Студенти-пенсіонери вивчають комп’ютери, іноземну мову і вправляються у йозі

05 Січня 2016, 17:57
2449

У  Центрі освіти третього віку 120 «поважних студентів». Університет для пенсіонерів, як по-простому називають заклад, відвідують учителі, медики, фотографи і художники, народні майстри, поети. Людей збирає до гурту бажання більше спілкуватися, постійно навчатися чогось нового, щоб не відставати від життя.

– Хочу вивчати комп’ютер, без нього зараз не обійтися, – пояснює переможець обласного конкурсу карикатуристів Леонід Сахнюк, чому прийшов у Центр освіти третього віку. – Почув від знайомих, що тут для пенсіонерів курси безплатні. Записався у групу на лютий, бо зараз уже майже кінець навчання першого набору. Головне – з чогось почати, бачити приклад викладача і старання таких самих немолодих студентів у групі.

Слухачі зізнаються, що їм подобаються потокові лекції, на які приходять 50-60 студентів поважного віку. Запрошені лектори розповідають слухачам про зміни в законодавстві, можливості сучасної медицини, психологічні моменти старіння, вікову косметику – теми дуже різноманітні. Та всі – цікаві для відвідувачів вікової категорії 55+, адже підібрані з урахуванням їхніх запитів і побажань.

– Першу групу слухачів набрали в жовтні, – розповідає координатор проекту Центр освіти третього віку Алла Ожиєвська. – А організовувати центр почали ще взимку. Спочатку робоча група вивчала досвід  подібних проектів у Європі, зокрема в Італії та Португалії. Потім довго тривав процес легалізації проекту на рівні Міністерства економіки, готували великий пакет документів українською та англійською мовами. Усі грантові проекти ЄС при реєстрації в Україні звільняються від сплати ПДВ. На сьогодні проект Центру освіти третього віку охоплює 15 партнерів із України, Росії, Азербайджану, Італії, Польщі, Словаччини, Шотландії, Мальти тощо. У Луцьку маємо понад 120 зареєстрованих слухачів і регулярно записуються новенькі. Наступний навчальний потік стартує з лютого 2016 року.

Навчаються студенти на шести курсах, два з яких загальнообов’язкові, чотири – один на вибір: це «Інформаційно-комп’ютерні технології», «Англійська мова», «Польська мова», «Психологія», «Здоровий спосіб життя» і «Соціально-правовий захист». Також відвідують заняття з йоги, різні майстер-класи. Пройшовши базовий курс із 15 занять, наступного семестру слухач може обрати інший курс. Тобто за рік реально опанувати комп’ютери, отримати певні знання з іноземної мови, психології. І все – безоплатно.

– У травні слухачі отримають диплом про закінчення навчального курсу в центрі. Звісно, це не гарантує їм працевлаштування, бо все-таки це неформальна освіта, знання вони отримують для себе, – продовжує Алла Ожиєвська. – Хтось хоче підтягнути мову, бо вміє спілкуватися, але не знає граматики, не вміє читати. Хтось щодня «зависає» в соцмережах і скайпі, але банально не знає «Word», не вміє користуватися електронною поштою.

Нещодавно з нагоди офіційного відкриття Центру освіти третього віку, слухачі отримали студентські квитки оригінального дизайну, подяки від ректора ВІЕМ і подарунками від партнерів. Викладачів-волонтерів преміювали за надзвичайно важливу роботу – внесок у розвиток освіти для пенсіонерів у Луцьку.

– У двох групах – по десять жінок, заняття раз на тиждень стараються не пропускати, – каже волонтер Ольга, яка проводить уроки йоги. – Всі дуже стараються, навіть виконують домашні завдання з дихання і розминки. Помічають, що трохи підтягнулися м’язи, перестало боліти десь у спині чи руках. І хоч є значна різниця у віці, спілкуватися легко, на заняттях жартуємо, сміємося, пітніємо і пританцьовуємо.

Хоровий колектив центру під керівництвом Тетяни Мазурик на урочистостях виконав гімн навчального закладу, який написала талановита студентка Наталія Бугай. Також вихованці пекли пироги і тортики, демонстрували свої доробки – вишивки, керамічні сувеніри, підбірки фото, картини, ляльки-мотанки і багато іншого.

Гостя з Люблінського університету третього віку Малгожата Становська запросила луцьких пенсіонерів на зимову олімпіаду в Польщу. Досвід участі у спортивних змаганнях для немолодих студентів у них уже є: у вересі побували на такій олімпіаді у словацькому місті Зволен. Команда волинян привезла звідти чотири медалі. Тож активні студенти-пенсіонери мають час потренуватися.

Юлія КОВАЧ, «Сім’я і дім»









Коментарі
13 Січня 2016, 09:49
ГОНІТЬ ШАХРАЙКУ СТЕПАНЮК ОКСАНУ МИКОЛАЇВНУ!
Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром