Луцький філателіст Володимир Бич видасть книгу про Шекспіра

22 Вересня 2015, 12:00
5233

Володимир Бич – не лише знаний у Луцьку та в Україні педагог, відомий поет, перекладач та шекспірознавець. Чоловік має особливе захоплення – він колекціонує поштові марки. Усе це тісно переплелось на сторінках його книги, яка незабаром побачить світ.

 

Розкажіть про своє захоплення і як, власне, усе починалось?

– Усі ми були школярами, коли вчився у школі у всіх було захоплення – збирання марок. Зазвичай дітей цікавлять марки пов’язані з флорою і фауною. Це ж так цікаво! Тварини різних країн: леви, тигри, жирафи, антилопи, вовки.

Але дитинство минає як минають і дитячі захоплення. Ставши студентом, я захопився Шекспіром. Це моє кохання. У альбомі знайомого збирача марок я побачив марку із зображенням улюбленого поета і попросив продати мені її. Так я придбав першу шекспірівську марку.

Учні шкіл вивчають творчість Вільяма Шекспіра. Чи використовуєте ви марки у ході проведення уроків з теми?

– Як це поєднується з викладанням у школі? На першому уроці я ставлю проблемне питання: «Чому було порушено традицію і на марці поруч з королевою зобразили плебея за походженням?» Адже, як відомо, в Англії на поштових марках довгий час не зображали нікого, окрім осіб королівської крові. Діти шукають відповідь. І з'ясовують, що в історії залишаються ті, хто допомагає зробити людству крок вперед, хто допомагає стати людині людиною.

Два роки тому разом із ученицею ми написали роботу, яка мала назву «Шекспір на марках світу». Вона була високо оцінена на Всеукраїнському конкурсі – захисті наукових робіт Малої Академії Наук України. От вам і частина матеріалу для книги.

Які ще матеріали про англійського драматурга ввійшли до майбутнього видання?

– Робота над книгою дуже цікава. Проводиш різні паралелі між різними людьми. Здається, що спільного у Шекспіра та Алли Пугачової? А вона виконала пісню на текст 90 сонету. Що може бути спільного між Джоном Ленноном та Вільямом Шекспіром? Вони знаходяться на одній марці. Окрім того Шекспір впливав на творчість «Ліверпульської четвірки».

На марці Республіки Парагвай до чемпіонату світу з шахів було зображено Шекспіра, що грав у шахи з Беном Джонсоном. Шекспір грав у шахи? Довелось знову шукати. Виявляється, Шекспір знав закони шахової гри, у його п'єсах герої неодноразово вживають у своїх репліках шахові терміни. Знайшов і діаграму шахової гри, зображеної на марці. Не лише у поезії, не лише в театрі, а й у шахах рівних Шекспірові не було.

Які труднощі виникали під час роботи із майбутнім виданням?

– Виникла проблема, де друкувати. Зважаючи на сучасні умови, я вирішив, що ця книга не буде аж надто цікавою в Україні. Тим паче філателія знаходиться у стані занепаду, збирачі марок все рідше відвідують клуби. Якщо видавати її тут, треба шукати спонсора, а його знайти важко. Тому я вирішив видати в одному з видавництв Санкт-Петербурга. Саме там може бути виплачений авторський гонорар, окрім того, наклад набагато більший. Сподіваюсь, книгу помітять і вона буде перекладена іншими мовами: англійською, німецькою і ,звичайно, українською. Є ідея послати її як подарунок у музей Вільяма Шекспіра.

Чим особисто для вас стала книга?

– Ця книжка своєрідна данина дитячому захопленню, данина особистості Шекспіра, тим паче скоро відзначатимуть 400 років з дня смерті англійського драматурга. Думаю, ця книгка буде своєчасною.

Олена ЛАУЩЕНКО

Коментарі
27 Жовтня 2017, 19:33
дайте номер тел до володимира
31 Травня 2020, 17:31
Як з ним звязатись?
Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39