Що зробили депутати за 5 років. Сергій Волик

23 Вересня 2015, 09:00
2684

У сесійній залі Луцької міської ради Сергій Волик став частим гостем ще перед тим, як мешканці виборчого округу №6 довірили йому представляти їхні інтереси.

Будучи генеральним директором ТзОВ «Магніт», Сергій Васильович займався в міськраді затвердженням проекту будівництва пішохідного переходу в центрі Луцька. Питання «підземки» впродовж багатьох років було суперечливим та цікавим для багатьох груп впливу, то ж Волику доводилося по кілька разів приходити на сесії, аби взяти землю в оренду, взяти дозвіл на початок проектних робіт, змінити цільове призначення ділянки і т.д. Перехід так і не збудували, а от Сергієві Васильовичу в міськраді, очевидно, сподобалося, і на місцевих виборах він успішно запропонував виборцям свою кандидатуру від партії «Батьківщина».

Округ Волика

Виборчий округ №6 – це, умовно, частина вулиці Володимирської, район «МКС» та частина Малоомелянівського масиву. Найбільш наболіла проблема цього району, як і в кожному приватному секторі – жахливі дороги, чи навіть швидше – їхня повна відсутність.

Ще років 30 тому Малоомелянівський масив був пустирем, на якому не будувалися через високі підземні води. Знаючи таку геологічну особливість, люди не ризикували зводити житло далеко вглиб від львівської траси. Проте жага «жити в місті» – непереборна, і масив почали потроху заселяти. Можливість підтоплення навіть стала своєрідним змаганням між сусідами: «А от я збудую так, що в мене води не буде!» Та перший дощовий сезон – і вже сусіди змагаються в іншому: у кого потужніша помпа для відкачування води.

Та, звично, головний винуватець – той, хто при владі. То ж стосовно затоплення підвалів мешканці цього району зверталися не до одного депутата та міського голови.

Не оминула така доля і Сергія Волика. Приміром, під час чат-конференції на сайті «Твій місцевий депутат» один із користувачів поцікавився в обранця, як можна вирішити проблему із підтопленням:

«Ми живемо на вул. Малоомелянівській. Тут практично в усіх залиті підвали і ями водою. Після викачування – те саме. Хочемо підняти питання про зливну каналізацію. Як це зробити?»

У відповідь депутат Волик зазначив:

«Проблемою підтоплення Малоомелянівського житлового масиву я займаюсь з того дня, як був обраний депутатом міської ради від цього мажоритарного округу №6. Після моїх неодноразових звернень до міського голови Романюка М.Я. вдалося привернути увагу до питання підтоплення згаданого району паводковими водами та відсутності, як зливової, так і господарсько-побутової каналізації.Таким чином на 2013 рік даний об’єкт включено до переліку на виготовлення комплексного проекту по влаштуванню зливової та господарсько-побутової каналізації району. Визначено проектну організацію, яка виконає даний проект. Орієнтовна вартість проектних робіт становить 1 (один) млн. гривень».

У 2013 році виконати обіцянку не вдалося, проте у 2015 році мережу таки проклали.

Що кажуть люди про Волика?

Як з’ясувалося із відповідей кількох активних мешканців округу, «свого депутата вони не знають і в очі не бачили, і хто тими людьми цікавиться?» Відвідуючи вже п’ятий округ, можемо впевнено стверджувати, що така відповідь – типова для більшості виборців. Пов’язана вона не лише із тим, що депутати не ходять на чай до свого електорату, а й з досить низькою обізнаністю у виборчій системі. Для людей немає великої різниці між народним депутатом, депутатом обласної і міської ради, і навіть – міським головою.

Приміром, на запитання, хто є її депутатом, одна з мешканок впевнено заявила, що – Олег Ляшко, бо «цей хлопець зробить!», і жодних пояснень чи уточнень навіть чути не хотіла. А наостанок додала: «При Брежнєві жилося краще!» Коли ж почали спілкуватися про каналізацію, яку прокладають на сусідній вулиці, з’ясовувати «хто ж її вам проведе – Ляшко чи Брєжнєв?», жіночка впевнено сказала, що ніякої каналізації не хоче, адже за підвід до будинкутреба «відвалити» 20 тисяч гривень, а у неї таких коштів немає. Проте свої «залізні» причини для ностальгії має: «Раніше яку-не-яку, а хату збудувала, а зараз за свою пенсію навіть туалету збудувати не можу».

Панянка із вулиці Лисенка теж погодилася, що не одні переваги від прокладеної каналізації: «Весною Романюк пообіцяв нам дорогу. Але через те, що роблять каналізацію, то із дорогою доведеться почекати. Звідси до Львівської – кілометр і 400 метрів, а до Володимирської – 800 метрів. Старенькій людині по тому болоту пройти важко. Тому просили маршрутку хоч якусь».

Мешканець вулиці Малоомелянівської розповів, що сто метрів хорошого асфальту, який відверто впадає у вічі і тішить ноги – це не досягнення влади чи депутатів, а «общак» мешканців кількох будинків.

«Про підтоплення? Зараз проблеми нема, була проблема позаминулого року, коли снігу багато навалило, – розповідає ще один місцевий мешканець. – Тоді приїжджали різні «делегації», обіцяли вирішити проблему, але що тут вирішиш, коли проблема в підземних водах? А хто депутат – не знаю. Можливо, і приїжджав, не можу сказати. Женіка Ткачука знаю, бо біл-борди висіли на Львівській, але він ніби не на нашому окрузі. А загалом в нас квартал цікавий, як у Нью-Йорку є авеню, то в нас – провулки 5-ий Малоомелянівський, 8-ий Малоомелянівський-8. Щоправда, люди закордоном не можуть вимовити мою адресу, таке закручене слово».

Подружня пара, яку зустріли дорогою, розповіла, що їхню вулицю Мінську цього року заасфальтували, і не коштом місцевих мешканців, а бюджетними грошима. Зважаючи, що до виборів лишилося 34 дні хочеться припустити, що ще не на одній вулиці трапиться щастя.

Що каже депутат про свою роботу?

Сергій Волик: «Як тільки я обирався депутатом, одним із головних наказів виборців із малоомелянівського масиву було прохання вирішити проблему із підтопленням будинків. Питання не вирішувалося роками. А нам вдалося частково цю проблему вирішити. Минулого року розробили проект, а цього року розпочали будівництво каналізації. Місто фінансує спорудження основних мереж, а мешканці за бажанням можуть проводити на свої вулички і до будинків.

Мережа проходить вулицею Садовою, провулком Садовим, частково – по Тарасова і виходить на вулиці Лисенка та Маломелянівській. Виділено більше 8 мільйонів гривень. Роботи виконує будівельна компанія «Шинака Україна». Зараз вони кидають всі сили, щоб виконати всі роботи, поки сприяє погода.

Надіюсь, що цього року буде завершено першу чергу цієї мережі. Насосну станцію будуть робити трошки пізніше.

Що стосується жителів мікрорайону «МКС», минулого року здійснювали асфальтування прибудинкових територій і дворових проїздів. Заплановано і сесією затверджено перелік нових робіт, які ще будуть здійснені цього року. Поки дозволяє погода, ще буде здійснено ремонт кількох ділянок. Це важливо, адже протягом останніх років там нічого не робилося.

Ще серед важливих запитів, які я озвучував і які було реалізовано – світлофор на перетині Чернишевського і Шевченка. Було багато незадоволених, але зараз вже всі звикли і погодилося, що стало безпечніше і для пішоходів, і для водіїв. Також звертався щодо ремонту вулиці Чернишевського, і минулого року її зробили. Все-таки це – вулиця, якою до Луцька заїжджають гості із Заходу».

Назар ЯСИНСЬКИЙ

 

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром