Луцькі музиканти створили унікальне в Україні барабанне шоу

11 Жовтня 2016, 15:16
8646

Луцьк завжди славився талановитими музикантами, які досягали визнання і на всеукраїнському, і на світовому рівнях. А не так давно на музичному небосхилі Волині з’явилася нова зірка, що впевнено завойовує серця прихильників.

Колектив «Garage Drum Show» вже встиг прославитися тим, що не боїться експериментувати з музикою, постановками та спецефектами. А треки, які грають музиканти, будь-яке свято перетворюють на незвичайне дійство.

Проект «Garage Drum Show» став унікальним на території західної України музичним барабанним шоу  та показав, що мистецтво не визнає ні вікових, ні стильових обмежень.

Проте, найцікавіше те, що шалений драйв та неймовірну енергетику здатні створити всього троє музикантів-барабанщиків. Роман Савчук, Тетяна Пугач та Володимир Котлярчук – незмінний склад колективу, який з кожним ударом барабанної палички отримує нового шанувальника.

1

 

«ВСІ МИ ІЗ РОК-ШКОЛИ»

Проект «Garage Drum Show» з’явився три роки тому завдяки рок-школі «Garage»,  яка з 2011 року навчає усіх охочих гри на музичних інструментах. У листопаді цього року одна з перших українських рок-шкіл святкуватиме своє п’ятиріччя і варто визнати, що заклад уже має чим пишатися.

Ініціатором створення «Garage Drum Show» став один із засновників школи Володимир Хомич, який зараз є менеджером проекту.

Цікаво, що усі три музиканти-учасники до рок-школи музикою не займалися. Здійснити мрію дитинства та навчитися грати на інструментах вони вирішили у досить зрілому віці. Роман та Тетяна стали «першачками» у 24, Володимир прийшов до школи, коли йому виповнилося 26 років. Проте після навчання у рок-школі викладач математики Тетяна (Учілка), підприємець Роман (Рамон) та інженер Володимир (Труд) стали не тільки оригінальним колективом, а й справжньою сім’єю.

– Всі ми із рок-школи. Я туди прийшов, як тільки вона відкрилася. До того ж,  прийшов вчитися грати на гітарі, але мені сказали, що гітаристів набрали повні групи і запитали, чи не хочу на барабани. І я сказав – «добре». Отак я прийшов на гітару, а став барабанщиком, – розповів Роман.

Тетяна ж певний час своє навчання приховувала і вдома, і на роботі, бо не знала, як рідні та колеги сприймуть нове захоплення:

 – Цілий рік ходила потай від батьків, а потім все таємне стало явним. Школа дала мені хороших друзів, дала багато для власного розвитку. Я трохи замкнута людина, але там змогла розкритися.

Спочатку, група, в якій навчалася Таня складалася суто з дівчат, проте згодом до них приєднався Володимир – майбутній третій учасник проекту.

 – Коли я прийшов то тодішній викладач Андрій сказав, що є група, але там дівчата одні. А я кажу: «Та нормально, погнали». Ясно, що вони почали на мене там шипіти по кутках,  що ніби я зіпсував їхню жіночу ідилію, – жартує Володимир.

1

 

«ЗАЯВЛЯЛИ ПРО СЕБЕ НА ВЕСІЛЛЯХ – ГРАЛИ БЕЗПЛАТНО, ЗА ВИЗНАННЯ»

Далі було навчання в школі, а згодом Володимир Хомич помітив, що вихованці вже мають достатньо вмінь, аби показати себе на публіці.

 – Тоді Рамон почав сильно рости по рівні виконання і я подумав, що можна щось придумати. А оскільки метою рок-школи є проекти, то ми вирішили використати барабани. Ось так воно і вийшло, – розповів Володимир.

Доповнити колектив двох хлопців вирішили представницею прекрасної половини людства – Тетяною. 

Вова запропонував разом з Рамоном зробити новий проект «Garage Drum Show». І ми без вагань взяли до себе Таню. Тому що вже два пацана було, то треба дівчину посередині,  щоб був нормальний бутерброд, – каже Володимир.

Вперше «Garage Drum Show» вийшло на публіку у рідному Луцьку, а згодом почалися виступи на весіллях друзів та знайомих по всій Волинській області.

 – Перші півроку були просто безплатні, перший виступ був на Лесі Українки, під час благодійної акції, ми там грали дві композиції, другий виступ був в замку на боях.  А далі заявляли про себе на весіллях наших друзів – грали безплатно, за визнання, – згадує Роман.

Зараз колектив часто запрошують, аби розбавити весільну програму. Проте багато лучан і досі пам’ятають один з найграндіозніших виступів «Garage Drum Show» на фестивалі «Ніч у Луцькому замку». Трьохповерхова сцена, загадкові барабанщики у мантіях та драйвові ритми стали тоді родзинкою вечора.

Проте на початку кар’єри рідні не завжди схвалювали захоплення молодих людей.  Їм радили забути про дурниці, заробляти гроші, зайнятися серйозною справою, завести сім’ю. Проте згодом обличчя музикантів все частіше почали з’являтися на телебаченні, а концерти стали невід’ємною частиною життя. А з успіхом прийшло і батьківське визнання.

 – В мене все якось було у таких конфліктних  розмовах. Казали,  що це несерйозно, що це фігня. Але одного разу я заходжу, а батько сидить дивиться мій виступ по телевізору. А потім такий закурив і каже: «Ну я б там трохи поміняв, але клас». Зараз мама пишається,  а батько так спокійно ставиться, – розповідає Володимир про минулі непорозуміння.

За досить тривалу діяльність у колективу з’явилися свої «сімейні» традиції. Роман говорить, що жоден виступ у них не розпочинається без обіймів:

Перед кожним виступом ми обіймаємося і  кажемо так – «тссссс». То щоб концерт вдався.

Є в учасників і свої забобони:

Є в нас один звукорежисер.  Якщо ми їдемо на якийсь захід і знаємо, що він там буде озвучувати, то це все… Є статистика – 100 %.  Ні разу не було, щоб ми  з ним нормально виступили. Апаратура то не включається, то виключається, то погано працює, то дощ залив. А винні в усьому ми – то у нас поганий трек, то ми такі плєбєї, ніщєброди. Жодного виступу не було нормального, – жартує Рамон.

Та попри різноманітні казуси на сцені, найцікавішими та найвеселішими спогадами залишаються спогади про шанувальників.

Хлопці розповідають – на кожному виступі знайдеться найгарячіший Тетянин шанувальник, який йтиме, перевертаючи барабани, аби поцілувати дівчину у щічку.

А іноді публіка просить заграти щось на замовлення. Особливо часто це буває на весіллях,  коли всі веселі, розкуті і п’яні.

 – Бувало,  що люди підходили і казали – «Та що це ви граєте там? Не грайте, заткніться». Або – «моїй мамі 75 літ,  зіграйте «Смереку», будь ласка. А одного разу підходить мужик і каже: «Або зіграй «Марячьку»,  або ти звідси не вийдеш». А ми взагалі не знаємо що це, – згадує Роман.

 

«КОЖЕН «УНИЛИЙ» ТРЕК МОЖНА ПЕРЕРОБИТИ У КРУТУ МУЗИКУ»

Виступ колективу зазвичай триває 20 хвилин. Учасники кажуть, що це оптимальний час,  аби не втомити публіку.

У репертуарі музикантів представлені чи не всі можливі стилі музики. Це дабстеп і рок, клубна музика та хіп-хоп, пісні Дзідзьо та Шакіри.

– У стилях ми не сильно перебираємо, головне, щоб воно подобалося. Кожен унилий трек можна переробити у дуже круту музику. Часто приїжджаємо на весілля і думаємо: «Все, зараз всі будуть стояти». А починаємо грати і бабульки, яким по 80 років, стають і танцюють під музику, яку вони взагалі вперше чують, – говорить Володимир.

Музиканти кажуть – оновлювати репертуар намагаються щороку,  адже проект повинен бути конкурентоспроможним.

Проте основна запорука успішного виступу – музика має подобатися не тільки слухачам,  а й музикантам. 

– Ми граємо те, що нам подобається, що качає. Ми не беремо «шьлопалі шльопкі» і Кадишеву брати не будемо. Може шльопки  захавають,  але такого ми грати не будемо, – говорить Рамон.

У майбутньому колектив планує додати у виступи більше епатажу, а ще спробувати об’єднати його з фаєр-шоу.

Єдине, що залишиться незмінним – склад «Garage Drum Show»,  збільшувати кількість учасників тут не збираються.  Так само не планують додавати інші музичні інструменти,  адже тоді зникне головний задум проекту – показувати барабанне шоу.



1

1




 

Розмовляла Софія СІЧКУН

Фото: Володимир ХОМИЧ

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

Коментарі
12 Жовтня 2016, 16:14
Перепрошую але якщо ваша творчість це при включеному плюсі добавляти баси барабана (як чути на відео) то такою творчістю займається і мій 4річний син який при включеному М1 може лупити в такт пластиковими пляшками....
15 Жовтня 2016, 20:12
Ну лупити пластиковими пляшками дыло не хитре, а підібрати правильний ритм, і вдало його відіграти це вже майстерність. Тим паче що не раз чув які віртуозні переливи барабанні вони видають. <br/>З іншого боку відео не може передати всю палітру єиоцій та звуку, яку створюють саме ці музиканти.<br/>Якщо по вашому, то і актори в театрі тоді просто говорять текст, а люди сидять на це і дивляться...
30 Вересня 2017, 00:55
А в чому унікалність ?? Бездарне шоу...Повністю під фонограму і то в ритм не попадаєте...
Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром