Володимирська: мешканці будинку ризикують «задихнутися» у власних квартирах

11 Січня 2016, 18:24
6408

Мешканці будинку на вулиці Володимирській, 109 вимагають зупинити будівництво дев’ятиповерхівки, яке знаходиться у кількох метрах від їхнього помешкання і загрожує завалити будівлю та «отруїти» жильців газом.

Будівництво розпочали ще 2008 року. Тоді говорили, що будинок матиме п’ять поверхів і нічим не нашкодить сусіднім. Проте вже із початком робіт мешканці обурювалися, що будівельна техніка їздить через дорогу біля їхнього будинку. Тоді певними зусиллями вдалося ліквідувати проблему. До будівництва зробили окрему дорогу, але з 2008 року через незрозумілі причин роботу призупинили. Відновили зведення новобудови навесні 2015-го. Щоправда, у паспорті будівництва зазначено, що задумана п’ятиповерхова будівля тепер буде дев'ятиповерхівкою. З часу поновлення роботи пройшло майже півроку. За цей час уже встигли вибудувати усі дев’ять поверхів. За словами мешканців, роботи проводять безперервно до самої ночі.

«Коли ми зверталися із проханням показати документи на будівництво, нам їх не пред’явили. Сказали, що ми їх зможемо побачити через п’ять днів. Минуло вже п’ять місяців. Очевидно, що роботи проводять незаконно. Ми зверталися в прокуратуру, але там ніхто конкретної відповіді не надав», – розповіла мешканка будинку Катерина Смолка.

Виконавці робіт обіцяли мешканцям, що їхній будинок не постраждає: палі бити не будуть, а стіни залишаться непошкодженими. Проте зараз будинок має не одну тріщину. 2008 року, коли тільки починали будівництво, тріщини були невеликі. Коли забудовник навесні відновив роботу, щілини почали збільшуватися настільки, що встановлені маячки просто тріснули.



«Ніхто не говорив, що коли біля нас постане дев’ятиповерхівка, наші витяжки перестануть працювати і ми задихатимемося від газу. Сьогодні викликали сажотрусів. Вони сказали, якщо забудовник задумав звести будівлю на дев’ять поверхів, то він зобов’язаний перемурувати наші комини під кутом 40 градусів відносно своєї будівлі, тому що у нас не буде природної тяги», – зазначила ще одна небайдужа мешканка Тетяна Поліщук.

У зв’язку з цим мешканці звернулися в поліцію, адже будівництво може загрожувати їхньому життю. Поліцейські зв’язалися з дільничним, після чого мешканці подали заяву. Оперативну групу не викликали, проте дільничний пообіцяв, що передасть документ куди потрібно.

«Вони планують збудувати ще кілька багатоповерхівок, які розмістять «літерою Г». Це означає, що будинок взагалі опиниться в «повітряній кишені». Наш адвокат уже сказав, що будівництво незаконне і ніяких дозволів немає», – зауважила Катерина Смолка.

Окрім того, відстань між будинками на стільки невелика, що мешканці можуть не лише бачити, що робиться навпроти, а й буквально чути, хто і про що розмовляє.

1

Мешканці вимагають зупинити, за їхніми словами, незаконне будівництво. Якщо ділянка була надана без відповідних документів, то побудову вимагатимуть знести. Єдиний компроміс, на який готові піти обурені жителі – зведення будівлі не більш як на п’ять поверхів замість дев’ятиповерхівки.

Земля, на якій відбувається конфлікт, підпорядковується Заборольській сільській раді, тож в Луцькій міськраді, куди зверталися мешканці, розводять руками.

У паспорті вказано, що замовником будівництва є приватне підприємство «Алеся». Із інформації, зазначеної у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, дізнаємося ім’я засновника фірми. Ним виявився колишній  депутат Луцької районної ради та член ВО «Батьківщина» Микола Досов, який перебував на посаді з 2006 до 2010 року.



Нагадаємо, що 2008 року навколо імені власника виник скандал. Тоді Микола Досов був директором  СМП «Луцькагробуд», звідки його звільнили, проте він намагався за допомогою суду повернути  посаду. За інформацією «Вісник і Ко», Досов разом із однодумцями створив ТзОВ «Волиньметбуд», якому з часом передав майно «Луцькагробуду». Таким чином ТзОВ «Волиньметбуд» фактично став власником «Луцькагробуду», а Микола  Досов отримав посаду директора новоствореного товариства.

Наразі нам не вдалося зв’язатися з власником, проте ми продовжуватимемо стежити за темою з горе-будівництвом.

Оксана ВЛАСЮК




 

Хочете бути першими на районі? Підписуйтесь на наші новини у спільнотах Facebook та Вконтакте.

Коментарі
18 Січня 2016, 01:16
вот грёбаные стариканы и вечно недовольные бабки и тётки .. всё им не так ЛУцк не село и ему нужно развиваться ... а не на месте топтаться ... а если метро строить около дома будут то опять кипишь подымут что тут не место для метро бо у них в квартире всё вибрировать будит .... тьфу на вас, тьфу на вас ещё раз все кто возмущается .....
18 Січня 2016, 10:05
Краще б запитали чи знають ці люди Чорнуху, який їм платить за те щоб вони мочили форест
20 Січня 2016, 20:06
От грьобані мксовці. Іх в місто а вони на полісся. Сараі відновіть дибіли. І мух корміть. Як був туровський чи ковалюк, які ім зарпату платили, так та смолка молилась на них. За 20 років про район згадали, а вони проти. Ну дибіли. А будинок ваш тріщить, самі колись цемент вкрали а зараз винних шукають. Бидло.
25 Січня 2016, 14:47
Нелюди за гроши вдавляться самі й сусідів передушать !!!
26 Січня 2016, 22:43
Хай місцеві жабудовни апетити на цінах зменшать, тоді і в них купляти квартири будуть. А в це підкупне статейко мало хто повірить
04 Лютого 2016, 11:39
Усі коментарі - замовні. МКБ - село, а не місто. Земля під будинками - району, а будинки на ній - міста. Будує форест на районній землі, бо покупець дав взятку колишньому голові села ( той з тими грошами подався за кордон,боявся майдану). Покупець землі думав що йому зроблять документи в Луцьку, але в обл.центрі ще не всі продажні і бояться Бога. Тому власник ділянки продався форесту( який має непоодинокі судові розгляди в інших містах через якість будинків які будує) і той форкст чхати хотів, що на Володимирській екологічна зона з унікальним ландшафтом, де ростуть червонокнижні рослини та мешкають птахи та тварини, що охороняються Законом. Як у нас все продається. Львів відмовив форесту будуватися у себе, бо вони гонорові, їм не треба зайд, які будуть плюндрувати природу і незнання грунтів своїми перспективами. До речі, з Володимирської йде водозабір на половину міста! Так що дуже скоро ви всі відчуєте як залишитися без води.
04 Лютого 2016, 11:48
Люди навпроти, в будинку 109, зовсім не проти того, щоб не було будинку! Вони проти висотки! Це ні які норми не входить. У будинку 109 комени з повітрязабору побудовані таким чином, що люди там просто задохнуться у власних квартирах! Переробитм їх ніяк, хіба розвалити дім і все наново. Сваї вони поставили у рухаючому болоті...Де гарантія, що будинок, який форест поставив, теж не попливе? Болото непрохідне тут, розумієте, тут часто горить торф, просто самозагоряння йде літом і весною. Хто житиме в уже небезпечному будинку? Я шокована
11 Лютого 2016, 01:23
На МКС найбільша проблема це те що земля належить селу, от колишній сільський голова останніми клаптями землі і розпорядився, свому сусідові Досову виділив щоб дід собі заробив грошви та й з ним поділився. А, і ще одну єдину земельну ділянку вільну від забудови під кінець свого правління виділив московському попу щоб той на 10 сотках поміж будинків замісив будівництво каплиці на 300 кв.м. Але що ж зробиш , село того андона вибрало, а ми мусимо терпіти
14 Лютого 2016, 18:27
Відновіть сараі. Хай<br/> Криси лазять мухи літають і смердить. От тоді мксовці будуть в своій сьтихіі. І ніякий торф не горить там.
28 Лютого 2016, 07:57
Ашм
28 Лютого 2016, 08:04
Директор луцької філії форесту ошукує робітників.Замість обіцяної суми за виконану роботу заплатив людям меншу половину грошей.Мотивуючи це неякісним виконанням робіт хоча все зробили в терміни і як слід.
Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром