ТОП-50 впливових лучан. Частина 2

31 Грудня 2015, 16:05
12224

Вони визначають те, як живе наше місто. У їхніх руках – або влада, або гроші, або статус морального авторитета, або медійні механізми впливу на тисячі лучан. Одним словом – можливості перетворювати в дію власні рішення щодо життя окремих галузей, а то й цілого міста Луцька...

 

Початок рейтингу читайте у матеріалі «ТОП-50 впливових лучан. Частина 1»

 

21. Олександр Шпота, керівник Луцької місцевої прокуратури

Олександр Шпота очолив міську прокуратуру зовсім нещодавно – у середині грудня 2015 року. З того часу він вже встиг поспілкуватися з представниками ЗМІ та громадськості, але поки йому не вдалося завоювати ні довіри, ні авторитету серед останніх.

Попри це, посада Олександра Шпоти сама по собі передбачає серйозні важелі впливу на життя міста. Розслідування резонансних злочинів і ДТП, підтримка державного обвинувачення у суді – все це сфера відповідальності головного прокурора міста. Тому з позицією Олександра Шпоти однозначно рахуватимуться, а до його думки прислухатимуться.

До свого призначення на посаду керівника прокуратури міста Олександр Шпота працював прокурором Нововолинська, а ще раніше в прокуратурі Волинської області – був начальником відділу підтримання державних обвинувачень. «Засвітився» як публічна особа у судовому процесі по сумнозвісній справі Довжиків (загадкова розправа з родиною колишнього міліціонера з Каменя-Каширського).

Родинні зв’язки новоспеченого прокурора міста також можуть стати для нього певним інструментом впливу. Станом на квітень 2015 року дружина прокурора Марта Шпота працювала начальником другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції.

22. Євгеній Ткачук, 45 років, директор ПП «Автоцентр Плюс», депутат Луцької міської ради

Євгеній Ткачук вже кілька років років поспіль успішно поєднує політику і бізнес. На останніх виборах до місцевих рад, де він представляв політичну силу БПП «Солоідарність», Євгеній Ткачук впевнено обійшов конкурентів у своєму округові в районі ЛПЗ.

Він має беззаперечний авторитет серед депутатів Луцької міської ради, а також довгий час у раді попереднього скликання очолював депутатську групу «Рідне місто», яка послідовно підтримувала чинного мера Миколу Романюка.

У Луцькій міській раді Євгеній Ткачук очолює одну з найвпливовіших комісій - з питань земельних відносин та земельного кадастру. Крім того, саме йому 23 грудня 2015 року довірили керувати промерською фракцією БПП «Солідарнсть» у Луцькраді.

 

23. Олег Величко, 64 роки, голова правління-президент ВАТ «Корпорація «Аверс»

«Перестаньте бути пацаном!». Це слова Величка, які віднедавна стали знаменитими. Ними він звернувся до Олексанра Товстенюка, завершивши дебати між ним і Миколою Романюком. Ці дебати в ефірі "Аверсу", на думку багатьох, зіграли чи не ключову роль у електоральних настроях лучан за два дні до проведення другого туру виборів Луцького міського голови.

Таким чином, президент корпорації ще раз підтвердив, що лучани дивляться його телеканал і він має неабиякий вплив на формування суспільної свідомості та громадської думки серед жителів.

Після такого прикрого інциденту Олегові Величку пророкували вихід на заслужену пенсію, проте публічно керівник телеканалу «Аверс» не мав жодних наслідків.    

 

24. Тарас Яковлев, 34 роки, перший заступник Луцького міського голови

Попри скандальний розрив з партією «Самопоміч» Тарас Яковлєв лишився цьогоріч «на коні», зберігши за собою крісло віце-мера після переобрання Миколи Романюка міським головою.

Хоча, небезпек випасти з сідла вистачало. Та ж ситуація з «Самопоміччю» не віщувала нічого доброго: Тарас Яковлєв очолював один з неформальних осередків цієї політичної сили і вів «внутрікорпоративну» боротьбу з іншим осередком, очолюваним тепер уже соратником Яковлєва – Юлією Вусенко.

Зрештою група Яковлєва програла, і на вибори «Самопоміч» повела Вусенко. А Тарас Володимирович залишився в команді Миколи Романюка, ситуація якого видавалася теж хиткою: ставленик Ігоря Палиці Олександр Товстенюк демонстрував виняткову рішучість і готовність посунути Миколу Ярославовивча з мерського місця.

Утім другий тур виборів зберіг статус-кво для Яковлєва. Той і далі (принаймні на найближчі два роки) – перший після першого.

 

25. Михайло Квятковський, голова Луцького міськрайонного суду Волинської області

У квітні 2015 року Михайла Квятковського переобрали головою Луцького міськрайонного суду. Суд, у віданні якого і «цивілка», і «кримінал», вершить долі тисяч людей.  У підпорядкуванні Квятковського – більше двох десятків суддів. Серед них – і скандальний Віталій Ковтуненко, який виносив вироки учасникам луцького Євромайдану у грудні 2013 року.

Сам же Квятковський у лютому цього року заявив, що врятував багатьох майданівців від репресій. Мовляв, це було після акції проти членів Партії регіонів: активісти у січні 2014-го виливали червону фарбу, яка символізувала кров, під поріг закладів, які належать регіоналам.

Після того до суду від правоохоронців надійшло клопотання про проведення обшуків в активістів цієї акції. Але суд ці клопотання відхилив – похвалився Квятковський. І додав: після цього прокурор Андрій Парака навіть погрожував йому, що той не буде працювати у суді.

Так це чи ні, але наразі Квятковський – і далі головний служитель Феміди у місті. Принаймні на найближчі півтора року.

 

26. Ігор Муковоз, 44 роки, начальник Луцького відділу поліції

Ігор Муковоз належить до категорії тих правоохоронців, які не бояться спілкуватися з пресою, знаходять спільну мову з громадськими активістами і з власним начальством. Головний поліцейський міста – людина, яка майстерно балансує між настроями, так би мовити «ловить хвилю», й вміло використовує їх у власних інтересах.

Для Ігоря Муковоза революційні події в Україні ставали завжди знаковими. Після Помаранчевої революції зв’язки з тодішніми місцевими революціонерами забезпечили йому у 2005 році посаду начальника Ківерцівського районного відділу УМВС України у Волинській області. Після 6 років роботи у Ківерцях він перейшов на службу до відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків обласного управління МВС.  

Революція Гідності також принесла йому нове призначення. Тільки цього разу місце головного міліціонера міста у зв’язку з подіями того часу звільнилося і вакантну посаду у червні 2014-го обійняв Ігор Муковоз. Зважаючи на недоліки правоохоронної системи, можна припустити, що Ігорю Муковозу довелося скористатися певними інструментами впливу, аби стати головний поліцейським Луцька.

Начальник поліції – далеко не остання людина у місті. Саме він володіє оперативно інформацією про злочини й інші події, що трапляються протягом доби у Луцьку, тісно контактує з мером і депутатами міськради. Остання сесія Луцькради засвідчила, що Ігор Муковоз вміє знаходити спільну мову й з депкорпусом: міську цільову програму з безпеки обранці громади підтримали без традиційного обговорення та запитань. Це говорить про те, що Ігор Муковоз зміг переконати депутатів у важливості всіх пунктів програми ще до того, як вона була винесена на розгляд сесії.

 

27. Олег Бровін, 51 рік, власник компанії «Гранд Персона»

Фото: volynnews.com
Фото: volynnews.com

У Луцьку Олега Бровіна знають як власника компанії «Гранд Персона», одного з найкращих рестораторів. Його заклади успішно працюють не тільки на Волині, а й у Львові та на курорті Буковель. Ресторани та піцерії мережі «Гранд Персона» називають елітними, тут проводять не лишень дозвілля, а й ділові перемовини, зустрічі із зарубіжними гостями.

Варто зауважити, що завдяки Олегу Бровіну, який не шкодує грошей на різноманітні тренінги для персоналу, цим закладам упродовж років вдається тримати марку. А самому Бровіну – примножувати свої капітали та заводити корисні знайомства.

Бровіна справедливо вважають одним із найбагатших лучан та доволі впливовим чоловіком у різних сферах. Ваги чоловікові додає і дружба з лідером партії "Самопоміч" Андрієм Садовим (за неофіційною інформацією саме Бровін підтримував Юлію Вусенко у її внутріпартійній боротьбі, що немалою мірою і зумовило перемогу останньої), а також з представниками фінансової групи "Приват", в тому числі з Ігорем Палицею.

 

28. Віталій Кварцяний, 61 рік, президент та головний тренер ФК «Волинь»

Фото: image.tsn.ua
Фото: image.tsn.ua

Наставник футбольного клубу «Волинь» завжди був яскравою та важливою особистістю у спортивному житті міста. Підопічні Віталія Кварцяного завершують рік на 5 сходинці всеукраїнської турнірної таблиці, пустивши вперед традиційних фаворитів українського футболу.

Незважаючи на те, що Віталій Кварцяний у 2015 році потрапив до рейтингу злісних прогульників сесії Луцької міської ради попереднього скликання, лучани все ж його підтримали на чергових виборах до місцевих рад. Проте цього разу тренер вирішив балотуватися до Волинської обласної ради, де у результаті й отримав мандат за квотою партії «УКРОП». Очевидно, що Віталій Кварцяний близький до фонду «Новий Луцьк» та його засновника Ігоря Палиці. До слова, саме цього року за підтримки фонду була проведена масштабна реконструкція стадіону «Авангард» - головної арени ФК «Волинь».

Для багатьох любителів футболу головний тренер Волині залишається незмінним  авторитетом та прикладом для наслідування саме за його спортивні досягнення.

 

29. Світлана Савчук, начальник Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області

Фото: vl.sfs.gov.ua
Фото: vl.sfs.gov.ua

Світлана Савчук очолює луцьких податківців два з половиною роки – з червня 2013 року. Погодьтеся для фіскала такий строк на одному місці – уже немаленький. Жінка на цій посаді пережила не лише кількох керівників обласної структури, а й кілька реформ податкової служби: спочатку об’єднання з митниками, а згодом,  уже у постреволюційну добу – реорганізацію у ДФС.

Якщо ж говорити про вплив головної луцької збирачки податків, то він – хоч і непомітний, але значний. В «епоху змін» важко живеться всім, але чи не найважче – тим, робота кого напряму залежить від будь-якого поруху пальця законотворця. Ведемо мову про підприємців, яким чергова зміна податкового законодавства не раз обертається черговим «гемороєм» для власного бізнесу. А такого у 2015-му вистачало.

Уся армія підприємців, які платять податки у Луцьку і Луцькому районі, по суті, залежна від роботи структури, очолюваної Світланою Савчук. Більше того, наповнення бюджету – теж безпосередня функція фіскалів.

 

30. Павло Данильчук, 30 років, голова Волинської обласної організації політичної партії «Громадянський рух «Народний контроль», депутат Луцької міської ради

Павло Данильчук з весни 2015 року очолює волинську організацію молодої політичної сили «Народний контроль». Він чи найактивніший депутат Луцької міської ради, займається питаннями незаконних будівництв у місті та патріотичного виховання молоді.

Про підтримку Павла Данильчука серед громадськості свідчить той факт, що за результатами останніх місцевих виборів він та ще двоє його однопартійців отримали депутатські мандати, що ще на початку передвиборчих перегонів здавалося малоймовірним. Крім того, місцеві активісти часто залучають Павла Данильчука до своїх акцій протесту, вважаючи, що це надасть їхнім вимогам певної ваги та сили.

Революційне минуле політика також залишило по собі певні важелі впливу у місті. До прикладу, Павло Данильчук зумів вибудувати діалог з начальником Головного управління Національної поліції у Волинській області Петром Шпигою.

У Луцькій міській раді депутат очолив не останню за важливістю постійну комісію з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

 

31. Іван Кубіцький, 56 років, директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради

Персону Івана Кубіцього можна називати одіозною, скандальною тощо. Втім про те, що він є доволі впливовим у місті чоловіком, не посперечаєшся. Адже з 2009 року Кубіцький очолює департамент ЖКГ Луцька. Відтак усе, що стосується діяльності комунальників, зав’язано на ньому.

Великою мірою від Кубіцького залежить, чи будуть теплими батареї, а вода у кранах – гарячою, чи не перетворяться вулиці міста на ріки під час злив, чи взимку під час снігопадів працюватиме громадський транспорт. Крім того, Іван Куіцький може впливати на результати багатомільйонних тендерів, що робить його людиною, з якою місцеві підприємці хочуть принаймні не псувати стосунки.  

А якби очільник департаменту ЖКП був ще й трішечки комунікабельнішим, вочевидь його авторитет у місті від цього тільки збільшився б.

 

32. Григорій Пустовіт, 55 років, депутат Луцької міської ради, голова обласної організації ВО «Батьківщина», директор ТзОВ «Євроорганік-Волинь»

Постать Григорія Пустовіта на волинській політичній карті досить помітна: колишній секретар міської ради, колишній голова Волинської облдержадміністрації, незмінний очільник волинського осередку «Батьківщини» час до часу нагадує про себе красномовними інтерв’ю.

Напередодні місцевих виборів керівник «білосердечних» Волині заявляв, що його команда готова працювати із новим законом про вибори, хоч до нього й виникає чимало запитань. Що кожні вибори – це такий собі екзамен для політсил. Окрім того, відставний військовий Григорій Пустовіт не тільки може дотримуватися чітко визначеного курсу, а й вдаватися до аналізу і власних, і партійних промахів та намагатися їх ліквідувати чи бодай мінімізувати.

Загалом, треба віддати належне Пустовіту за те, що він один із небагатьох місцевих політиків, кому вдалося зберегти вірність своїй політичній силі.

 

33. Лариса Духневич, 60 років, керівник КЗ «Луцька міська клінічна лікарня»

Фото: pravda.lutsk.ua
Фото: pravda.lutsk.ua

Із 2001 року Лариса Духневич очолює комунальний заклад «Луцька міська клінічна лікарня». Її знають як суворого та фанатично відданого своїй роботі керівника. Вона має значний авторитет серед колег.

До слова, Луцька міська лікарня має чимало сучасного обладнання, зокрема – апарат МРТ, саме завдяки Ларисі Духневич та її таланту домовлятися. У лікарні організовано безплатне лікування учасникам АТО. А нещодавно працівники Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова передали міській лікарні вісім нових багатофункціональних ліжок – гуманітарну допомогу від благодійників з Німеччини.

Якщо пані Лариса не втратить свого унікального вміння домовлятися, переконувати й досягати компромісу, цілком імовірно, міська лікарня Луцька зможе з часом досягнути європейського рівня обслуговування пацієнтів.

 

34. Олег Гребенюк, 54 роки, начальник управління освіти Луцької міської ради

Начальникові міського управління освіти Олегові Гребенюку цього року не позаздриш: то історія з неякісним м’ясом у дитсадках вилізе, то звинувачення у залякуванні педагогічних працівників напередодні місцевих виборів. А ще ж треба мізкувати, де взяти додаткові місця у тих самих дитсадках для дошкільнят. А найголовніше – де вибивати на те все гроші, аби приміщення, які довгі роки слугували не за призначенням, знову змогли прийняти дітлахів.

Разом з тим, варто зауважити, що у Луцьку на досить високому рівні поставлена робота з обдарованими дітьми, доволі потужний педагогічний склад шкіл. Це сприяє позитивному іміджеві управління освіти і науки.

Посада Олега Гребенюка дає йому широкі можливості впливати на педагогів міста, адже відомо, що саме ця категорія професіоналів досить дисциплінована та часто доволі кон’юктурна.

Тож якщо Олег Гребенюк не втратить і надалі своїх «диригентських» позицій, є надія, що педагогічний «хор» Луцька «співатиме» в унісон. Та й чергова реформа освіти – не за горами.

 

35. Валерій Бондарук, 44 роки, співзасновник і комерційний директор ТзОВ «Волиньфарм», депутат Луцької міської ради

Валерій Бондарук, не дивлячись на конфлікт з партією «Батьківщина» кількарічної давності (тоді його виключили за те, що вступив у іншу депутатську групу), у 2015-му знову обрався до Луцької міської ради від цієї політичної сили.

Давній і досвідчений бізнесмен, він робить гроші на тому, що завжди матиме попит – на бажанні людей позбутися хвороб. Ще у 1994 році він разом зі своїм компаньйоном  Станіславом Шайком відкрив фармацевтичну фірму «Волиньфарм». Зараз це – одна з провідних фармацевтичних компаній західного регіону України з розгалуженою мережею аптечних закладів.

Штат фірми становить близько 600 співробітників. До складу ТзОВ «Волиньфарм» входять 138 аптечні підрозділи, аптечний склад, автогосподарство, відділ медтехніки та стоматології з трьома спеціалізованими магазинами. Клієнтами фірми є також близько 400 аптечних установ Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Рівненської областей. 

У 2015 році Валерій Бондарук увійшов в десятку найбагатших депутатів Луцької міської ради.

 

Продовження рейтингу читайте у матеріалі «ТОП-50 впливових лучан. Частина 3»

 

Хочете бути першими на районі? Підписуйтесь на наші новини у спільнотах Facebook та Вконтакте.

 

Коментарі
02 Січня 2016, 14:39
а навіщо нам їхні писки ? і так всі знають кому ми завдячуємо "доброму" життю...
Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром