Немає нічого більш вічного, як тимчасове: луцький блогер про дорожні знаки

24 Березня 2016, 13:26
2945

Як і будь-якого автолюбителя, мене бентежить ситуація із дорожніми знаками в Луцьку. Особливо, коли з’явилася патрульна поліція і почалося виписування штрафів. Тоді й почали вилазити різні суперечливі моменти, наприклад, як ситуація із суддею Петром Філюком.

І хоча він сто разів не правий, бо поїхав під «цеглину», все одно склалася парадоксальна ситуація, коли знаки створили дорожній «пат», пише Сергій Шараєвський у блозі на «Громадське.Волинь».

Так ось. Є ще одна дивина із знаками в Луцьку. Почну з передісторії.

В грудні 2013 році Микола Романюк видав розпорядження «Про забезпечення снігоочистки вулично-дорожньої мережі міста». Згідно із розпорядженням, були встановлені дорожні знаки (список в додатку до розпорядження), «з метою своєчасної очистки вулиць міста від снігу, забезпечення безпеки дорожнього руху».

 

 

Розпорядження Миколи Романюка про встановлення дорожніх знаків

 

 

Додаток до розпорядження

Згідно із ДСТУ 4100:2014, пункт 10.1.3 «Дорожні знаки, застосування яких було викликане причинами тимчасового характеру (дорожньоремонтні роботи, сезонні особливості руху тощо), повинні виконуватися на жовтому тлі або установлюватися на щитах жовтого кольору, розміри яких повинні перевищувати розміри знака не менше ніж на 0,1 м. Ці знаки повинні бути негайно демонтовані після усунення зазначених причин тимчасового характеру. При цьому знаки допускається закривати чохлами».

 

 

Наскільки я розумію, очистка міста від снігу – явище тимчасове (хоча в міській раді не всі із цим згідні, про це – далі). Тому знаки потрібно було встановити або із жовтим тлом, або на жовтих щитах. Так, звісно, зроблено не було.


Фото зроблене 5 квітня 2015 року
Фото зроблене 5 квітня 2015 року

 

31 березня 2014 року вийшло розпорядження міського голови Миколи Романюка про демонтаж знаків.

 


 

Окрім того, що знаки були встановлені із порушенням (не виконані на жовтому тлі), вони не були демонтовані відразу. Частина була демонтована в 2015 році після того, як я звернувся до члена виконкому Богдана Климчука. Він підняв це питання (за що йому велике автолюбительське мерсі) і був певний результат. Саме тоді прибрали знаки 3.34 «Зупинку заборонено» на вулиці Винниченка (біля «Буратіно»), на проспекті Волі 52 (біля «Приватбанку»), біля магазину «Знання» тощо. Але частина знаків залишилася висіти й досі. Деякі з них почали «обростати» табличками.

Не демонтовані дорожні знаки 3.34 «Зупинку заборонено»





 

Я вирішив написати запити в міську раду та УМВС.




Від поліції відповіді не надійшло. А от міська рада порадувала мене листом. Феноменальним. Уважно прочитайте.

 



От мене цікавить: невже нікого не бентежить, що розпорядження міського голови виконуєтся через рік, та й то лише під тиском громадськості, членів виконкому? При тому навіть не повністю. Це по перше.

А по друге. Що ж виявляється? На думку керівників нашого міста, зокрема заступника міського голови Тараса Яковлева, сніг і його прибирання для Луцька – це явище постійне. А як тоді розуміти слова: «В розпорядженні міського голови від 05.12.2013 року № 531 не вказано, що дорожні знаки встановлюються тимчасово, а тому п.10.1.3 ДСТУ 4100-2002 на встановлені  дорожні знаки не поширюються»? Невже фраза з розпорядження Миколи Ярославовича: «з метою своєчасної очистки вулиць міста від снігу…», жодним чином не перегукується із фразою «Дорожні знаки, застосування яких було викликане причинами тимчасового характеру (дорожньоремонтні роботи, сезонні особливості руху тощо)» ДСТУ? То виявляється, що «очистка вулиць від снігу» — це не тимчасове явище?


Тепер зрозуміло, хто винен, що весна ще й досі не прийшла. Мабуть, навіть Старки з «Гри престолів» не думали, що зима настільки близько. «Зима вічна» — новий девіз Луцької міської ради.

І по третє. Шановний пане Тарасе. От поясніть мені, людині простій, як виконати дію ось цього знака по проспекту Грушевського, який за Вашими словами, «залишений» чи «знову встановлений»?



Я розумію, якщо зима, повно снігу, то можна легко заїхати на тротуар двома колесами. А що робити весною, влітку і восени? Ви бачили висоту бордюра на цій ділянці дороги? Навіть на мікроавтобусі я не наважуюсь на нього заїхати. А поліція повинна карати порушників, виписувати штрафи.


Як на мене, то подібні відповіді і дії, це кругова порука. Керівництво міста «прикриває своїх», які халатно виконали (чи не виконали) свої обов’язки. За що ми їм, до речі, платимо з власних кишень зарплату.
П.С.
Дуже хочеться ще отримати відповідь від УВМС. Бо сьогодні закінчилося рівно 5 днів з моменту подання запиту. Закон є закон. Чи не для всіх?

 

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром