Американська волонтерка допомагатиме розвивати молодіжний рух у Луцьку

18 Січня 2016, 16:03
3376

З ініціативи громадської організації «Молодіжна платформа» у місті працюватиме волонтер Корпусу миру США Торі Годфрі. Волонтерів організації евакуювали з України у лютому 2014 року. Тепер після більш як річної перерви Корпус миру відновлює свою роботу в нашій країні. Американські волонтери працюватимуть на Волині у Луцьку, Ковелі, Нововолинську та Ківерцях.

Знайомтесь, Вікторія Годфрі. Народился у місті Темпа, США, в штаті Флорида. Закінчила університет у Бостоні за спеціальністю «Міжнародні відносини». Перед тим, як потрапити до Луцька, її та ще кілька десятків американських волонтерів навчали української мови, тому дівчина непогано розуміє та намагається нею розмовляти. Вона щиро дивується, що багато громадян в Україні не знають державної мови. Також вона ще не звикла до волинських морозів, каже, що багато чула про те, що взимку у нас холодно, але не думала, що наскільки, адже у Флориді зараз дуже тепло. Дівчині подобаються лучани, тому що вони дуже доброзичливі. Вона живе в одній луцькій родині. Спробувала волонтерка уже й українську кухню, до смаку їй припали вареники, а от червоний борщ, зізнається, не дуже до вподоби.

Торі працюватиме у Молодіжному центрі
Торі працюватиме у Молодіжному центрі

Про діяльність Корпусу миру, перші враження Торі Годфрі від Луцька і України загалом, її бачення деяких проблем в американському та українському суспільствах – у нашій розмові.

Торі, розкажи, будь ласка, у чому суть діяльності Корпусу миру. Як стати його волонтером?

– Корпус миру – це американська державна організація, працює в країнах, в які її запросила влада цих країн. Термін служби волонтерів – два роки.

Ставати волонтером Корпусу миру – це те саме, що подаватися на будь-яку іншу роботу, але щоб стати учасником цієї програми, ти маєш і до того займатися волонтерством, також потрібно пройти кілька медичних тестів. Це дуже важкий і довгий процес, є дуже жорсткий відбір, тому що охочих служити (Торі використовує саме дієслово «служити», а не «працювати», – ред.) в Корпусі дуже багато. Пройшов майже рік, відколи я заповнила анкету до того часу, коли я приїхала в Україну. Тому терпіння – це теж ключ до успіху.

В Україні є дуже популярними програми на кшалт «Work and travel». Студенти прагнуть взяти в них участь, щоб гарно провести літо, підзаробити грошей. А що штовхає американців на те, щоб взяти участь у цій практично безплатній програмі?

– Перш за все я хочу зазначити, що у Корпусі миру є волонтери різного віку і різних верств населення, дехто щойно з коледжу, а хтось уже на пенсії. Важко сказати, що саме мотивує кожну людину стати волонтером, в кожного свої причини. Особисто я хотіла отримати новий досвід, нові навички, пізнати інший спосіб життя. Я думаю, що американці хочуть брати участь у програмі із безлічі особистих причин, але загалом, вірю, що більшість з них щиро хочуть співпрацювати з іноземними партнерами, обмінюватися досвідом та вивчати нові культури.

Луцька молодь проводить екскурсію для волонтерки
Луцька молодь проводить екскурсію для волонтерки

Як саме волонтери можуть сприяти розвитку громади, в якій вони житимуть?

– В Україні вони представляють три програми: викладання англійської мови як іноземної, молодіжний розвиток, громадський та економічний розвиток. У кожного волонтера – своє місто чи село і проблеми, які там потрібно вирішувати.

Як волонтер напрямку молодіжного розвитку сподіваюсь, що зможу зробити свій внесок у молодіжний рух на Волині, сприяти його росту у Луцьку.

Як ти відреагувала на те, що поїдеш в Україну?

– Коли волонтер Корпусу миру заповнює анкету, він позначає три країни, в які хотів би поїхати, а вже потім серед них для нього обирають одну. Для мене Україна була в топі, тому я була щаслива, коли дізналася, що поїду сюди. Я хотіла поїхати саме у східноєвропейську країну і мала бажання вивчити якусь слов’янську мову.

Волонтерка уже має друзів серед молодих громадських активістів Луцька
Волонтерка уже має друзів серед молодих громадських активістів Луцька

Яким було твоє перше враження від Луцька?

– До того, як приїхати в Луцьк, я та інші волонтери Корпусу миру три місяці жили у Чернігівській області, де нас навчали української мови, розповідали про вашу історію та традиції. Коли я приїхала в Україну, почула, що тут багато українців розмовляють російською, але для мене це різні мови, українська має більше спільного із польською, чеською.

Щодо Луцька – це дуже красиве місто, воно мені сподобалося своєю історією та людьми, які дуже доброзичливі. Воно виявилося значно більшим, ніж я очікувала.

Люди у Луцьку, коли знайомляться зі мною, починають говорити англійською, але коли чують у відповідь українську, то дуже дивуються. І перше питання одразу – чому не російська. Я знаю, що багато українців живуть в Україні багато років і не знають, не розмовляють українською, для мене це дуже дивно.

Ти уже встигла помітити, чим відрізняється уклад, спосіб життя українців та американців?

– Звернула увагу на те, що американці менше часу проводять зі своїми сім’ями, ніж українці. Можливо, їдять більше. Загалом помітила таку закономірність, що родини в Україні, в Луцьку є більшими, а будинки, квартири меншими. Також, я думаю, життя в Америці є більш насиченим та проходить швидше.

Які на сьогодні проблеми є актуальними для сучасної американської молоді?

– Це цікаве запитання. Чесно кажучи, однією з найбільших проблем молодих американців є дуже високі ціни на навчання у коледжах та університетах. Є певні програми, де можна виграти гранти, стипендії, які покриють витрати на навчання. Але це треба бути просто суперрозумним, щоб їх отримати, а повністю безплатної вищої освіти у Штатах немає.

У США переповнений ринок праці, і насправді дуже важко знайти роботу, бо надзвичайно велика конкуренція. Після коледжу випускники не завжди можуть знайти роботу за спеціальністю.

Як молодь у США проводить своє дозвілля?

– Є багато громадських центрів, де дуже популярні мистецькі чи спортивні гуртки. Також є інші заклади, які допомагають молодим людям розвиватися. Наприклад, мережа хостелів у США, що має назву Hostelling International USA. Я працювала у такому хостелі у Бостоні. Він був розрахований на 480 ліжок і там зупинялися туристи з різних куточків світу.

Але також приходили і місцеві жителі, бо у цьому центрі постійно проводилися різні зустрічі, лекції, тренінги. Одним із цікавих заходів була «Культурна кухня»: школярі, студенти у центрі збиралися на кухні, спілкувалися, спільно готували страви інших народів, які проживають у місті. Великі американські міста зазвичай мультикультурні, тут є різні райони, на зразок Чайна-таун. Тому за допомогою таких зустрічей, американська молодь пізнає особливості інших культур, національностей.

Торі Годфрі подобається Луцьк, бо він має цікаву історію
Торі Годфрі подобається Луцьк, бо він має цікаву історію

В Україні багато хто нарікає на пасивність молодих людей, а якою є молодь у США?

– Насправді для мене це важке запитання. Україну і США не можна порівнювати, тому що наші країни мали різну історію. Маю на увазі, що Україна довгий час знаходилася у складі СРСР і протягом десятків років бути активним у вашій державі було не заведено. Адже волонтерства в Союзі як такого не було, а все робилося «добровільно примусово». Люди не проявляли власної ініціативи. Можливо, тому зараз українська молодь не є такою активною. І 25 років – це не так багато часу, щоб змінити свідомість людей.

Думаю, що останні події, які відбулися у вашій державі, посприяють тому, що українці, зокрема і молодь, зрозуміють, що вони можуть самі робити якісь зміни. Це таке собі зерно, яке закладено, щоб наступні покоління виросли уже іншими, позбулися радянського впливу.

Розмовляла Оксана ФЕДОРУК

Довідково. Корпус миру – неполітична, нерелігійна організація, яку заснував Президент США Джон Кеннеді у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур. Фінансування діяльності Корпусу Миру здійснюється за рішенням Конгресу Сполучених Штатів з бюджету федерального уряду і формується за рахунок податків, сплачених громадянами США.

Корпус Миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні.


 

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром