Дитсадкова проблема: городянам немає куди дівати дітей

03 Березня 2016, 17:25
2173

«Бебі-бум» крокує Волинню. І у дитячих садочках місць – усе менше. Батьки записують дітей у чергу від народження, або збирають кошти для приватного садочка.

Народжуваність на Волині стала рости у 2000-их, пише ВолиньPost.

Дитсадкова проблема росла з року в рік, і у 2010 році сягнула критичної межі. Дошкільних закладів стало не вистачати. 

З ПОЛОГОВОГО – У ЧЕРГУ

Нині у Луцьку функціонує 40 дитячих садочків. А місць бракує. Батьки записують дітей у чергу з перших днів їхнього життя. 

Мешканка 55-го мікрорайону Олена Кравчук розповідає: «Коли переїжджали до Луцька, взагалі не думали про дитсадок поблизу дому. Задумалися, коли син народився. Записала у чергу в садок, який не надто близько додому. Але хай вже так, аби прийняли», – ділиться мама.

У луцьких дитсадках загалом діє 389 вікових груп, які відвідують 10 727 дітей. Освітяни кажуть, що садочки перевантажені: на 100 місць – 149 дітей. А у черзі ще більше тисячі.

У луцькому садочку №10 на 240 місць – 280 дітей. Завідувачка Валентина Костюк, каже і про інші причини пере наповненості закладів: «Часто буває, старша дитина ходить в садочок, і батьки хочуть прилаштувати у сюди ж і меншу, яка не проходить за електронною чергою».

Беруть до садочку й тих, хто за чергою може не проходити, але має пільги. Також позачерговому зарахуванню підлягають діти, батьки яких знаходяться у зоні проведення АТО. 

САДОЧКИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ, АЛЕ...

Луцьк втратив частину дитсадків, адже приміщення пустували, і їх віддали іншим установам. Нині деякі з цих приміщень – на стадії повернення.

«Ми уже «виселили» Пенсійний фонд, бібліотеку і стоматологічний кабінет. Як наслідок, відкрили додаткові групи. На вулиці Декабристів повертається під садочок приміщення, колись передане соціальним службам», – розповідає начальник міського управління освіти Олег Гребенюк.

Окрім того, на 2016 рік запланували добудову садочка на Дубнівській,15. За словами головного спеціаліста відділу дошкільної загальної середньої та позашкільної освіти та науки Валентини Гдири, там фактично має бути новий невеличкий дитсадок. За 2016 рік планують також відкрити нові групи у ДНЗ №1, ДНЗ №6 і в ДНЗ №20. А це – 150 додаткових місць.

Проте усе це – спроби гасити пожежу, носячи воду склянкою. Ситуація очевидна: місту потрібні нові садочки, а не «доліплення» старих. А на це коштів у міській казні нема – кажуть чиновники.

ПЛАТНИЙ САДОЧОК – ПОРЯТУНОК ЧИ «ПОНТИ»?

А тим часом у батьків росте зацікавленість приватними закладами. Таких у Луцьку поки що – обмаль. У 33 мікрорайоні на неповний день догляду та розвитку свою дитину можна влаштувати у міні-садочок Клубу «Бджілка Майя». 

На проспекті Грушевського взяти під тимчасову опіку дітей можуть в сімейній академії «ПЛАЙ», на Волі – у студію розвитку «Розумаха», на вулиці Караїмській працює дитячий центр раннього інтелектуально-естетичного розвитку «Світлинка».

Олег Гребенюк зізнався, що приватний садочок хоче відкрити одна з релігійних громад міста. Утім, той садочок може бути «не для всіх».

Ще один недолік приватного садка – він не по кишені усім. Або ж знаходиться далеко від дому. Одним словом, він поки що – швидше розкіш, аніж норма. Адже потягнути фінансове навантаження зможуть лише добре забезпечені сім’ї. 

ДЕ ВИХІД?

Чиновники, як завжди, «віднікуються», розводять руками і кивають на порожню казну. Молоді ж сім’ї шукають житло у районі, де вже побудовані дитячі садки чи передбачені у плані забудови. 

Щоправда, забудовники не поспішають у своїх нових житлових комплексах створювати ще й соціальну інфраструктуру… Хоча навіть з точки зору бізнесу збудувати садочок поряд з новим будинком – це значить у кілька разів підняти привабливість своїх квартир на ринку. Агов, забудовники! Ідею дарую – використовуйте.

Оксана ВЛАСЮК

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром