Друг, охоронець і напарник – одна з найважчих «професій» для собак

18 Квітня 2016, 20:25
7509

Шукати наркотики, вибухівку, злочинців та навіть трупи людей – таке непросте завдання мало не щодня виконують собаки кінологічного центру у Луцьку.

Аби громадськість краще розуміла особливості роботи поліції, управління нацполіції починає ознайомлювати громадян з специфікою діяльності її структурних підрозділів.

Начальник ГУНП у Волинській області Петро Шпига зауважив, що людям необхідно розповідати про те, чим займається поліція та які засоби використовує для забезпечення громадського порядку.

«Ми плануємо започаткувати традицію ознайомлювати громадськість з роботою структурних підрозділів національної поліції. Люди повинні знати та орієнтуватися, чим займається поліція,  які у неї є засоби, які можливості, які підрозділи», – зазначив Петро Шпига.

Перший такий виїзд вирішили здійснити до Кінологічного центру,  який є структурним підрозділом Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Саме тут службових собак готують до нелегкої роботи, яка потребує дисципліни, витривалості та вірності. Після навчання вихованці центру починають нести свою службу та працювати у різноманітних напрямках – виявлення наркотичних засобів, вибухівки, розшуку злочинців по слідах. Іноді допомога чотирилапого напарника стає незамінною у розкритті злочинів.

У нацполіції повідомляють, що тільки протягом січня та березня цього року працівники кінологічної служби в складі слідчо-оперативних груп здійснили 149 виїздів на місця злочинів. І у 97 випадках допомогли встановити осіб, причетних до вчиненого.

Старший інспектор Кінологічного центру Олег Трофімчук розповів, що обов’язковим для службових собак є подолання смуги перешкод. Це необхідно для того, аби при необхідності пес міг перестрибнути через паркан та подолати інші перепони.

Смуга перешкод
Смуга перешкод

«Термін тренування залежить від фізіології собаки. В середньому підготовка займає  близько місяця. Якщо у собаки нормальні фізичні дані, то за цей час вона навчиться долати смугу перешкод», – розповів Олег Трофімчук.

Варто зазначити,  що тренуючи собаку, кожен кінолог застосовує свій підхід та свою систему заохочень. За правильно виконане завдання тварину стимулюють спілкуванням з тренером, шматочком м’яса або грою з м’ячиком.

Начальник кінологічного центру Анатолій Гловацький зазначив, що зараз у центрі є 25 службових собак.  Серед них – слідові пси, чотири собаки для пошуку вибухових пристроїв, одна для наркотичних та ще одна для пошуку частин тіла та трупів.

Начальник центру розповів, що остання спеціалізація з’явилася у центрі зовсім недавно.

«Вказівка мати таку спеціально навчену собаку надійшла від Міністерства. І тільки наприкінці минулого року таку собаку підготували», – зауважив Анатолій Гловацький.   

Крім того він зауважив, що інспектори кінологічного центру разом з службовими собаками несли службу у зоні АТО.

«П’ять наших молодших інспекторів кінологів, починаючи з листопада, з часу створення національної поліції, побували в зоні АТО зі службовими собаками по пошуку зброї та вибухових пристроїв», – розповів начальник центру.

Наразі і кінологи, і собаки повернулися додому. Проте, якщо ситуація в країні не поліпшиться, восени вони знову повернуться на схід для виконання військового обов’язку.

Кінологи стверджують, що головне у тренуванні собак – це любов до свого вихованця.  Адже пес має стати не тільки добре підготовленим, а й вірним другом та надійним напарником у нелегкій справі. Крім того, вони розповідають, що у дресируванні надають перевагу дівчаткам – вони  залишаються вірними хазяїну до кінця служби.

Харчують  вихованців центру також відповідно до стандартів –  двічі на день. В раціоні обов’язково має бути яловичина, каша, а також картопля, морква та червоний буряк. Пес у жодному разі не повинен мати надмірної ваги, адже тоді він не зможе виконувати відповідних завдань.  В середньому на утримання однієї собаки йде близько 20 гривень у день.

А тут їм варять їсти
А тут їм варять їсти

Варто зауважити, що кожен пес має свою спеціалізацію та працює виключно по ній. Зокрема пси,  які знаходять наркотичні речовини, можуть повідомляти про свою знахідку голосом, що протипоказано при пошуку вибухівки.

Кінологи розповідають, що собаки, котрі шукають вибухові речовини, є одними з найласкавіших та найдобріших у центрі. Ці пси повинні повідомляти про загрозу тихо та беззвучно,  аби голосом чи рухом не активувати вибухівку.

Пошук вибухівки у авто
Пошук вибухівки у авто

Загалом служба чотирилапих поліцейських триває сім-вісім років. Після виходу на пенсію вони можуть стати охоронцями, або ж перейти у добрі руки. Віддають службових собак після закінчення їх служби абсолютно безплатно і стверджують, що кращого друга годі й знайти.


Смуга перешкод
Смуга перешкод


Для заохочення собакам дають гратися м'ячиком
Для заохочення собакам дають гратися м'ячиком


«Злочинець» поспішає на затримання
«Злочинець» поспішає на затримання



Пес нападає тільки за командою
Пес нападає тільки за командою

Собака шукає гільзи
Собака шукає гільзи

Якщо знайшла,  то лягає поблизу
Якщо знайшла, то лягає поблизу


Пошук за допомогою обраної речі
Пошук за допомогою обраної речі

Тут живуть службові собаки
Тут живуть службові собаки





Ветеринарний відділ
Ветеринарний відділ


 

Коментарі
17 Січня 2021, 16:08
Доброго дня, чи можна взяти собаку дмб?
Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром