Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Купи книгу – отримай роботу: як заманюють амбіційних кар’єристів​
14:35 11.03.2016

В офісі на вулиці Винниченка, 14-А пропонують купити китайську продукцію на 100 доларів та оформити договір за 15 доларів взамін на привабливу вакансію.

Район.Луцьк уже писав про дивну роботу, куди запрошують лише тих, хто любить сміятися. Наші журналісти теж уміють посміхатися, тому після маси негативних відгуків ми вирішили детально перевірити, що це за організація і яку саме роботу там пропонують.

За словами потенційних працівників, найчастіше ці «роботодавці» телефонують самі у відповідь на розміщене резюме. Вирішили діяти за таким же принципом. Створили резюме на популярному сайті пошуку роботи «rabota.ru». На дзвінок довго чекати не довелося. У той же день зателефонували та запросили на співбесіду в офіс на вулиці Винниченка, 14-А, 4 поверх. Із собою сказали взяти документ, що засвідчує особу, та на вході повідомити, що прийшли до керівника Мельникова О.М. Про те, чим будемо займатися в організації, нам не повідомили. Сказали лише, що чекатимуть на співбесіді.

У призначений час ідемо за вказаною адресою. Піднімаємося на четвертий поверх і намагаємося знайти назву фірми. Бачимо лише табличку з написом «Business Information Center». Очевидно, це і є місце призначення.

При вході стоїть стіл, за яким сидить дівчина приємної зовнішності, одразу вітається та запитує, до кого прийшли. Стараємося не відходити від сценарію і відповідаємо так, як пояснили у телефонній розмові. Після короткого знайомства нас запрошують до залу очікування, де уже сидить кілька людей.

Перше, що впадає в око – це по-мінімуму вмебльована кімната. На стінах висять мотиваційні плакати про подорожі, а на великому екрані для розваги, чи то додаткового впливу на людей, показують програму «Орел і решка».

Працівники офісу вбрані стильно та носять бейджики. Складається враження, що ми потрапили у солідну фірму. В процесі заповнюємо анкету зі стандартними питаннями: про попередні місця роботи, знання комп’ютерних програм та бажану заробітну плату. Однак, було й запитання про те, чи є у власності якась нерухомість, що дуже здивувало.

Дочекавшись своєї черги, заходимо в кімнату для співбесід. Цей кабінет також практично порожній. Із меблів – лише кілька столиків, за якими кожен із співробітників проводить персональні співбесіди.

Кілька секунд очікування, і ми вже ведемо розмову із так званим менеджером – симпатичною молодою дівчиною. Спочатку панянка ставить питання по суті, а потім все переходить у психологічний тренінг: ким ви себе бачите в майбутньому, ваше хобі, чи хотіли б мати власний бізнес, тощо.

Нарешті дівчина доходить до етапу інформаційної розповіді про компанію та посаду. Чуємо різні казки про кар'єрні перспективи, поїздки в інші країни, високооплачувану працю. На запитання, що потрібно буде робити – завчена фраза про справу з документацією, прийом дзвінків, різні зустрічі та інші доручення. Допитатися, чим займається фірма, не вдалося, пояснення були розмиті.

Ввечері, того ж дня, нам подзвонили і повідомили, що співбесіда минула успішно. Запросили на семінар та сказали взяти із собою два фото і бейджик.

Перед семінаром все та ж пані-менеджер ввічливо вітається, питає, чи принесли усе, що потрібно. Після бажаної відповіді маркером пише на бейджику необхідне прізвище і слово «перепустка». Нам повідомили, що лише з цим папірцем тепер пускатимуть на семінари.

Перше заняття із красномовною назвою «Фінансовий план» триває півтори години. Протягом цього часу розповідають про найману працю, економічні умови в країні та інші основи бізнесу.

Та про умови роботи і обов’язки знову нічого не чуємо. Повідомили лише назву фірми – «Тієнс Україна» і те, що вона якось пов’язана із китайською продукцією «Тяньши». Нас одразу запевнили, що продавати чи купувати якусь продукцію не потрібно.

Наприкінці навчання задають домашнє завдання – написати 50 мрій, дату їх виконання і необхідну суму на реалізацію. Після семінару кожного з учасників викликають на кілька слів, питають чи сподобалась лекція та улесливо просять прийти на наступну.

На другому занятті кандидатів на вакансію поменшало. Керівники пояснюють це тим, що їх не допустили до наступного заняття. Хоча було зрозуміло, ті, хто «в’їхав» у політику фірми, оминають таких роботодавців десятою дорогою.

Пробуємо поспілкуватись із тими, хто все ж прийшов на лекцію. Запитуємо, як дізнались про вакансію та що розповідали їхні керівники «тет-а-тет». Раптом вбігає дівчина з рецепції і поспіхом промовляє: «Не спілкуйтесь з іншими, адже всі претендують на різні посади».

Розпочинається лекція. Вже новий спікер розповідає про «Види доходів». На конкретні питання відповідають не чітко, оминаючи прямої відповіді. Після заняття кажуть, що дають додому книгу для прочитання, але під заставу у розмірі 100 гривень.

Відмовляємося від такої пропозиції та висловлюємо своє обурення. Запідозривши нашу недовіру, пропонують скинути матеріал на флешку. Як виявилось, обов’язковою для прочитання була книга «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кійосакі.

Наступні лекції теж присвятили різним бізнесовим темам та обіцянкам «золотих гір» для майбутніх працівників.

Після шести занять навчання нарешті закінчується. В останній день нам все ж розповідають, що потрібно буде робити: телефонувати людям, які шукають роботу та запрошувати на співбесіду, а потім проводити таке ж навчання, яке проводили з нами.

Телефонувати працівники повинні за власні кошти, а фірма пізніше покрила б витрати. Також необхідно купити продукцію «Тяньши» на суму 100 доларів. Роботодавці мотивують це тим, що таку процедуру проходять всі охочі потрапити на роботу. Крім цього, потрібно сплатити 15 доларів за оформлення договору. Після чого одразу ж пропонують підписати контракт, однак особисто у руки його не дають. Просимо ознайомитися з документом, проте чуємо відмову, посилаючись на нестачу часу. Тому контракт просять підписати негайно.

Звісно, на такі умови не погоджуємося. Однак, вправні менеджери використовують усі можливі психологічні методи, для того щоб людина повірила у те, що її чекає хороша перспективна робота.

Чи варто погоджуватися на такі умови і продовжувати піраміду «витягування грошей» з кишень довірливих, але уже в ролі роботодавця – вирішувати вам. Проте ми застерігаємо: будьте пильними, старайтеся не платити гроші наперед і уважно читайте те, що підписуєте.

Тетяна РАДІОНОВА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу lutsk.rayon@gmail.com.​

Коментарі

Ірина

22:41 11.03.2016

Дякую, що подивилися що то за фірма. Як кажуть: НАКІНЕЦЬ ТО!
Про "чи є у власності якась нерухомість" стали питатися роботодавців майже в усіх анкетах. Особливо насторожує "чи готові ви нести відповідальність за матеріальні цінності" коли запрошують на роботу менеджера, що працюватиме вдома,он-лайн....
Тут вас такого не питалися?

начитана

12:22 12.03.2016

таких матеріалів про подібні фірми треба побільше і частіше. Є люди які, не читають ніколи нічого, а коли потрапляють на подібні афери - не кричать, а волають до влади і правоохоронних органів - де порядок? мене обдурили!!!!! а гроші-то сама несла, вуха на лапшу сама розвісила,то хто тоді їй винен? Моя родичка накупляла тої херні від тянь-ши мішок,тепер не знає кому втулити, з нашою родиною посварилася, бо ми не захотіли слухати які-то чудодійні препарати, кальцію китайського як поїсиш - зразу здоровим станеш, і помолодієш,і схуднеш, і розбагатієш! Головне що сама в це вірить.

була на їхньому заході

14:27 12.03.2016

прийом на роботу - це тільки початок. вони ж потім ті порошки за вселенську панацею видають. людей просто в категоричній формі змушують купувати. а не дай боже у людини якась хвороба - вона ж усі гроші віддасть. ті, хто там, так би мовити працює, зазомбовані люди.

VN

14:52 16.03.2016

Такого рівня освіта вже не зобов'язана бути безкоштовною і існування цього виду бізнесу серед такої маси віруючих в гороскопи, гомеопатію, знахарок і святі мощі цілком закономірний, з точки зори екосистеми, процес.

Шкода лише, що вони встигають все місто накрити рівним шаром свого спаму - відчуття прогулянки по суцільному смітнику.

руслан

16:36 16.03.2016

я то думаю шо там за притрухі постійно теляться зранку до вечора) дякую за статтю)

руслан

16:37 16.03.2016

Там з ранку до вечора людей вистачає...лохи на волині ще не перевились отже)

юрец

22:07 13.04.2016

жизнєно

Таня

18:34 08.09.2016

сестра моя чуть не увійшла в таку аферу ..чуть контракт з ними не підписала

29 червня
Сьогодні
07:48 ВІДЕО Глушець: «ушльопок на київських номерах» дивом не зачепив пішохода на переході 73
Вчора
21:04 Теремно: у ставку втопилася жінка 5686
20:44 Тарасова: муніципали на гарячому засікли злив нечистот у каналізацію 577
19:05 ФОТО Луцький сквер: територія майбутніх гросмейстерів на Шопена 686
17:45 ФОТО Луцький замок: презентували незвичайну виставку вишитих ікон та ляльок Юлії Токарської 1233
16:21 З двома путівками на Європу: у Луцьку завершився юніорський чемпіонат України з легкої атлетики 320
15:35 З фестивалю – з вітерцем: під час «Ночі у Луцькому замку» транспорт курсуватиме до ранку 636
13:13 АНОНС «Ніякого міжсезоння»: лучан запрошують на міні-футбольне «свято друзів» 490
12:12 АНОНС Поліція запрошує лучан на «годинку з кандидатами» 159
11:15 Як вберегтися від «Пєті»: рекомендації СБУ щодо протидії новому комп'ютерному вірусу 914
10:02 ФОТО Три по шість: відбулося жеребкування останніх етапів чемпіонату Луцька з дворового футболу 771
27.06.2017
23:39 Працівникам зоопарку не вистачає грошей 405
23:21 ФОТОФАКТ На дитячому майданчику припаркувався «тетрацикл на польських номерах» 1894
22:50 Гаразджа: відпочивальники залишили гори сміття 737
22:25 Жителів міста кличуть на сесію міськради, аби відстояти кошти на добудову школи 700
21:28 Луцьк – на 11 місці в антикорупційному рейтингу міст 547
21:15 Комп'ютерний вірус Petya.A атакує: реакція лучан 4613
19:59 ФОТО Центр: демонстрували переваги сучасних електромобілів 592
19:38 ВІДЕО Гаразджа: зрубали «заборонені» дуби 484
18:44 Лучан просять допомогти захистити парк 900-річчя від приватних рук 1917
18:22 Неповнолітнього учня правознавчого ліцею посадили за крадіжки 546
18:00 10 причин для лучан відпочити на Світязі у маєтку «Nester House» 2802
17:44 Лучанин піде під суд за антиукраїнську діяльність у соцмережах 931
17:29 Ковельська: патрульна була травмована при спробі вгамувати п'яних чоловіків у сауні 790
17:17 У луцьких аптеках виписали 25 тисяч рецептів на безплатні ліки 280
16:54 Територію Луцького зоопарку мають намір збільшити 303
16:32 У Луцьку з’явиться «астрономічний» путівник містом 270
16:17 ФОТО Луцькі поліцейські знищили наркотики, які були речовими доказами 275
16:02 Назустріч цивілізації: гаряча лінія міськради – відтепер ще й мобільна 241
15:48 У святкову ніч містом курсуватиме додатковий транспорт 490
15:25 Вірус «Пєтя» атакував Луцьк 6164
15:15 Дошкільнятам влаштували екскурсію на тролейбусі 231
15:02 «Ніч у Луцькому замку» запрошує гостей 467
14:46 Відродження: через конфлікт з сусідом лучанин готує їжу в туалеті 2287
14:18 Одна з мереж АЗС у Луцьку перестала приймати банківські карти 934
14:06 У Луцьку мешкає чверть наркоманів Волині 701
13:57 АНОНС Луцький зоопарк запрошує на свято – папороть шукати 493
13:40 Сайт Луцькради стане інформативнішим 222
13:09 ФОТО З волинським «золотом» у кишені: у Луцьку змагаються найсильніші юніори-атлети України 335
12:45 ФОТО Лесі Українки: встановили «високотехнологічну» лавку для зарядки ґаджетів 857
12:32 Як сім’я з Луцька всиновила двійнят африканської зовнішності 3423
12:24 ФОТО Шевченка: рух автотранспорту обіцяють відновити після заміни труб 287
11:54 На Волині стартує фінальний етап дитячого пісенного конкурсу «Яскраві діти України» 244
11:35 ФОТО Львівська: обіцяють нарешті облаштувати дитмайданчик 508
11:14 Луцькрада проситиме Київ посприяти у ліквідації смороду 344
11:01 Луцькрада представила нового керівника Департаменту соцполітики 367
10:37 Старий ринок: тролейбусники міняють контактні мережі за пасажирські кошти 264
10:16 Лучанин їде в Італію на чемпіонат Європи з легкої атлетики 342
10:05 ФОТО Макс Кідрук розкрив для лучан таємниці чорних дір 333
09:55 ІНФОГРАФІКА Благодійні фонди передали лікарням Луцька 10 мільйонів гривень 315
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин