55-й район: яку дорогу торує у майбутнє новий мікрорайон

21 Вересня 2016, 16:11
6888

Мешканці раніше зданих в експлуатацію будинків на 55-му уже потребують ремонту доріг і прибудинкових територій та мріють про добудову покинутих довгобудів.

Район.Луцьк продовжує вивідувати проблеми мешканців, які проживають у різних частинах міста.

Ми уже завітали у район Гущі, ЛПЗ та Львівської, екскурсію якими нам провели депутати округів Юрій БезпяткоМикола Яручик та Микола Собуцький.

Цього разу разом із депутатом округу №30 Тарасом Шляхтичем відправилися ознайомлюватися із проблемами та перспективами нового 55-го мікрорайону.

Виборчий округ обранця громади охоплює частину старішої забудови на проспекті Соборності та Ветеранів і вулиці району, який наразі продовжують розбудовувати. Саме з нової частини округу ми і розпочали свою мандрівку.

 

ДОРОГУ БУДІВЕЛЬНИКАМ!

Одна з найбільших проблем нового мікрорайону, каже Тарас Шляхтич –  це дорога, яка знаходиться між вулицями Липинського та Агатангела Кримського.

Дорожнього покриття як такого на ділянці немає. Втім, саме це сполучення є досить популярним серед мешканців 55-го, адже доріжка веде до ДНЗ №40, а у майбутньому і до нової школи №27.

«Щодо жахливого стану цього сполучення звертається дуже багато мешканців. Але вони повинні зрозуміти, що поки тут активно здійснюють будівництво, немає сенсу оновлювати дорожнє покриття», – розповідає депутат округу.

Наразі з одного боку біля дороги будують житловий будинок, з іншого – школу. Тому, зазначає обранець громади, великогабаритний будівельний транспорт розбиватиме нове асфальтне покриття. За оптимістичними прогнозами, об’єкти мають збудувати до наступного року, тож і дорогу, за ініціативи депутата, запланували відремонтувати у 2017 році.

Коли кластимуть нове покриття на цій ділянці, планують разом здійснити і ремонт на вулиці Агатангела Кримського.

Кажуть місцеві, що у негоду по такому сполученню ні пройти, ні проїхати
Кажуть місцеві, що у негоду по такому сполученню ні пройти, ні проїхати


І на вулиці Агатангела Кримського хочуть зробити ремонт
І на вулиці Агатангела Кримського хочуть зробити ремонт

 

 

НА НЕЩАСТЯ ДІТЯМ

Новою дорогою до нової школи мріють ходити чи не усі діти мікрорайону. Але коли точно такий бажаний об’єкт здадуть в експлуатацію, поки лишається невідомим.

Школу №27 уже встигли охрестити довгобудом, адже капсулу під будівництво заклали ще 2011 року. Збудувати споруду планували за два роки. Та через брак коштів справитися у зазначені терміни не вдалося.

«У мікрорайоні школа дуже необхідна. Будинків уже багато і молодих сімей з дітьми заселяється все більше. Заклад навіть буде замалий для усіх мешканців району, але це хоч якось покращить ситуацію»,  – каже депутат округу.

Надія на швидшу добудову з’явилася на початку серпня цього року. У Кабміні виділили 11 мільйонів 472 тисячі гривень на будівництво школи №27 з державного бюджету. Ще 8 мільйонів гривень цього року запланували у міському бюджеті.

І хоч цих коштів все одно поки не вистачить на остаточне завершення будівництва, владці сподіваються й на подальші субвенції від держави.

На якомога швидшу добудову освітнього закладу надіються і батьки, чиї діти ходять до сусіднього садочка. За тиждень, каже Тарас Шляхтич, у садочку зібрали більше 300 підписів батьків, які просили таки добудувати єдину школу у мікрорайоні.

І коли сюди уже занесуть парти...
І коли сюди уже занесуть парти...

Та цього разу, вочевидь, батьки воліли би, щоб забудовник совісніше поставився до будівництва навчального закладу. Адже на ДНЗ, який здали в експлуатацію всього чотири роки тому, уже з’являлися тріщини.

«Спершу було невідомо, коли гарантований термін експлуатації, потім виявилося, що 10 років. Тому забудовник ремонтував приміщення за власний кошт. Але я вам скажу об’єктивно, що знову з’явилися деякі питання. Якщо хтось думає, що це питання знято з контролю, то це не так. У таких об’єктах якість – це першочергово», – зауважує депутат.

На приміщенні нового садочка уже з'являлися тріщини
На приміщенні нового садочка уже з'являлися тріщини

 

 

ПОЧАВ БУДУВАТИ – ПЕРЕВІР КИШЕНІ

Проблема довгобудів у мікрорайоні стосується не лише довгоочікуваної школи. Деякі забудовники не раз зазіхали на неторкану територію нового мікрорайону, та через фінансові проблеми не могли завершити свої об’єкти. Така доля спіткала багатостраждальний житловий будинок на вулиці Липинського, 4.

Будівництво багатоповерхівки розпочали ще 2005 року, а увести будівлю в експлуатацію планували 2007 року. Втім, добудувати житло не вдалося через банкрутство забудовника. Тож за допомогою міськради мешканцям вдалося створити кооператив і 26 лютого 2014 року земельну ділянку передали жителям у спільну власність. На той момент будівлю звели лише на 44%.

Наразі мешканці і досі самостійно та за допомоги інвесторів добудовують горе-споруду.

Через забудовника-банкрута мешканці мусять самостійно добудовувати собі житло
Через забудовника-банкрута мешканці мусять самостійно добудовувати собі житло

 

Нагадує про хазяйнування забудовника-банкрута і початок будівництва на вулиці Олеся Гончара, 1, що знаходиться по-сусідству кооперативного будинку. Наразі на захаращеній ділянці лишилися лише мури запланованого колись житлового будинку.

Нікому тепер непотрібну територію взялися облаштовувати представники ТзОВ «Казкова оселя». На місці знову планують збудувати багатоквартирний будинок.

«Зараз цю ділянку, у розмірі 73 сотих, передають ТзОВ «Казкова оселя». Уже підтримали перший проект рішення про надання дозволу на розробку проекту, а на цю сесію міськради вносять проект рішення про передачу земельної ділянки в оренду», – зазначає Тарас Шляхтич.

Будувати багатоповерхівку планують у тих межах, в яких мав зводити будинок  попередній забудовник.

Упс...А грошей добудувати не вистачило
Упс...А грошей добудувати не вистачило

 

Недобудований об’єкт невідомого призначення лишився і поблизу рожевих будинків, що на вулиці Чорновола. Нині тут влаштували сміттєзвалище, а сама ділянка позаростала бур’янами.

«У ці хащі кидають сміття. Уже писав звернення про те, щоб сміттєзвалище ліквідували, але поки ніхто цього так і не зробив», – розповідає обранець громади.

Чи захоче хтось використати і цю ділянку для нового будівництва – наразі невідомо. Втім, привести до ладу територію, яка псує зовнішній вигляд вулиці, не завадило б.


Із захаращеної ділянки жителі зробили смітник
Із захаращеної ділянки жителі зробили смітник

 

СТАРІ ПРОБЛЕМИ НОВОГО МІКРОРАЙОНУ

А поки нічийна захаращена ділянка чекає на свого рятівника, іншу зарослу бур’янами територію на вулиці Липинського, 1, впорядкували представники ОСББ від двох багатоповерхівок. Тут мешканці задумали організувати дитячий майданчик. Проте, зауважує Тарас Шляхтич, якраз ця територія могла би вирішити іншу проблему прибудинкової території на Липинського, 1, 3, 5.

«У них є лише один заїзд у двір від вулиці Карпенка-Карого. В’їзд до прибудинкової території – дуже вузький – близько 2,5 метри. Якщо мешканці будинку паркують машини у дворі, то фактично інший транспорт проїхати уже не зможе. Якось в одному із будинків трапилася пожежа, а пожежний автомобіль не зміг заїхати на подвір’я. Така ж ситуація і зі «швидкою» та іншими службами», – ділиться обранець громади.

Спершу заїзд думали зробити з іншого боку, але там уже встановили бордюри, бо за проектом, запланували пішохідну зону. Тому наразі мешканці розглядають можливість використати розчищену ділянку для такого потрібного додаткового в’їзду.

Мешканці думають, що робити з розчищеною ділянкою
Мешканці думають, що робити з розчищеною ділянкою

Тарас Шляхтич каже, що добре було б використати вільну ділянку для облаштування ще одного в'їзду
Тарас Шляхтич каже, що добре було б використати вільну ділянку для облаштування ще одного в'їзду


Єдиний в'їзд до двору з боку вулиці Карпенка-Карого
Єдиний в'їзд до двору з боку вулиці Карпенка-Карого

 

Поки одні мешканці стараються «відкрити» своє подвір’я, інші навпаки вирішили загородити прибудинкову територію. Річ у тім, що у дворі сусіднього будинку на Липинського, 9 постійно збирається молодь, яка, за словами мешканців, скуповується у найближчому гіпермаркеті «Там Там» і влаштовує нічні посиденьки.

Після цього на місці збору лишається купа пляшок від алкоголю та недопалків. Крім того, підлітки створюють шум у вечірню пору, на що також скаржаться місцеві.

Жителі часто викликають поліцію, втім ситуація не змінюється. У березні це питання на прохання депутата округу озвучили на засіданні комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.

Тоді вирішили надіслати керівництву гіпермаркету «Там Там» рекомендацію активніше стежити за тим, хто купує у них алкоголь, а також звернутися до служби у справах неповнолітніх та до патрульної поліції з проханням здійснювати виїзди на територію.

Та поки що повні смітники пляшок та недопалки навколо свідчать про те, що молодь і досі полюбляє приходити уже на звичне місце «тусовки».

Отакі наслідки мають нічні посиденьки молоді у дворі будинку
Отакі наслідки мають нічні посиденьки молоді у дворі будинку



 

 

ПОСТУПІТЬСЯ МІСЦЕМ АВТОМОБІЛЯМ

Будинки на Чорновола, 2, 2а, 2б, 2в і Липинського, 15 мають спільний двір, у якому наразі здійснюють ремонт прибудинкової території. В одній із багатоповерхівок – на Чорновола, 2б – і мешкає депутат округу Тарас Шляхтич.

Розповідає, що ремонт розпочали півтора місяці тому, а закінчити планують уже до середини жовтня.

«Цей двір, об’єктивно, не був найгіршим у Луцьку. Але час вимагає зовсім інших умов. Фактично автомобілі уже ставали на дитячому майданчику, бо місця не було», – ділиться депутат.

Через це з одного боку парковку для автівок вирішили розширити за рахунок зеленої зони. А от збільшити кількість паркувальних місць з іншого боку двору не вдасться, бо на ділянці розташований високовольтний кабель.

«Не думаю, що це буде проблемою для нас, мешканців будинків, посадити нові дерева і облагородити зелену зону так, щоб місця для відпочинку вистачало. Крім того, у рамках ремонту, мають вимостити тротуарною плиткою доріжку всередині майданчика, пішохідну зону біля будинків та обгородити і облагородити футбольне поле», – повідомляє Тарас Шляхтич.

Мешканці до змін у дворі ставляться позитивно. Кажуть, що розширення парковки тільки покращить ситуацію, бо автівки і так ставили на території зеленої зони. Тепер жителі сподіваються, що і дитячий майданчик вдасться упорядкувати належним чином.

«Конкретно нічого сказати поки не можемо, бо ще не видно, як тут все облаштують. Але ще треба було б поміняти гірку, яка знаходиться у неналежному стані, поставити більше лавочок і додаткових конструкцій на дитячий майданчик. Раніше ми самі все тут робили, збирали кошти, фарбували. Тільки минулого року від фонду поставили спортивний майданчик», – розповідає мешканка одного із будинків.

А загалом, кажуть місцеві, жити саме у цій частині мікрорайону їм подобається. Навіть до шуму від навколишніх будівництв уже звикли. Єдине тішить, що по завершенню сусідніх будівельних робіт, поблизу уже не буде де побудувати щось іще.




Аварійну гірку хочуть замінити новою
Аварійну гірку хочуть замінити новою

 

 

З ЛІХТАРЯМИ У СВІТЛЕ МАЙБУТНЄ

Якщо потенційні мешканці мікрорайону чекають на нове доступне житло, то бувалі переймаються за інші районні зручності.

Раніше, розповідає депутат округу, на вулиці Чорновола не було жодної опори з ліхтарем. На вуличну темряву скаржилися не лише пішоходи, а й водії, які могли втрапити у надзвичайну ситуацію.

«Коли відремонтували дорожнє покриття, автомобільний потік став досить великим. Раніше, коли не було пішохідного переходу, люди просто виходили на дорогу, а водіям з-за повороту не було видно, що хтось рухається по проїжджій частині», – зазначає Тарас Шляхтич.

У зв’язку з цим ще на початку нової каденції депутат подав звернення і, на щастя мешканців 55-го мікрорайону, вздовж вулиці поставили вуличні ліхтарі. Крім того, вдалося встановити й засоби додаткового освітлення на пішохідних переходах.

По освітленій «зебрі» мешканці тепер можуть ходити до зупинок громадського транспорту. Адже нещодавно до 55-го мікрорайону почала їздити нова маршрутка №33.

Раніше жителі району ходили на зупинку до гіпермаркету «Там Там» або ж сідали у маршрутку №23 чи № 32. Втім, скористатися послугами цих маршрутів могли жителі не усіх вулиць.

Опори з ліхтарями вуличного освітлення поставили вздовж всієї вулиці Чорновола
Опори з ліхтарями вуличного освітлення поставили вздовж всієї вулиці Чорновола


Такий ліхтар освітлює пішохідний перехід
Такий ліхтар освітлює пішохідний перехід

 

 

ДОРОГОЮ В МИНУЛЕ

Після оглядин нової частини округу, ми разом із обранцем громади попрямували до старшого «сусіда» 55-го мікрорайону – проспекту Соборності.

Та пройти без перешкод до місця призначення не вдалося. Пішохідна доріжка біля Центру науково-технічної творчості учнівської молоді перебуває у незадовільному стані. Цей тротуар, каже депутат, обов’язково необхідно облаштувати належним чином, адже по цій території ходить дуже багато людей.

З тієї ж причини планують зробити тротуар з іншого боку, де наразі взагалі відсутня пішохідна зона.

«Луцька міська дитяча поліклініка виготовляє собі державний акт – документацію на землю. Після чого паркан планують відсунути на метр-півтора углиб і облаштувати пішохідну доріжку», – повідомляє обранець громади.

Депутат округу вважає, що доріжку біля Центру науково-технічної творчості учнівської молоді обов'язково треба облаштувати належним чином
Депутат округу вважає, що доріжку біля Центру науково-технічної творчості учнівської молоді обов'язково треба облаштувати належним чином


Тут планують зробити ще одну пішохідну зону
Тут планують зробити ще одну пішохідну зону

Крім того, хочуть облагородити пішохідну доріжку біля будинку на Соборності, 37б. Стежка веде до скверу, тому і тут ходить чимало лучан.

Раніше на пішохідній доріжці, розповідає депутат, було провалля. Зі слів мешканців, це сталося тоді, коли забудовник, який зводив багатоповерхівку поблизу, підключав до будинку мережі.

«Прийшов на збори до мешканців будинку №37б і одна жінка поскаржилася, що там є яма, взяла мене за руку і показала. Після чого я написав звернення і яму засипали щебенем», –  зауважує Тарас Шляхтич.

Дорогу, яка веде до скверу, хочуть привести до ладу
Дорогу, яка веде до скверу, хочуть привести до ладу

А от на вулиці Ветеранів щебінь уже не допоможе. Тротуар з одного боку знаходиться у вкрай занедбаному стані. Ця дорога веде до навчальних закладів, тому, за словами депутата, вирішити проблему з тротуарним покриттям на вулиці Ветеранів таки постараються вирішити якомога швидше.

Таку дорогу щоразу доводиться долати мешканцям вулиці Ветеранів
Таку дорогу щоразу доводиться долати мешканцям вулиці Ветеранів

 

ПРОЩАННЯ ІЗ «ЖЕКом»

Облаштовувати пішохідну зону у рамках ремонту прибудинкової території планують і на Соборності, 29, 31а, 35, 37а, 37б.

«Тут будемо робити велику прибудинкову територію. Знову ж таки, треба збільшувати місця для паркування автомобілів», – зазначає депутат.

Мешканці у свою чергу нарікають на відсутність нормального дитячого майданчика та недостатню кількість місць для сидіння.

«Ні майданчика нормального, ні лавочок у нас немає. Елементарно навіть для батьків немає де погуляти з дітьми. Ми самі своїми руками робили цей майданчик років сім тому. Немає ніякої допомоги», – каже місцева мешканка.

Найбільше скаржаться жителі на бездіяльність «жеку», працівники якого, за словами місцевих, нічого не зробили для належного утримування будинку та двору.

«Живу тут 33 роки. Конструкції на дитячий майданчик ми встановлювали самостійно. За стільки років з «жеку» ніякої допомоги не було. Он дітям просили пісок привезти в пісочницю, але цього так і не зробили», – скаржиться мешканець будинку.

Старші люди, за словами жителів, бояться створювати ОСББ, бо вважають, що потім можуть і без квартир полишатися. Все ж, мешканці таки почали перехід на прогресивну форму управління і створили власне ОСББ.



Тут запланували ремонтувати велику прибудинкову ділянку
Тут запланували ремонтувати велику прибудинкову ділянку

Нещодавно попрощалися із «жеком» і жителі будинку на Соборності, 25б. Кажуть, що тепер мають великі надії на позитивний результат від власного господарювання.

«Старе завжди створює супротив до нового. Ми платили дві тисячі гривень за утримання будинку. За цей час нам «жек» нічого не зробив. А тепер ми перейшли до ОСББ, то принаймні ці кошти будуть у нас», – розповідає мешканка будинку.

Дорогу у своєму дворі жителі латали самостійно, бо будинок кооперативний. Втім, мешканці багатоповерхівки і собі не проти відремонтувати прибудинкову територію за кошти з міської казни.

До ремонту на цій ділянці, за словами депутата Тараса Шляхтича, дійдуть згодом, після того, як наступного року здійснять ремонт у дворі на Соборності, 37б.



Мешканці на Соборності, 25б сподіваються, що зможуть справитися зі своїми проблемами і без жеку
Мешканці на Соборності, 25б сподіваються, що зможуть справитися зі своїми проблемами і без жеку

Втім, це не єдиний двір в окрузі, який лишається «на черзі». Нагального втручання ремонтників, каже обранець громади, потребує й прибудинкова територія на Соборності, 19. Та перед цим необхідно вирішити іншу проблему – масовий рух автомобілів попід вікнами багатоповерхівки.

«Прибудинкову територію порозбивали автомобілі. Вже писав і до патрульної поліції, щоб вони звернули увагу на цю проблему. Там поставили знак про обмеження руху автівок, але питання в тому, що хтось хоче обмежувати в’їзд автомобілів, а хтось не хоче», – розповідає депутат.

Проти обмежувачів руху транспорту виступають не лише деякі мешканці будинку, а й пожежна, «швидка» та інші служби, які наполягають на відкритості службових в’їздів. Тож поки що питання лишається відкритим.

 

***

Загалом, каже депутат округу, проблеми існують як у мешканців нової частини округу, так і у тих, кому дісталася раритетніша територія.

«У мікрорайон треба дуже велика кількість коштів. Але бюджети зростають. Якщо порівнювати з 2014 року, у 2015 – бюджет збільшився приблизно на 150 мільйонів гривень, а у 2016 році очікуємо збільшення ще на близько 100 мільйонів гривень – інформує Тарас Шляхтич і підсумовує – Луцьк – європейське місто, а в європейського міста повинне бути гарне обличчя». 

Оксана ВЛАСЮК

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

Коментарі
22 Вересня 2016, 21:56
Шановний депутате округом потрібно цікавитись а так Ваші роздуми та припущення схожі на роздуми баби Гапки з 3тього під’їзду... біля Там Таму <br/>Спробую помогти Вам вникнути в проблеми 55 кварталу по пунктах…<br/>1) Маршрут № 33 ДО ЦІЄЇ ПОРИ НЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ НЕ ТЕ ЩО ЗУПИНКАМИ А Й НАВІТЬ ЗНАКАМИ ЗУПИНКИ НА 55 кварталі...<br/>2) По Чорновола стовби є а світла нема...<br/>3) В Своєму інтерв&quot;ю депутат просто забув або незнає, що є така вулиця Олеся Гончара яка починається від вул. Чорновола та закінчується на вул Липинського якраз біля 40кового садочка (вірніше закінчувалась бо зараз в наслідок добудови Липинського, 4 цю дорогу вже 2 роки як просто перекрили парканом таким чином змусивши мешканців будинків по вул. Чорновола 44, 4, 108, 106, 12 Д. Іващенка 1, 1а, 2, Олеся Гончара 3, 3а та мешканців &quot;Балки&quot; ходити дворами або по великому кругу по Карпенка Карого до того ж садочка, лікарні та ТАм ТАму а в тих новобудовах шановний депутате живе вже кілька тисяч ваших виборців... та їх проблеми як і відсутність на тій вулиці освітлення Вас депутате ми зрозуміли не цікавлять...) <br/>4) Ви не відкрили новину, що ремонт вул. Липинського давно на часі ми розуміємо, що до завершення робіт приватних забудовників (ви кажете це 17тий рік) ніхто з метою збереження асфальту робити ту дорогу не буде тут Ваша позиція зрозуміла… шкода та в європейських партіях якою себе хоче бачити Самопоміч цінують в першу чергу людину, щоб вона не впала і не покалічилась а ви цінуєте асфальт… уявляю скільки людей на цих вибоїнах ще Вас згадають… (до речі можна було просто раз на місяць пускати грейдер…)<br/>5) Якщо ви не знаєте то під вул. Липинського лежать комунікації які досить вартісно кудись переносити зрозуміло, що колись там асфальт покладуть та для розвантаження цієї вулиці та убезпечення дітей від розворотів батьків які довозять діток до садка а в майбутньому до школи логічніше було б зробити круг Липинського – Олеся Гончара – Карпенка Карого таким чином уникнувши скупчення машин на вул. Кримського <br/>6 А яка ситуація на 55 кварталі з злочинністю не вкурсі депутате то породіть вечором з сумочкою може варто зробити опорний пункт???
Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром