Не бачиш «зебру» – плати: як патрульні ловили пішоходів-порушників

23 Березня 2016, 18:35
3574

За півдня поліцейські виписали близько десяти штрафів та попередили більш, як дві сотні осіб, які переходили дорогу у непризначеному для цього місці.

З кожним днем у Луцьку все частіше трапляються ДТП за участі пішоходів, які переходять дорогу у невстановлених місцях. Така халатність містян загрожує не лише їхньому життю, а й може нашкодити іншим учасникам дорожнього руху.

Щоб попередити городян про небезпеку і покарати злісних правопорушників, 23 березня поліцейські виїхали на найнебезпечніші ділянки: проспект Соборності та Відродження, Київський майдан, центр й інші частини міста, де пішоходи ризикують своїм здоров’ям і наражають на небезпеку інших.

Розпочали патрулювання із проспекту Соборності. Цього разу за порядком на проблемних ділянках проспекту стежили рядові поліції Тарас Голоюх та Олександр Мартинюк.

Полісмени говорять, що саме на проспекті Соборності, де є немало пішохідних переходів, люди чомусь активно порушують правила.

«Люди хочуть якомога швидше дійти до зупинки маршрутних засобів і йдуть по проїжджій частині. Звісно, тут переходити заборонено. Ми стараємось попередити і пояснити людям, що це їхня безпека і безпека інших учасників дорожнього руху», – розповідає Тарас Голоюх.

Поки ми спілкувалися з поліцейським, на проїжджій частині поблизу зупинки «Храм всіх святих землі Волинської» уже з’явився перший правопорушник. На зауваження патрульного бабуся спокійно відповіла: «Я тут 30 років живу і завжди переходжу не по «зебрі». Нічого поки не сталося». Проте після розмови з патрульним все ж попрямувала до пішохідного переходу, який знаходиться у кількох метрах від зупинки.

Інша пані, яка через хвилину після першої правопорушниці старалася просто перед носом у поліцейських порушити правило переходу,  також поставилася з розумінням до зауваження: «Я розумію, згодна, що це порушення. Але якби вони отут десь зробили перехід, тут же ж багато людей переходить».

Потік охочих перетнути проїжджу частину не за правилами з часом все більше розростався. Більшість пішоходів перебігали дорогу, не зважаючи на те, що на протилежному боці стояли патрульні і журналісти з камерами. Вочевидь, не очікували, що на цей раз поліцейські прийшли штрафувати якраз таки не водіїв, а пішоходів-порушників.

«Штрафуємо тих, хто не розуміє, що ми вказуємо на їхні правопорушення, не сприймає його і вважає, що чинить правильно. Звісно, якщо людина розуміє, що скоїла правопорушення і обіцяє, що більше його не повторить, реагує нормально на зауваження і адекватно себе поводить, то, звісно, такого правопорушника можна відпустити», – каже Тарас Голоюх.


1

Якщо пішохід не визнає своєї провини і збирається й надалі порушувати правила, він мусить заплатити штраф. Для цього правопорушник повинен мати при собі документ, який засвідчує особу. Тоді, керуючись частиною першою статті 127, виносять постанову за правопорушення. Штраф складає 51 гривню.

«Штраф треба сплатити протягом 15 днів. Інакше доведеться заплатити подвійну суму. В основному, люди оплачують, бо знають, що доведеться заплатити у подвійному розмірі. Зараз у нас з собою немає терміналу, тому правопорушники можуть сплатити штраф у будь-якому банку. Та і не всі мають при собі банківські картки, а готівкою ми не беремо», – зауважує Олександр Мартинюк.

Найохочішими перейти дорогу без «зебри» і світлофора, на диво, виявилися старші люди. Бабусі та дідусі аргументують це тим, що до переходу довго і важко добиратися.

«Ну то багато хто нарушає. Ви наказуйте правітєлів. От вони то точно саме більше нарушають!»  – обурюється бабуся-порушниця.

На запитання «Чому переходите не на пішохідному переході?» траплялися й лаконічніші відповіді: «Бо нема» чи «Бо так хочу».

Біля Північного ринку ситуація не краща, ніж на початку проспекту. Тут більшість пішоходів-порушників хочуть якнайшвидше перейти дорогу до базару, тому на сусідню «зебру» часто просто не зважають.

Поки ми розмовляли з правопорушником, який визнав свою провину і запевнив, що більше так не чинитиме, рядовий Тарас Голоюх вмовляв бабусю пройти кілька метрів до переходу і перейти дорогу правильно: «Давайте я допоможу вам донести сумки, але ходімо на пішохідний перехід».

Бабуся пропозицію не прийняла і намагалася знову здійснити правопорушення, коли патрульний на хвильку відвернувся.

«Ми стараємося ставитися до кожної людини лояльно. Зрозуміти, у чому причина того, що людина перейшла дорогу у невстановленому місці. Але, якщо вона не слухає і вважає, що вчинила правильно, звісно, треба складати постанову і виписувати штраф», – зазначає Тарас Голоюх і запрошує присісти до автомобіля чергового правопорушника для складення постанови.

- Часто ви тут дорогу переходите? – питаємо чоловіка, який після складеної постанови повинен сплатити за правопорушення 51 гривню.

- Так.

- Але ж до пішохідного переходу кілька метрів. Чому порушуєте правила?

- Просто поспішаю. Все одно і далі так переходитиму, чого ні. Я ж не мала дитина, дивлюся де є машина, а де немає.

- Вважаєте, що вам справедливо штраф виписали?

- Звісно, що я проти сплати штрафу. Буду оскаржувати, якщо матиму час.

Те, що рішення патрульного можна оскаржити протягом 10 днів, підтвердив Олександр Мартинюк. Проте патрульний зауважив, що за це треба буде заплатити набагато більше, ніж за саме порушення, тому таким правом мало хто користується.

Інша правопорушниця, яка за свою халатність змушена була сплатити штраф, розкаялася уже після того, як склали постанову. Жінка зі слізьми на очах сказала, що надовго запам’ятає цей перехід і тепер вже точно не порушуватиме.

Подібні виїзди патрульні здійснили на ще кількох вулицях міста. Більше, звісно, попереджували перехожих, проте й від штрафів особливо злісним порушникам втекти не вдалося.

 «Поки що пішоходи реагують не дуже добре. Але, надіюся, з часом вони зрозуміють, чому ми це робимо і ставлення зміниться», – сподівається Олександр Мартинюк.

Таку роботу патрульні продовжуватимуть і надалі. Тоді, можливо, надіються поліцейські, люди нарешті навчаться переходити правильно дорогу і багатьох надзвичайних ситуацій вдасться уникнути.

Оксана ВЛАСЮК


1

















 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

Коментарі
23 Березня 2016, 21:20
що у "аваковців" закінчився бензин ?, Аваков провернув АФЕРУ з бензином і тепер поліція на підсосі ?
24 Березня 2016, 04:38
Не прочитала до кінця статтю,але хочу сказати, що ДТП трапляються не тільки з вини пішоходів. Наші водії їздять на такій швидкості
24 Березня 2016, 22:39
Була свідком рейду, саме навпроти Північного. Так, багато хто переходить дорогу не по "зебрі", а от якби перед нею висіла камера, то патрульні лише б зі штрафів мали зарплати з преміями. Водії перевищують швидкість, різко гальмують перед переходом, ще й висовуються, щоб накричати на пішоходів. Порядок там, де всі учасники руху дотримуються Правил, одним рейдом нічого зробити не вдасться.
25 Березня 2016, 10:59
Ідеальна версія - це встановити огородження, якщо є можливість, та й усе. Це чудовий метод перевчити людей, бо так навіть штрафи не сильно допоможуть. :-)
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром