Що зробили депутати за 5 років. Анатолій Бірюков

15 Вересня 2015, 16:31
3335

Закінчується чергова каденція Луцької міської ради. П’ять років тому лучани довірили представляти свої інтереси в раді 50 обранцям. Із них 25 отримали депутатські місця за квотами обраних партій, а 25 були обрані в мажоритарних округах, тобто виборці голосували конкретно за їхні прізвища, обличчя та обіцянки.

«Район.Луцьк» розпочинає серію публікацій про обранців луцької громади. Головна мета – з’ясувати, що думають про п’ятирічну роботу свого депутата лучани. Причому з’ясовувати будемо це не шляхом соціологічних вибірок чи соціально-економічних показників. Є ще один критерій – думки, коментарі і судження виборців.

Депутати радо вислуховують мешканців на численних передвиборчих зустрічах. Втім ніколи не роблять цього наприкінці каденції. А от «Район.Луцьк» вважає, що послухати лучан депутату – корисно. Як і лучанам – дати свою оцінку обранцю. Тож редакція береться, хоч і вибірково, але забезпечити таку можливість і одним, й іншим.

***

Найстаршим за віком та найдосвідченішим за часом роботи у Луцькій міській раді є депутат Анатолій Бірюков. У самоврядуванні обранець – вже п’ять каденцій, а в 2008-2010 роках працював секретарем ради.

Анатолія Бірюкова колеги запам'ятають не лише за активністю під час засідань ради, а й за неабияким почуттям гумору (Бірюков допомагає Василю Грибу оригінальніше вийти на фотознімку)
Анатолія Бірюкова колеги запам'ятають не лише за активністю під час засідань ради, а й за неабияким почуттям гумору (Бірюков допомагає Василю Грибу оригінальніше вийти на фотознімку)

Під час виборів 2010 року Бірюкова обирали як висуванця «Батьківщини», проте вже за два місяці депутат вийшов із фракції, та й з партії загалом. Приєднався до Європейської партії України, проте через два роки порвав і з цією політичною силою. Наразі є членом депутатської групи «Рідне місто», що демонструє лояльність до міського голови.

Бірюков є найдисциплінованішим депутатом в сесійній залі – за останню каденцію він пропустив лише одне засідання у 2013 році.

Округ Бірюкова

Виборчий округ №11 – це частина Привокзального мікрорайону Луцька, куди входять кілька десятків будинків, що згуртовані навколо 15 школи (кінець проспектів Грушевського, Перемоги, початок вулиці Привокзальної) і стільки ж – навколо 5 школи (Огієнка, Грибоєдова, Клима Савура, Саперів, Уласа Самчука, Червоної калини).

Частина проспекту Грушевського - округ Бірюкова
Частина проспекту Грушевського - округ Бірюкова

Проспект Перемоги, Огієнка, Грибоєдова, Клима Савура - теж в компетенції Анатолія Бірюкова
Проспект Перемоги, Огієнка, Грибоєдова, Клима Савура - теж в компетенції Анатолія Бірюкова

Двори в окрузі вирізняються пишною зеленню – район не новий і зелені зони, створені півстоліття тому, розрослися на славу. На проспектах такої проблеми немає, а от завернувши в двори, можна легко вивернути ногу, зламати підбора чи ненароком потрапити в калюжу по кісточку – залишки асфальту тут пам’ятають, як по ньому йшли на парад ще при Микиті Хрущову.

Відповідно, мешканці району мають безліч проблем, пов’язаних із застарілим житловим фондом та інфраструктурою: починаючи від каналізації і закінчуючи дахами. Вони тут, до речі, на багатьох будинках лишилися пласкими – без шатрового перекриття, тому від дощу рятують як руберойд пошле.

Що думають мешканці про Бірюкова?

Першим на шляху трапився дворик поблизу будинку на Привокзальній, 9. Цікавимося у молодої жінки, чи вона мешкає тут і чи знає, хто є їхнім депутатом.

«Живу тут давно, – розповідає Ірина Максимюк, – але хто в нас депутат, не знаю. Не пам’ятаю, щоб хтось мешканців збирав, розпитував. Хоча я – постійно в дворі, часто гуляю з дитиною. Благоустрою взагалі нема, у нас високі дерева, ніхто не хоче їх зрізати, нікому ми не потрібні. Хотілося, щоб зробили майданчик для діток, щоб мали, де гратися, як на Гулака-Артемовського. А поки ми мусимо ходити до них бавитися».

Купи сміття підтверджують: двірники працюють і сьогодні немає вітру
Купи сміття підтверджують: двірники працюють і сьогодні немає вітру

У наступному дворі через шкільне подвір’я 15-ки зустрічається чоловік.

«Так, знаю, хто депутат. Він у нас у другому під’їзді живе… Петро… Не можу пригадати…», – зам’явся Михайло.

«Гоцалюк?» – підказуємо, бо знаємо, що в будинку на Привокзальній, 1 дійсно мешкає колишній заступник міського голови Петро Гоцалюк.

«Так!», – радо відповідає мешканець, навіть не здогадуючись, що помиляється.

«Але він – не ваш депутат, ваш – Анатолій Бірюков», – розчаровуємо співрозмовника.

«Е ні, цього не бачили, – розчаровано каже Михайло. – Я тут живу з 61 року, як тільки побудували будинок, але про такого не чув. А проблеми – з року в рік – ті самі. Ось цю калюжу бачите? Я в ній ще пацаном ноги мочив, мої діти бавилися. Вона – вже частина нашої історії. Єдине, що зробили за всі роки, то ліхтар над входом до під’їзду повісили і то – перед якимись виборами до Верховної Ради. А ще – лавочку поставили. Усе. Була якось історія, хотіли в нашому дворі нічний клуб збудувати, своїми силами відстоювали. Вже столик зруйнували, тенісний – переставили, бо розчищали територію під будівництво. Спочатку казали, що будинок буде, але ми не вірили і домоглися, щоб забудовник відступив зі своїм кабаком. Поруч же –  школа».

Ями на розі Привокзальної, 1 під час дощів утворюють суцільну калюжу
Ями на розі Привокзальної, 1 під час дощів утворюють суцільну калюжу

Мешканці Привокзальної, 1 кажуть, що все, що отримали від кандидатів - ліхтар над під'їздом і лавка
Мешканці Привокзальної, 1 кажуть, що все, що отримали від кандидатів - ліхтар над під'їздом і лавка

Після години блукань округом вдалося натрапити на людей, які чули про свого обранця і більше того – навіть його бачили.

«Знаємо Анатолія Бірюкова. Вчора приходив, – розповідає одна із трьох пенсіонерок із двору на Перемоги, 13. – Говорили про нашу наболілу дорогу (мова йде про перехід від зупинки громадського транспорту між дитячими садочками. – Ред.). Раніше тут дороги не було, такий гарний бузок ріс. А зробили перехід – тепер вагітні вештаються, певно пів-Луцька пройшло через цю стежину. Та хай ходять, аби на здоров’я і хай би асфальт поклали, бо в дощ – калюжа на калюжі».

Мешканців двору на Перемоги, 13 турбує добудова книгарні та вагітні, які постійно ходять їхнім двором
Мешканців двору на Перемоги, 13 турбує добудова книгарні та вагітні, які постійно ходять їхнім двором

«Усі сюдою ходять, – приєднується інші жінка, – а асфальт – не вічний. Обіцяли зробити дорогу вже багато разів. Як вибори приходять, так і обіцяють. Підприємець, що прибудувала біля книгарні кафе, теж обіцяла. Бірюков – теж обіцяв, міський голова з ним – теж учора обіцяв. А сьогодні вже щось ходили міряли, може й буде толк».

Що каже депутат про свою роботу?

Анатолій Бірюков про підсумки роботи: «Журналісти назвали мене депутатом-ботаном за те, що я пропустив за п’ять років лише одне пленарне засідання. Думаю, що я є одним із найактивніших депутатів. Не хочу оцінювати, наскільки мої виступи і пропозиції є позитивними, але я працюю на повну віддачу своєї енергії, своїх знань та досвіду.

Мій округ починається залізничним вокзалом і закінчується річкою Сапалаївкою. Можу з гордістю сказати, що на моєму окрузі проведено реконструкцію вокзалу і привокзального майдану. Спитаєте, в чому тут мої заслуги? Я є депутатом вже 21 рік і 8 місяців, весь цей час при різних міських головах я постійно звертався з приводу наведення порядку на вокзалі. Нехай зовсім маленьке, але моє сприяння в цьому є.

Крім того, відремонтовано проспект Перемоги – там завжди провалювалися автомобілі по колеса, це зробили саме завдяки моєму сприянню. Зробили вулиці Клима Савура, Грибоєдова, Огієнка, щоправда, це було минулої каденції. Зараз закінчуємо благоустрій на вул. 8 Березня, 33 та 35, вул. Огієнка, 20, вул. Клима Савура, 26 та 28 – поклали асфальт, зробили доріжки. Зробили дворову територію на просп. Грушевського, 27 і 29.

Неодноразово звертався з приводу ремонту сходинок із мосту Перемоги-Соборності, поки їх не зробили, але вони включені у план. Також у планах – просп. Перемоги, 11 та 13. Там – заїзд у двір, а також доріжка між садочками, що виводить до обласної лікарні. Ще є питання щодо ділянки біля Привокзальної, 1, але там складніша ситуація – мають спершу провести дослідження.

На Перемоги, 18 зробили шатровий дах, бо прогнили балки і мусили робити капітальний ремонт, покрити шифером.

Можу ще багато розповідати, бо було чимало запитів, звернень. Одним із найголовніших досягнень вважаю прийняття рішення про заборону проведення реконструкції добудов до багатоквартирного будинку без згоди власників квартир».

На зауваження, що більшість опитаних мешканців не знає свого депутата Бірюков зауважив:

«Якщо виборці не знають депутата, значить, це такі виборці. Той виборець, який свідомо віддавав голос – знає, за кого голосував. Щомісяця в мене – прийом в 5 школі, коли виборці не приходять – чи це моя біда?

На цьому окрузі мене обирали чотири рази. На окрузі шість з половиною тисяч виборців, усіх обійти – нереально. На останніх виборах мене підтримало небагато – 444 виборці, але цього виявилося достатньо.

Ніхто ж не сказав, що я поганий, правда? Кажуть, що не знають, а це вже – не моя провина».

Назар ЯСИНСЬКИЙ

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром