Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Купи книгу – отримай роботу: як заманюють амбіційних кар’єристів​
14:35 11.03.2016

В офісі на вулиці Винниченка, 14-А пропонують купити китайську продукцію на 100 доларів та оформити договір за 15 доларів взамін на привабливу вакансію.

Район.Луцьк уже писав про дивну роботу, куди запрошують лише тих, хто любить сміятися. Наші журналісти теж уміють посміхатися, тому після маси негативних відгуків ми вирішили детально перевірити, що це за організація і яку саме роботу там пропонують.

За словами потенційних працівників, найчастіше ці «роботодавці» телефонують самі у відповідь на розміщене резюме. Вирішили діяти за таким же принципом. Створили резюме на популярному сайті пошуку роботи «rabota.ru». На дзвінок довго чекати не довелося. У той же день зателефонували та запросили на співбесіду в офіс на вулиці Винниченка, 14-А, 4 поверх. Із собою сказали взяти документ, що засвідчує особу, та на вході повідомити, що прийшли до керівника Мельникова О.М. Про те, чим будемо займатися в організації, нам не повідомили. Сказали лише, що чекатимуть на співбесіді.

У призначений час ідемо за вказаною адресою. Піднімаємося на четвертий поверх і намагаємося знайти назву фірми. Бачимо лише табличку з написом «Business Information Center». Очевидно, це і є місце призначення.

При вході стоїть стіл, за яким сидить дівчина приємної зовнішності, одразу вітається та запитує, до кого прийшли. Стараємося не відходити від сценарію і відповідаємо так, як пояснили у телефонній розмові. Після короткого знайомства нас запрошують до залу очікування, де уже сидить кілька людей.

Перше, що впадає в око – це по-мінімуму вмебльована кімната. На стінах висять мотиваційні плакати про подорожі, а на великому екрані для розваги, чи то додаткового впливу на людей, показують програму «Орел і решка».

Працівники офісу вбрані стильно та носять бейджики. Складається враження, що ми потрапили у солідну фірму. В процесі заповнюємо анкету зі стандартними питаннями: про попередні місця роботи, знання комп’ютерних програм та бажану заробітну плату. Однак, було й запитання про те, чи є у власності якась нерухомість, що дуже здивувало.

Дочекавшись своєї черги, заходимо в кімнату для співбесід. Цей кабінет також практично порожній. Із меблів – лише кілька столиків, за якими кожен із співробітників проводить персональні співбесіди.

Кілька секунд очікування, і ми вже ведемо розмову із так званим менеджером – симпатичною молодою дівчиною. Спочатку панянка ставить питання по суті, а потім все переходить у психологічний тренінг: ким ви себе бачите в майбутньому, ваше хобі, чи хотіли б мати власний бізнес, тощо.

Нарешті дівчина доходить до етапу інформаційної розповіді про компанію та посаду. Чуємо різні казки про кар'єрні перспективи, поїздки в інші країни, високооплачувану працю. На запитання, що потрібно буде робити – завчена фраза про справу з документацією, прийом дзвінків, різні зустрічі та інші доручення. Допитатися, чим займається фірма, не вдалося, пояснення були розмиті.

Ввечері, того ж дня, нам подзвонили і повідомили, що співбесіда минула успішно. Запросили на семінар та сказали взяти із собою два фото і бейджик.

Перед семінаром все та ж пані-менеджер ввічливо вітається, питає, чи принесли усе, що потрібно. Після бажаної відповіді маркером пише на бейджику необхідне прізвище і слово «перепустка». Нам повідомили, що лише з цим папірцем тепер пускатимуть на семінари.

Перше заняття із красномовною назвою «Фінансовий план» триває півтори години. Протягом цього часу розповідають про найману працю, економічні умови в країні та інші основи бізнесу.

Та про умови роботи і обов’язки знову нічого не чуємо. Повідомили лише назву фірми – «Тієнс Україна» і те, що вона якось пов’язана із китайською продукцією «Тяньши». Нас одразу запевнили, що продавати чи купувати якусь продукцію не потрібно.

Наприкінці навчання задають домашнє завдання – написати 50 мрій, дату їх виконання і необхідну суму на реалізацію. Після семінару кожного з учасників викликають на кілька слів, питають чи сподобалась лекція та улесливо просять прийти на наступну.

На другому занятті кандидатів на вакансію поменшало. Керівники пояснюють це тим, що їх не допустили до наступного заняття. Хоча було зрозуміло, ті, хто «в’їхав» у політику фірми, оминають таких роботодавців десятою дорогою.

Пробуємо поспілкуватись із тими, хто все ж прийшов на лекцію. Запитуємо, як дізнались про вакансію та що розповідали їхні керівники «тет-а-тет». Раптом вбігає дівчина з рецепції і поспіхом промовляє: «Не спілкуйтесь з іншими, адже всі претендують на різні посади».

Розпочинається лекція. Вже новий спікер розповідає про «Види доходів». На конкретні питання відповідають не чітко, оминаючи прямої відповіді. Після заняття кажуть, що дають додому книгу для прочитання, але під заставу у розмірі 100 гривень.

Відмовляємося від такої пропозиції та висловлюємо своє обурення. Запідозривши нашу недовіру, пропонують скинути матеріал на флешку. Як виявилось, обов’язковою для прочитання була книга «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кійосакі.

Наступні лекції теж присвятили різним бізнесовим темам та обіцянкам «золотих гір» для майбутніх працівників.

Після шести занять навчання нарешті закінчується. В останній день нам все ж розповідають, що потрібно буде робити: телефонувати людям, які шукають роботу та запрошувати на співбесіду, а потім проводити таке ж навчання, яке проводили з нами.

Телефонувати працівники повинні за власні кошти, а фірма пізніше покрила б витрати. Також необхідно купити продукцію «Тяньши» на суму 100 доларів. Роботодавці мотивують це тим, що таку процедуру проходять всі охочі потрапити на роботу. Крім цього, потрібно сплатити 15 доларів за оформлення договору. Після чого одразу ж пропонують підписати контракт, однак особисто у руки його не дають. Просимо ознайомитися з документом, проте чуємо відмову, посилаючись на нестачу часу. Тому контракт просять підписати негайно.

Звісно, на такі умови не погоджуємося. Однак, вправні менеджери використовують усі можливі психологічні методи, для того щоб людина повірила у те, що її чекає хороша перспективна робота.

Чи варто погоджуватися на такі умови і продовжувати піраміду «витягування грошей» з кишень довірливих, але уже в ролі роботодавця – вирішувати вам. Проте ми застерігаємо: будьте пильними, старайтеся не платити гроші наперед і уважно читайте те, що підписуєте.

Тетяна РАДІОНОВА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу lutsk.rayon@gmail.com.​

Коментарі

Ірина

22:41 11.03.2016

Дякую, що подивилися що то за фірма. Як кажуть: НАКІНЕЦЬ ТО!
Про "чи є у власності якась нерухомість" стали питатися роботодавців майже в усіх анкетах. Особливо насторожує "чи готові ви нести відповідальність за матеріальні цінності" коли запрошують на роботу менеджера, що працюватиме вдома,он-лайн....
Тут вас такого не питалися?

начитана

12:22 12.03.2016

таких матеріалів про подібні фірми треба побільше і частіше. Є люди які, не читають ніколи нічого, а коли потрапляють на подібні афери - не кричать, а волають до влади і правоохоронних органів - де порядок? мене обдурили!!!!! а гроші-то сама несла, вуха на лапшу сама розвісила,то хто тоді їй винен? Моя родичка накупляла тої херні від тянь-ши мішок,тепер не знає кому втулити, з нашою родиною посварилася, бо ми не захотіли слухати які-то чудодійні препарати, кальцію китайського як поїсиш - зразу здоровим станеш, і помолодієш,і схуднеш, і розбагатієш! Головне що сама в це вірить.

була на їхньому заході

14:27 12.03.2016

прийом на роботу - це тільки початок. вони ж потім ті порошки за вселенську панацею видають. людей просто в категоричній формі змушують купувати. а не дай боже у людини якась хвороба - вона ж усі гроші віддасть. ті, хто там, так би мовити працює, зазомбовані люди.

VN

14:52 16.03.2016

Такого рівня освіта вже не зобов'язана бути безкоштовною і існування цього виду бізнесу серед такої маси віруючих в гороскопи, гомеопатію, знахарок і святі мощі цілком закономірний, з точки зори екосистеми, процес.

Шкода лише, що вони встигають все місто накрити рівним шаром свого спаму - відчуття прогулянки по суцільному смітнику.

руслан

16:36 16.03.2016

я то думаю шо там за притрухі постійно теляться зранку до вечора) дякую за статтю)

руслан

16:37 16.03.2016

Там з ранку до вечора людей вистачає...лохи на волині ще не перевились отже)

юрец

22:07 13.04.2016

жизнєно

Таня

18:34 08.09.2016

сестра моя чуть не увійшла в таку аферу ..чуть контракт з ними не підписала

19 серпня
Сьогодні
18:28 У Луцьку дитячу «невідкладку» чекали дві години 180
17:21 ФОТО Луцький зоопарк: з’явилися пернаті-носороги, єноти і мавпи 135
15:31 ВІДЕО Суд у Луцьку обере запобіжний захід начальнику Волинської митниці. Доповнено 142
14:46 ФОТОФАКТ Львівська: липи, які викорчував буревій і зрізали комунальники, продовжують рости 431
13:52 Кравчука: злодій вкрав телефон у 8-річного хлопчика 516
13:15 ФОТО Грибоєдова: місто з пожежної каланчі 128
12:30 Узбек розгулював Луцьком із патронами 127
11:45 У Луцьку говорять про масове звільнення поштарів 688
11:04 ФОТО Лучани відзначають Спаса 587
10:49 У Луцьку виборча комісія завершила перевірку підписних листів за відкликання «тушок» 187
10:15 ДОКУМЕНТ Сусіди «ПортCity» хочуть новий паркан 358
09:44 Центральний парк: нові лавки не простояли й доби 330
09:00 П’ять причин, чому лучанам варто купити екологічне паливо у фірми «Drova-plus» 318
08:38 У двох ОТГ Луцького району призначили вибори 281
Вчора
23:29 ВІДЕО Волі: водій легковика припаркувався на зеленій зоні і наїхав на муніципала 772
22:50 Гребенюк і Киця повернулися на свої колишні директорські крісла 745
21:44 ФОТО У місті димів Кривий Вал 751
21:18 Луцьк 1910 року словами Грушевського 641
20:35 Розповіли, як працюватиме ЦНАП у святкові дні 222
20:02 ФОТО, ВІДЕО На джазовий фестиваль у Луцьк приїде гурт з «коктейлем» латиноамериканських ритмів 233
19:40 Для розчистки парків Центрального та «Дубки» в мікрорайоні ДПЗ купили техніку за майже півмільйона 361
19:10 ФОТОФАКТ Центр: увімкнули очищені фонтани 360
18:37 #СпортНаРайоні Луцький гравець перейшов у «Шахтар» 345
18:06 Лучан кличуть відсвяткувати День Незалежності у «Словограї» 365
17:31 Набережна: кільце відремонтують за 3 мільйони 417
16:21 За наругу над могилою радянських воїнів волинянам «світить» до семи років за ґратами 245
16:17 Конякіна: люди через прорив труби сидять без води 231
16:13 У Луцьку на муніципала наїхало авто 275
16:09 Апеляційну скаргу Тиводара залишили без змін 427
15:47 Серед «вартівців» були колишні оперативники «7-го управління» міліції, – ЗМІ 316
14:54 Лучанин хоче позбавити звання «Почесний громадянин міста» радянського партизана 560
14:31 Афганці хочуть взяти Тиводара на поруки 408
14:20 Опублікували програму заходів на День Незалежності 711
13:45 АФІША Вихідні по-луцьки: насолодіться сонячними днями 18-20 серпня 743
13:22 В Oлександра Фацевича викрали службoве автo, – сoцмережі 457
13:18 Карбишева: дорогу пообіцяли відремонтувати, але потім 225
12:42 ПОЗИЦІЯ «Поспішайте, горе-власники квартир в «Егоїсті», забрати в Були свої гроші» 1217
12:29 ФОТО Центральний парк: встанoвлюють нoві лавки 462
12:20 Лучанин хoче вигнати чинoвників із шкільних лінійoк 379
11:56 У місті не працює котельня через борги 227
11:14 Поліція розшукує лучанина за підозрою в крадіжці 291
10:49 ТОП-5 луцьких дитсадків, на ремонт яких витратили найбільше 631
09:31 ФОТО У Луцьку демонтують більше двох десятків тимчаcових споруд 265
08:30 Луцьк 1925 року на фото 1378
17.08.2017
23:36 ФОТО, ВІДЕО Муніципали знайшли «тіло», яке згодом «ожило» 1058
23:20 Піддубці: Богдан Колісник внаслідок ДТП потрапив у реанімацію 930
23:04 ФОТО, ВІДЕО На «Art Jazz Cooperation 2017» приїде гурт з Білорусі 331
22:02 ФОТО Гірка Полонка: роблять нові каналізаційні мережі 378
21:34 Опублікували старі мапи Луцька 760
20:47 АНОНС На День Незалежності та День Луцька кличуть пофестивалити на Святковій алеї 995
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин