Соборності: чому дворові дороги ремонтують вибірково

12 Листопада 2015, 09:39
7096

Нещодавно на проспекті Соборності завершили реконструкцію дорожнього покриття, після чого міська влада взялася за облаштування пішохідних доріжок. У мешканців прилеглих будинків нарешті з’явилася надія, що цивілізація прийде й у їхні двори і вони ходитимуть рівними дорогами та тротуарами. Однак пощастило лише найактивнішим лучанам, які про благоустрій прибудинкової території попіклувалися заздалегідь. Інші чекатимуть на свою порцію асфальту аж до наступного року.

ОСББ – пряма дорога до благоустрою

Створити ОСББ мешканці 28-го будинку, що на проспекті Соборності, вирішили приблизно чотири роки тому, коли прокуратура хотіла побудувати на цій території будинок. Люди «відвоювали» свою законну територію, землю приватизували, після чого й створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

«А головне – ми побачили переваги таких об’єднань: за ці роки ми повністю зробили сантехніку, стояки. Завдяки допомозі міської влади перекрили дах, зараз проводять ремонт двору. Найважливіше, що ми – господарі, самі колективно приймаємо рішення, що потрібно робити», – розповідає Анатолій Давидовський, заступник голови ОСББ «Соборний».

Заїзд у двір будинків Соборності, 28 та 30а
Заїзд у двір будинків Соборності, 28 та 30а

Ось такий вигляд має новий асфальт
Ось такий вигляд має новий асфальт


Ремонт двору, за словами мешканців, проводять дуже якісно.

«Раді, що вже й нам роблять, бо розбите все було так, що не можна було ходити. Дуже якісно працюють хлопці і швидко. Одна бригада знімає старий асфальт, друга – бордюри ставить і кладе новий асфальт. Працівники – молодці: як приїжджають, то цілий день тут, як мурашки, трудяться», – каже жителька 28-го будинку.

За кошти об’єднання співвласники 28-го будинку зробити ремонт під’їзду, встановили невеличкі пандуси для інвалідів-колясників, замінили сантехніку в підвалі. Інколи додатково збирають кошти у мешканців: наприклад, на похорон давали по 20 гривень.

Квіти на прибудинковій території, розфарбовані стіни, облаштований ігровий майданчик – все це також заслуга жителів будинку. Зокрема багато чого робить голова ОСББ Надія Шелепіна, до якої люди звертаються дуже часто з різних питань, найчастіше – з житлово-комунальних.

Читайте також: 33 квартал: у дворі молодятам поставили лебеді, а пенсіонерам – самовар

Мешканці 28-го будинку задоволені тим, що об’єдналися, питань, щоб розформувати ОСББ навіть не виникало. Майже немає скарг, бо ж самі собі господарі.

«Я не кажу, що все гладенько, але виходить досить нормально», – зазначає Анатолій Давидовський.

На думку заступника ОСББ «Соборний», щоб забезпечити благоустрій території, потрібно три складові: ініціатива людей, бажання працювати, діяльність міської влади, яка йде назустріч.

«Якщо люди хочуть бути господарями в своєму дворі, бажають працювати для себе і співпрацювати з міською радою, я думаю, що їм треба об’єднуватися. Закликаю до такого об’єднання. Не кажу, щоби йшли у великі групи, де, наприклад, по 5 чи 10 ОСББ, як у Києві. Найкраще об’єднуватися, наприклад, будинком чи двором. Це найоптимальніший варіант», – підсумовує Анатолій Давидовський.






У дворі будинку Соборності, 28 облаштовують нові тротуари
У дворі будинку Соборності, 28 облаштовують нові тротуари


Ось так ОСББ облаштовує власні під'їзди
Ось так ОСББ облаштовує власні під'їзди

За прикладом сусідів

До речі, мешканці проспекту Соборності, 32 нещодавно теж вирішили створити ОСББ. Робота житлово-комунального підприємства їх не задовольняє, адже будинок знаходиться у занедбаному стані. Коли потрібно було робити ремонт під’їзду, на який у «МЖК» не знайшлося грошей, тоді дістали звіти, які подають за півроку із виконаних роботах. І побачили, скільки грошей реально йде з цього будинку за півроку – це 85 тисяч гривень.

«При цьому нам сказали, що ці смітники, з яких все сиплеться через дірки знизу, не можуть замінити, бо це дуже дорого: один коштує чотири тисячі гривень. А коли один смітник настільки прогнив, що просто завалився, в нього коліщата не витримали – це і стало останньою краплею. Правда, тоді його забрали і відремонтували. Ми написали купу заяв, звернень різних. Постійно щось писали», – розповідає Тетяна Горюнова, жителька 32-го будинку.

Видно, що невелика частина дороги на Соборності, 32 відремонтована.

«Це фактично один раз за 20 років нам зробили нормальний заїзд. Відчуваємо себе, ніби на європейських дорогах, коли йдемо по цьому асфальту», – каже мешканець 32-го будинку Віктор.

Щоб цей заїзд відремонтували, жителям довелося добре пооббивати пороги. Навіть носили каву з цукерками працівникам «Луцькавтодору».

«У нас є активна людина, яка поїхала в «Луцькавтодор», коли вони тут робили проспект, і домоглася, щоб оцей наш кусочок внесли в план. Як вони зробили: просто на цей бетон поклали зверху два шари асфальту. Це вже добре, але не знаю, скільки воно витримає. Те, що роблять 28-му будинку, то вони виграли проект. Там спочатку кладуть щебінь грубий, потім – дрібніший, після чого – шар асфальту, далі просмалюють, потім – ще шар асфальту, тобто роблять, як потрібно. Там не «Луцькавтодор» робить, інша фірма», – додає Тетяна Горюнова.






Користуючись нагодою, мешканці будинку Соборності, 32 показали кореспонденту й постійно підтоплений підвал
Користуючись нагодою, мешканці будинку Соборності, 32 показали кореспонденту й постійно підтоплений підвал

Заїзд у двір зробили, але чи надовго покриття залишатиметься таким рівним
Заїзд у двір зробили, але чи надовго покриття залишатиметься таким рівним

Хто залишився без ремонту до наступного року?

Як бачимо, на Соборності, 28 ремонт зроблено якісно і майже повністю, на Соборності, 32 – відремонтовано невелику частину дороги. А от біля Соборності, 30 (цей будинок знаходиться між 28-мим і 32-гим) взагалі ще нічого не ремонтували.

«Були численні звертання до міської ради, і Романюк пообіцяв, що в 2016 році будуть робити, а коли саме – неясно», – каже жителька 30-го будинку Віра.

У департаменті житлово-комунального господарства Луцької міської ради кажуть, що ремонт буде залежати від фінансування на наступний рік.

«У цьому році ми завершили ремонт на Соборності, 30-А і 28. На сьогоднішній день роблять ремонти на Соборності 26, Воїнів-інтернаціоналістів 2, 4, 6. А також розпочато ремонт дворових територій Соборності 16, 14, 12, 10. Плануємо продовжити капітальний ремонт дворових територій по проспекту Соборності в наступному році: 32-й, 36-й будиноки і так далі до «Там-Таму». Справа в тому, що ми не знаємо, яке буде фінансування на наступний рік. Це будуть складатися пропозиції, які будуть виноситися на сесію Луцької міської ради. І за які двори відповідно буде проголосовано, ті й будуть ремонтувати», – повідомляє Микола Осіюк, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства.

Також Микола Осіюк додав, що на ремонт дворових територій у цьому році вже витрачено близько 22 мільйонів гривень і планується ще – близько 6 мільйонів гривень.


Навіть смітники у дворі будинку на проспекті Собрності, 30 у жалюгідному стані
Навіть смітники у дворі будинку на проспекті Собрності, 30 у жалюгідному стані


Востаннє дорожнє покриття тут міняли понад 10 років тому за кошти скандальної власниці Княжого Двору
Востаннє дорожнє покриття тут міняли понад 10 років тому за кошти скандальної власниці Княжого Двору



Такий ремонт мешканці будинку Соборності, 30 вважають знущанням
Такий ремонт мешканці будинку Соборності, 30 вважають знущанням


 

Світлана КОВАЛЬЧУК

Коментарі
12 Листопада 2015, 12:56
Раз купувати нові контейнери так дорого, то невже не можна позаварювати оті диряві??? Таке враження шо в жеки набирають тільки переможців конкурсу *містер розп...дяй району*.<br/>p.s. Що за довбак настроїв сайт так , що в поле текст не можна вводити подвійні лапки???
12 Листопада 2015, 13:59
ПОДИВИВСЯ НА ФОТО ДВОХ БУДИНКІВ І НІБИ ПОТРАПИВ З ЄВРОПИ(СОБОРНОСТІ28) ДО ХАЩ ШАНХАЮ(СОБОРНОСТІ 32). СМІТТЄВІ БАКИ В ОДНИХ ЯК КАЗКА, А В ІНШИХ-ХЛАМ.ЧОМУ МЖК НЕ ПОЛАГОДИЛА ЇХ ЗА 20РОКІВ.МИ Ж ГРОШІ СПРАВНО ПЛАТИМО. А ВСЕ ЧЕРЕЗ ТЕ ЩО ВСІМ БАЙДУЖЕ ЯКИЙ У НАС ДВІР. А ТАМ-НІ. ОСББ САМІ ФАРБУЮТЬ, ВКОПУЮТЬ КОЛЕСА,САДЯТЬ КВІТИ, Я ЧАСТО З ВНУЧКОЮ ТАМ ГУЛЯЮ І БАЧИВ ЯК ЖІНКИ САМІ РОЗМАЛЬОВУЮТЬ ДВІР.КРАСА. БО ВОНИ ГОСПОДАРІ НЕ ТІЛЬКИ КВАРТИР А Й ВСЬОГО СВОГО ДВОРУ.М О Л О Д Ц І.
12 Листопада 2015, 15:22
Дуже сподіваюсь, що у 30-му будинку буде ремонт скоро, а то те покриття, яке зробила власниця Княжого Двору розлетілося через рік
13 Листопада 2015, 10:13
ДОРОГІ МОЇ СУСІДИ СОБОРНОСТІ 30. БІЛЬШІСТЬ З НАС ПЕРЕСЕЛЕНЦІ З ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ЗОНИ. НЕ ДИВУЙТЕСЬ ЩО НАС ПОКИ ЩО ЗАЛИШИЛИ ОСТОРОНЬ. ПРОСТО МИ САМІ ВИННІ І КОЛИ ВЛАСНИЦЯ КНЯЖОГО ДВОРУ ЗАБРАЛА НАШІ ПІДВАЛИ МИ МАЙЖЕ ВСІ ПРОМОВЧАЛИ.ГРЯЗНІ ПІДЇЗДИ ТЕЖ НАША ВИНА.ВИХОВАННЯ-НУЛЬ.ПОДИВІТЬСЯ З ВІКОН НА ДВІР СОБОРНОСТІ 28.ЯКА КРАСА.А НАШ ДВІР ПО ПЛАНУВАННЮ ЩЕ ГАРНІШИЙ.ДЯКУЮЧИ МОЛОДИМ БАТЬКАМ СКІЛЬКИ ГОЙДАЛОК ЗРОБИЛИ.НЕ ХНИЧТЕ .ПОТРІБНО СТВОРЮВАТИ ОСББ. ДУМАЮ СУСІДИ НАМ ПІДКАЖУТЬ ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ.
13 Листопада 2015, 20:35
дай Боже нашому теляті вовка з їсти.Вірю що Микола Ярославович на посаді новообраного голови продовжить лагодити Луцьк.В нього і сини родились на Волині а не в Америці<br/> і паспорта громадянства Щвейцарії немає і фонди нікому не перепоручає за браком часу і христинянин а не втікач від віруючих баптистів.Сдава україні.
18 Грудня 2015, 13:24
Класно, що ми почали про те обговорювати прилюдно та ще й з фото(світлина з батареєю - така картина була прямо у під&quot;їзді, перед сходами до першого поверху, прикиньте! Як робилося - то анекдот - ось взаємодія між відділами МЖК: хоч й заяви були про всі види робіт, після численних нагадувань батарею вони нам прийшли зрізати після! ремонту, мокру стіну від ливньової труби, що протікає, досі не зробили! - під&quot;їзд чистенький, а пляма мокра все ще &quot;на місці&quot;. Підвальні ж світлини можна глянути ось тут - 9 фото, що зроблено під час складання актів 19.10.15 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=980300495354521&amp;set=pcb.986821194710834&amp;type=3&amp;theater. <br/> Дякую Інтернет-ресурсам, що взяли участь у нашому благоустрої! Разом з тим, задум був: розказати усім історію й поширити позитивний досвід - тільки СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ дещо кардинальне вдалося заставити зробити, навіть частину труб поміняли у підвалі (ми, правда, постійно чули від керівництва МЖК: &quot;будемо робити у межах проплачених вами коштів&quot;). <br/> А досвід Соборності, 28 нас надихнув на подальші кардинальні дії (Здоров&quot;я голові їхнього ОСББ Надії Іванівні! - вона у лікарні зараз - дорогОю ціною дається боротьба за зміни навіть в одному будинку... Разом з тим Надія Іванівна щиро ділиться досвідом: ми в кімнатці правлінні Соборності, 28 були багаторазово, на будь яке питання Н.І. давала безцінні поради, контакти потрібних людей й, головне, дала поштовх до створення ОСББ, й на установчі збори до нас прийшла - ми вже своє ОСББ зареєстрували й з 1.12.15 почали офіційно хазяйнувати). <br/>Чому така довга, 20-річна епопея переходу до самоуправління? Те, що ми протягом жовтня-листопаду заставляли МЖК хоч щось зробити й зрозуміли, що поодинці ми тут ніхто, хоч й співвласники - можна було б зрозуміти давно. <br/> Попереду ще гуртування й взаємовиховання, бо для багатьох сусідів мало чого помінялося: було ТОВ МЖК, тепер ОСББ, а &quot;моя хата з краю&quot;. Зараз на часі - правила добросусідства - їх маємо втілити у спільне життя: щоб недопалки, пачки від цигарок, обгортки від фаст-фуду, серветки, стаканчики, пляшки носили у смітник, щоб курили й розпивали усяке гидоття подалі від дому й дитячого майданчика, щоб за своїми собаками кучки забирали одразу ж - й до смітника (депутат каже, що міськрада штраф за кучку давно встановила, 17 грн - якщо порахувати, скільки грошей по траві двору ми втратили!), щоб світло у передбанниках виключали, щоб мотлох повиносили із сушок, перестали пісяти(в іншому під&quot;їзді вже кілька місяців обговорюють, як-то спіймати того, хто не встигає донести до туалету) й писати на спільних стінах... <br/> Один під&quot;їзд ми майже зремонтували (заява про ліфт від 6.10.15 ще десь валяється у надрах МЖК, все ще обіцяють, обіцяють, один на одного кивають), контейнери заварили, лишили два з трьох - виявилося, їх достатньо й платити менше. <br/><br/> Роботи попереду багато: й труби по стояках міняти, й гаряа вода в багатьох квартирах тільки називається гарячою, під аркою болото лишилося, й дорога в арці вже знов мокра - де були ями - там новий асфальт вже &quot;просів&quot;, й фасад будинку у веселий кольор пофарбувати добре б...Активисти наші вже й про сонячні батареї говорять, й про скважини у дворі, й про козирьки над під№&quot;їздами, як на ЦУМі - класно те, що бажання покращити середовище прокинулося, гуртується. Чого усім бажаємо! З святами вас усіх, що наближаються: Миколая, Різдвом, Новим Роком
Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром