Лучанин винайшов новий метод виготовлення домашніх алкогольних напоїв

21 Серпня 2015, 15:22
9619

Юрій Устинченко навчився робити вино без приготування соку, віджимів і перетирання.

Вина з шовковиці, малини, вишні, винограду, полуниці. Коли у череді бутлів, що виструнчились на підвіконні в одній із кімнат, закінчиться процес бродіння, спочатку алкогольним продуктом нового врожаю Юрій Устинченко традиційно частує домашніх.

А вже потім напоями за власними оригінальними рецептами лучанина смакують друзі та знайомі. Кілька років тому пан Юрій зацікавився виноробством. Чоловік назбирав рецептів у знайомих і почав експериментувати. Проте жоден з отриманих результатів його не задовольнив: мороки було багато, а толку, стверджує він, мало.

«За порадою знайомих я нарвав 5 відер винограду, відділив ягоди від китиць і поклав у виварку настоюватися, – розповідає пан Юрій. – Через три дні відтиснув з ягід 10 літрів соку і злив його в бутель. Вижимки залив відром води, з цього вийшов доволі насичений настій. Злив його ще в один 10-літровий бутель. І третій раз залив весь «мотлох», що залишився у виварці, відром води, отримавши настій чорничного кольору. Після бродіння з першого бутля вийшло чудове вино, вино другої заливки теж виявилось непоганим, а в останньому напій був нікудишнім – ані міцності, ні смаку».

Інженер за фахом, Юрій Устинченко взяв собі за мету винайти таку методику, яка дозволить збільшити вихід готової продукції удвічі. Після довгих пошуків та експериментів йому це вдалося. Він стверджує, що його метода оригінальна, дешева і проста.

«Взяти відро винограду з китицями, перебрати, залишивши лише дозрілі непідгнилі ягоди, і трохи надірвати у них шкірку, – ділиться рецептом Юрій Устинченко. – Вкинути їх у 10-літровий бутель, засипати склянкою-півтори цукру, добре струсити посудину і залишити на ніч. Потім у 5 літрах води розчинити 2,3 кілограма цукру і залити цим сиропом ягоди. По самі вінця наливати не слід, до верху має залишатися сантиметрів з 10. Після цього бутель закриваємо спеціальною кришкою, обмотуємо її скотчем і встромляємо туди шланг  або капронову трубку довжиною 40 сантиметрів. Другий кінець шланга опускаємо в півторалітрову пляшку, на дно якої наливаємо воду. Це робиться для відводу газу з бутля. На цьому перший етап приготування вина закінчений».

Посудину з суслом Юрій Устинченко радить обов’язково ставити на підвіконник, написати на ній дату і не забувати стежити, коли закінчиться бродіння. Тоді у пляшці з водою перестають виділятися бульбашки газу. Чоловік каже, що вино за його рецептом готове вже через 25 днів. Перетримувати готовий напій у бутлі можна не більше 5 днів, інакше він почне бродити по другому колу, і замість чудового смаку винограду набуде присмаку браги.

2

Тому по закінченні процесу його треба обережно, аби не збовтати осад, за допомогою шланга перелити в іншу посудину. Молоде вино треба витримати у ній ніч, після чого розлити у пляшки з гвинтовими кришками і поставити в підвал або погріб. За словами Юрія Устинченка, з 10-літрового відра винограду у нього виходить 8 літрів десертного, схожого на кагор, вина.

За такою ж схемою господар навчився робити не лише виноградне, але й інші плодово-ягідні вина. У деяких з них змінюється лише співвідношення компонентів. Приміром, вино зі смородини готують так само, як виноградне, на вишняк треба 4 кілограми вишень з кісточками і 3 кілограми цукру. Щоб зробити вино з малини, потрібно взяти 4,5 літра ягід, ожини – 5 літрів, чорниці – 2 кілограми, полуниці – 4 кілограми. А от кількість цукру на порцію для всіх цих ягід однакова – 2,5 кілограма.

Якщо в господарстві немає бутля – не біда, переконує пан Устинченко. Вино можна робити навіть у трилітровій банці. Для цього закладку компонентів зменшити втричі.

Як стверджує господар, за його методом можна робити не лише десертні, але й сухі або кріплені вина. У першому випадку треба приблизно на третину збільшити закладку ягід, залити їх у бутлі  холодною водою і поставити на сонце. Такий напій готовий вже через 18-20 днів.Для приготування кріпленого вина по закінченні бродіння сусла додати у готовий продукт харчовий спирт або горілку.

Юрій Устинченко стверджує, що за його методом поживні речовини з кісточок та шкірки потрапляють у готовий продукт, а не у відходи. Тому такі вина виходять дуже ароматними й мають чудовий насичений букет смаку. У цьому, переконує він, ще одна перевага його натуральних напоїв. А ще, за його словами, винний спирт залежно від ягід має лікувальні властивості. Приміром, підігрітим малиновим вином можна лікувати застуду, чорничне – помічне при хворобах зору.

Лариса ЗЕЛЕНЧАК, «Сім’я і дім»

 

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром