У ОСББ «Новосел-Луцьк» живуть, як одна велика сім’я

29 Жовтня 2015, 12:52
2505

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на проспекті Відродження, 53-А можна впізнати за чистотою і порядком у дворі.

Голова ОСББ Алла Басалик пильнує за будинковим господарством уже три роки. За цей період підлатали дах, встановили дитячий майданчик і навчилися менше платити за тепло.

«Спершу називалися «ЖБК-Новосел». З 2012 року – ОСББ «Новосел-Луцьк». Зініціювала створення ОСББ у будинку колишня мешканка Тетяна Попова. Жінка запропонувала власникам квартир встановити тепловий вузол з лічильником. У зв’язку з підвищенням цін на газ мешканці погодилися. Я тоді була бухгалтером, а Тетяна – головою ОСББ. Таня переїхала і на її посаду обрали мене», – каже пані Алла.

На балансі жеку будинок ніколи не був. Усе тому, що зводили дев’ятиповерхову будівлю коштом нинішніх власників квартир. Будували сім років. У 1999-му люди заселилися у новенькі домівки,  їх у будинку 72.



Найперше, з чого розпочали наводити лад у своєму господарстві – це відновлення даху. Заодно і козирки над під’їздами перекрили сучасною черепицею, бо ті вже прогнили. Відвели територію для смітників, щоб не стояли посеред двору. Окультурили їх, розмалювали.

Дитячий майданчик мешканці теж власноруч облаштували. Замовили велику пісочницю для малечі. Хочуть ще встановити гойдалки для діток. Але розповідаючи про зону відпочинку маленьких мешканців будинку, Алла Басалик скаржиться, що тут частенько збирається молодь на нічні посиденьки і розпивання алкогольних напоїв. Неподалік будинку є нічний клуб «Шайба».

«У нас дуже погане постачання тепла. ІТП у нас нема. Тому «гріє» нас котельня від «Луцьктепло». Немає тиску. На дев’ятий поверх тепло не доходить. ОСББ за свої кошти купило насоси за 20 тисяч гривень. Поставили, зареєстрували у «Луцьктепло», як годиться зробили», – каже голова.

За чистотою у дворі і під’їздах стежить техпрацівниця, жителька сусіднього будинку. Тричі на тиждень миє сходові майданчики, обкладені плиткою.

Живе ОСББ за рахунок щомісячного внеску за утримання будинку. Тариф – 2 гривні за квадратний метр. Ці кошти сплачують на відкритий рахунок об’єднання. Додаткових надходжень «Новосел-Луцьк» не має – відсутні приватні підприємства на території будинку, реклами.

Алла Басалик каже, що за кожну витрачену копійку звітує перед мешканцями.

«На зборах щоразу зачитую про надходження і витрати. Щоправда, з цим проблем нема – у нас усі добре знають один одного, бо ж разом будувалися. Ми – як одна велика сім’я», – каже жінка.




 

Як і у багатьох ОСББ, тут теж перейшли на економне споживання електроенергії – замінили звичайні лампи на світлодіодні, на поверхах встановили прожектори з вбудованими пасивними детекторами, що спрацьовують при наближенні людини.

Панні Алла розповідає і про болюче питання мешканців будинку – приватизація прибудинкової території. Власники квартир обурюються, бо за кілька метрів від їхньої багатоповерхівки планують звести ще одну дев’ятиповерхову забудову. Кажуть, що зверталися до мера з проханням не забудовувати територію. Але поки – тиша.

«Ділянка під новобудову вже давно викуплена міською радою. Зараз тут алея, парк, насаджені дерева. Їх – не буде. До того ж поруч – ще один житловий будинок», – каже Алла Басалик.

Тетяна БІДУН

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром