Благодійність і цивілізація: яким буде житло та новий парк у 40-му районі

28 Квітня 2016, 11:00
3113

За словами забудовника, облагородження зеленої зони забезпечить безпечний та цивілізований відпочинок, а нові житлові будинки дозволять ефективно використати земельні ресурси та сприятимуть покращенню ситуації з нестачею житла для сімей загиблих у зоні проведення АТО.

Наприкінці 2015 року вільна земельна ділянка із зеленими насадженнями на розі вулиць Конякіна-Гордіюк отримала статус парку. Те, що нинішній стан зеленої зони лишає бажати кращого – ні для кого не секрет.

Для того, щоб територія відповідала своєму статусу, потрібно спершу її розчистити, забезпечити безпечне пересування і сформувати цивілізовані зони відпочинку. Тож ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» (ЛДБК) фінансував розробку проекту благоустрою території.

«Починаючи з 2007 року, ми завжди робили акцент на тому, щоб зберегти зелену зону парку, який  увесь цей час не мав ніякого статусу і вважався вільною земельною ділянкою», – зауважує фінансовий директор ЛДБК Алла Бондарчук.

Для того, аби зберегти велику частину зелених насаджень, забудовник звертався до міськради з проханням надати ділянці статус парку. Але там відповіли, що таке бажання не на часі, адже на той час уже просили видати земельну ділянку дві церкви та університет «Україна».

Все ж, наприкінці  2015 року зелені насадження загального користування отримали свої межі.

«Це вдалося здійснити не через протести мешканців, а внаслідок численних прохань ЛДБК. Крім того, ми розуміли, що потрібно розробити й проект благоустрою цієї території і фінансували процес», – зазначає Алла Бондарчук.

До цього часу доглядом за територією фактично ніхто не займався. Відповідно при обстеженні зеленої зони виявили чимало старих, хворих і аварійних дерев.

Згідно наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10.04.2006 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», обстеження дерев необхідно проводити не менш, як раз на рік.

Відповідно до наказу, аварійне  дерево – це  дерево,  яке  може становити загрозу для життя  і здоров'я  пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди, або перебуває у пошкодженому стані внаслідок  снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.


Також у процесі обстеження зелених  насаджень  виявляють  і  потенційно  аварійні гілки.  Це  скелетні  гілки,  які  мають  видимі  ознаки  враження шкідниками та хворобами. Їх необхідно видаляти. Тож за фінансуванням ПрАТ «ЛДБК» працівники КП «Парки та сквери» вже розпочали роботи щодо розчистки парку.

Крім того, при побудові житлового комплексу необхідно провести каналізацію, електроенергію та водопостачання. Якщо ці блага цивілізації з’являться у зоні забудови, то буде можливість облаштувати усім необхідним і паркову ділянку.

Згідно плану, до парку пропонували зробити три основних вхідних групи, три дитячих майданчики для різних вікових груп, встановити громадську вбиральню, невелике кафе, велопрокат. Крім того, планували облаштувати спортивну зону, зону вигулу собак і господарський блок. Проект розробили таким чином, щоб максимально зберегти наявні доріжки і дерева.

Проте, на прохання ініціативної групи задум змінили, розробивши один центральний вхід, алеї, клумби і один центральний дитячий майданчик.

«У спортивній зоні буде міні-футбольне поле, поряд з яким можна поставити тренажери і дитячий майданчик. Ми виступатимемо співінвестором цього проекту. Уже витратили близько 160 тисяч гривень, які пішли на проект дороги, без якої неможливо освоїти територію парку. Якщо ми говоримо про парк, то це повинні бути дерева, посаджені цивілізовано, а доріжки більш-менш рівні. Не можуть стежинки бути, як в лісі», – вважає фінансовий директор.


Окрім спортивного ядра між будинками, як альтернативу пропонують ще одне поле у парковій зоні. Для кого воно буде призначене і хто там зможе займатися, вирішуватиме міська влада після передачі ділянки у комунальну власність. Облаштують футбольні поля на заміну тому стихійному, яке знаходилося у зоні житлової забудови.

Житлову забудову проводитимуть паралельно із облагородженням паркової зони. Планують збудувати чотири будинки на дев’ять поверхів, посередині яких розмістять комплексну зону відпочинку.

1

Крім того, колектив «ЛДБК» зобов’язався безплатно передати 10 квартир учасникам бойових дій та сім’ям загиблих у зоні проведення АТО.

«Таким чином ми висловлюємо свою глибоку шану сім’ям Героїв, що ціною власного життя захищають Україну. Ми намагаємося докладати максимально зусиль, щоб виконати свої зобов’язання перед полеглими бійцям. Саме тому ПрАТ «ЛДБК» підписав Меморандум з ГО «Волинська обласна організація ветеранів АТО», ГО «Члени родин загиблих в АТО «Надія» та ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів Афганістану у Волинській області», – зауважує директор «ЛДБК» Руслан Вайман.

Підприємство також виступило ініціатором створення державних програм забезпечення ветеранів АТО квартирами. ПрАТ «ЛДБК» пропонує програму «Доступне житло 50/50», де половину від ринкової вартості квартири сплачує держава, а іншу частину – сім’я учасника АТО. Можливою є також програма забезпечення житлом ветеранів АТО та членів їхніх сімей з першим внеском 5% від вартості квартири і безвідсотковим кредитом на 15-20 років.

Ключі від перших двох квартир на вулиці Д. Іващенка, 2 уже вручили 23 квітня під час урочистого закладання капсули під будівництво житлового комплексу.

«Будівництво житлового комплексу – це 5,5 мільйонів гривень відрахувань пайової участі на створення інфраструктури міста, збереження та створення нових робочих місць. Але найважливішим є те, що будівництво комплексу дає нам можливість підтримати бійців і передати безоплатно ще вісім квартир сім’ям загиблих у зоні проведення АТО та учасникам бойових дій», – наголошує Руслан Вайман.

Колектив «ЛДБК» уже розпочав роботу, тож у перспективі місто отримає не лише нові житлові будинки і благодійні квартири, а й цивілізований парк із сучасним плануванням та облаштованими зонами відпочинку.

Оксана ВЛАСЮК 



 

Коментарі
28 Квітня 2016, 17:25
Чесно кажучи, не розумію ціності такого майданчику для людей. Більше доріжок, бруківки та ліхтарів
28 Квітня 2016, 20:53
А ще обіцяли нормальне футбольне поле, а не мініфутбол. Раз вже заговорили про санітарну рубку дерев, то можна бути впевненим, що 80% дерев вирубають і насаджають молоді, де-не-де.
Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром