаку про присвоєння почесного звання «Заслужений вчитель України» учителеві предмета «Захист Вітчизни» Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Юрію Поповичу.

Про це йдеться на сторінках тижневика«Сім’я і Дім».

… Дівчата у шинелях з рюкзаками поспішають на вихідні додому. Хлопці у формі старанно метуть подвір’я. Деякі осідлали тренажери, які стоять на вулиці. З їдальні крізь відчинене вікно лунає нашвидкуруч придумана пісня про курочку-курятину, автором якої є напевне ліцеїст-черговий. Так хлопець вочевидь закликає однокласників на обід.

Таким виглядає типовий будень в учнів Волинського обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою. Здається все як у звичайній школі. Але, коли заходиш разом з Юрієм Поповичем до середини закладу, усі віддають честь. І одразу розумієш – це непроста школа. Тут росте майбутня армія.

50-річний Юрій Попович уже 27 років вчителює. Проте висока фізична підготовка скидає з пліч чоловіка як мінімум десяток років. Нещодавно він став «Вчителем року-2016». Високу нагороду педагогу вручив сам Президент України Петро Порошенко.

– У мене ставлення до цього дещо філософське. Роботою треба жити. Але я не скажу, що рукопотискання Президента – це вже фінал моєї кар’єри, – коментує  Юрій Попович. – Якщо раніше предмет Захисту вітчизни був просто уроком, то зараз у зв’язку з війною в Україні він перетворився у щось більше. Щороку цей предмет змінюється, і новації будуть вводитися і надалі. Зараз скореговані практично усі розділи цього предмету.

Мій співрозмовник перебуває у робочій групі з предмету «Захист Вітчизни» при Міністерстві освіти та науки України.

– Зараз цей предмет спрямований в основному на патріотичне виховання. Але я вважаю, що практична складова має переважати. Не секрет, що ця наука повинна відображатися у мистецтві ведення бою. Яку б я теорію не розповідав, вона має стати в нагоді на полі бою, – каже вчитель.

На переконання Поповича, педагог, який навчає дітей саме Захисту Вітчизни, повинен бути насамперед справжнім патріотом. Юрій, схоже, таким і є, адже саме він у 90-х перший у Луцьку витягнув свій предмет з радянської обгортки.

– У 1990-му я вперше на базі 14-ї гімназії створив клас з предмету «Захист Вітчизни». Тоді цей предмет називався Допризовна підготовка юнаків. Я створив його українським:  починаючи з державної символіки і закінчуючи навчальною літературою. Тоді ще не було перекладів і ми з філологами переклали усю програму на українську мову, - пригадує вчитель.

Як стверджує Юрій Попович, наплив учнів у ліцей той же самий, і це свідчить про те, що батьки попри неспокійну  ситуацію в Україні не бояться віддавати своїх дітей до спеціалізованого військового закладу.

– Діти до нас ідуть. Наш навчальний заклад знають не лише в області та в Україні, а й за межами держави. Тут відбуваються і семінари, і змагання, і навіть чемпіонати Європи. У нас бували представники різних країн світу, навіть з Японії. Тож охочих у нас навчатися стабільно багато, - стверджує Юрій Попович.

Військовий ліцей справді має чим похвалитися. Тут на високому рівні навчально-матеріальна база і фахові кадри. Проте у звичайних школах навчально-матеріальне забезпечення, як розповідає Юрій Попович, на дуже низькому рівні.

– До нас приїжджають вчителі і позичають на деякий час наочні засоби для того, щоб навчити дітей. На зустрічі з педагогами Президент пообіцяв, що особисто дасть розпорядження міністру оборони, щоб усі необхідні засоби передати в навчальні заклади.

А ще по школах не вистачає саме фахових спеціалістів, які позакінчували військові факультети.

– Якщо один-два з десятка має досвід і відповідну освіту – це добре. Але є й такі, що навіть не служили у Збройних силах України, – розводить руками Попович. – Цей предмет могли б викладати військові, які повернулися з АТО, попередньо, звичайно, пройшовши навчання.

Розмовляла Наталка ПОЛІЩУК

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

 

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром