Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Петро Нестерук: «У Луцькій міській раді відбуваються речі, які не сумісні ні з мораллю, ні з порядністю»
17:43 11.05.2017

Лучанин Петро Нестерук (16.03.1983 р. н) належить до політиків нової доби. Підприємець, виходець із багатодітної сім’ї, одружений, має трьох дітей. Незважаючи на свій молодий вік, досягнув чималих вершин. Від вантажника до приватного підприємця, власника бізнесу, який сплачує сотні тисяч гривень податків до місцевого і державного бюджетів.

До обрання депутатом міськради Петро Нестерук вів активне громадське життя, допомагав тим, хто потребував допомоги, підтримував АТО, займався покращенням благоустрою міста. Подібне не виносилося на загальне обговорення, було справою душі і керувалося рішеннями серця. Депутат Петро Нестерук із новими силами і енергією продовжив надавати допомогу рідному місту і його мешканцям. Створив Благодійний фонд (БФ ПН «Дізар»), який спільно з громадською організацією «Квітка Полісся» розпочали і вдало продовжують планові роботи благодійного характеру.

Пане Петре, на сьогодні Ви досить публічна людина. Розкажіть про себе: звідки Ви, чим займалися до того, як стали обранцем громади?

– Народився та весь час проживаю в Луцьку, в рідному мікрорайоні, який в народі називають Балкою. Оскільки я був шостою дитиною в багатодітній родині, то не цурався ніякої роботи. Відразу після проходження строкової служби (демобілізувався восени 2003 року) почав самостійно заробляти на хліб. Влаштувався вантажником на підприємство, де повною мірою відчув ціну заробленої гривні. Згодом займав посади експедитора, торгового представника, менеджера з продажу в Західному регіону, директора філії. Відчув нестачу знань – закінчив заочно Луцький національний технічний університет. Із 2006 року – приватний підприємець, в 2014-му став співвласником товариства.

Власний бізнес забирає немало часу та сил. Чому вирішили піти ще й у політику?

– Взагалі-то я не планував ставати політиком, це для мене нове. Але так склалися життєві обставини. На початковому етапі АТО долучився до купівлі бронежилетів, касок тощо. Разом із друзями-бізнесменами ми передали для добровольчого батальйону «Айдар» укомплектований бус. А потім, десь через півроку, побачив в Інтернеті відеоролик, під назвою «Айдар – ночной разведчик», у якому той бус успішно виконує важливу функцію, для якої ми передали його нашим бійцям.

Так-от, мабуть, саме тоді, в період пробудження національної та громадянської свідомості, я вирішив не лише допомагати іншим, а й безпосередньо долучитися до тих процесів, які відбуваються в державі, на Волині, в Луцьку.

І саме тому балотувалися в депутати до Луцької міської ради?

– Саме так. Я, наприклад, мешкаю в мікрорайоні Балки і не з чужих слів знаю: частина вулиць там асфальту взагалі не бачила, частину доріг самі жителі так-сяк посипали щебенем. Навіть там, де колись лежав асфальт, він перебував у геть не належному стані. Скільки жителі Балки не апелювали до міської влади – вирішення їхніх проблем відкладалося в довгий ящик. Аналогічна ситуація з освітленням, дитячими площадками, загалом із чистотою і комфортом у мікрорайоні.

Коли сусіди, друзі, знайомі дізнавалися, що я хочу спробувати свої сили на місцевих виборах, схвально це сприйняли. І таким чином я став кандидатом у депутати міськради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Відразу зазначу: перемога далася непростими зусиллями. Але, чим важче йти до мети, тим більше цінуєш те, що здобув.


А що з вашим приходом здобули лучани, чиї інтереси Ви представляєте в міськраді?

– У своїй передвиборній програмі я не хотів лукавити, тому обіцяв лише те, що точно знав: зможу виконати. Як тільки став депутатом, мусив на початковому етапі ввійти в курс справ. А невдовзі став виконувати якраз ті функції, котрі на мене покладали виборці: відстоювати (як іноді кажуть – лобіювати) їхні інтереси в органах місцевого самоврядування.

Що за майже два роки депутатства Вам вдалося зробити?

– Якщо чесно, то вдалося навіть більше, ніж планувалося. За сприяння колег-депутатів із фракції «Солідарність» в міськраді я домігся того, аби на майже половині вулиць Балки були належним чином зроблені дороги, встановлене освітлення, облаштовано містки через річку Сапалаївка. Якщо раніше у дворах багатоповерхівок малечі взагалі не було як проводити дозвілля, то тепер практично у всіх дворах ми облаштували дитячі майданчики.

Чи вдалося Вам як депутатові налагодити співпрацю з людьми вашого виборчого округу?

– Так, вдалося. І саме це, вважаю, є першочерговим завданням депутата будь-якого рівня – згуртувати людей, допомогти їм усвідомити: насамперед вони (а не якийсь там «дядя з Києва») може змінити їхнє життя. Підтвердженням цьому – звернення виборців. Раз звертаються, значить відчувають допомогу. Спілкуючись із лучанами, я бачив: чимало є небайдужих людей, готових працювати. Але їм не вистачало лідера, того, хто очолить ініціативну групу. Звичайно, не вистачало й коштів. Саме функцію такого організатора, який допоможе згуртуватися, і повинен, на моє переконання, виконувати депутат. А ще дуже добре, коли є Громадська організація і Благодійний фонд, які готові допомогти реалізувати хороші наміри.

Пригадайте найяскравіші серед позитивних прикладів гуртування громади.

– Насправді їх дуже багато. От, приміром, проведення толоки, що мала на меті всім разом прибрати та впорядкувати Парк імені 900-річчя Луцька, прибудинкові території багатоквартирних будинків. За співпраці з виконавчими органами міської ради посприяв, аби було зроблене кронування дерев. Це не вартує великих коштів, але і людям приємно, що на їхніх вулицях чисто й доглянуто, і сама громада стає дружнішою.

Ще один хороший приклад – ремонт під’їздів. Звернулися виборці з відповідним проханням – я як бізнесмен забезпечив їх матеріалами для ремонту, а власне ремонт жильці багатоповерхівок проводили власними силами. Тобто люди своїх грошей не витрачали, а довкола спільної справи згуртувалися і (що не менш важливо) в подальшому будуть цінувати зроблене, контролювати, щоб був у під’їздах порядок.

Наступний приклад моєї співпраці з виборцями – допомога ОСББ. На Балці тепер є ОСББ, які можна ставити в приклад місту.

А чи не виникає нюансів у депутатській діяльності після смерті Миколи Ярославовича Романюка, коли в міськраді триває перерозподіл влади?

– Приховувати очевидне я не бачу сенсу. Тому відверто скажу: в Луцькій міській раді відбуваються речі, які не сумісні ні з мораллю, ні з порядністю. ЗМІ достатньо писали про зміну влади, відставку заступників мера, зміну виконкому. Простими словами кажучи – відбуваються брудні ігри, що спрямовані з одного боку на монополізацію влади, з іншого – на обливання брудом політичних опонентів.

– Чому серед таких «опонентів» опинилися й Ви?

– Мабуть, не стільки я, скільки політична сила БПП «Солідарність», міську організацію якої я маю честь очолювати (так як і однойменну фракцію у міськраді). На сьогодні в міськраді ми в опозиції, тобто і є тими політичними опонентами владі міста.

Перед тим, як почати інформаційну війну, опоненти виходили з Вами на розмову? Можливо, якісь умови висували?

– Звичайно. Сьогоднішній владі явно не вистачало «голосів» для сумнівної щодо законності зміни секретаря міськради. Тому пробували зацікавити. Від «пряників» ми відмовилися. Дістався «батіг» у вигляді замовних ЗМІ, яким просто надійшла команда знизити у Луцьку мій рейтинг та «Солідарності». Ці ЗМІ не гребували подавати в ефір брехливу інформацію. Я, керуючись чинним законодавством, всіляко старався направити так звані «журналістські розслідування» в законне русло. Та де там! Скандал – ось основна мета подібних «розслідувань».

Чи зверталися Ви до правоохоронних органів, аби відстояти власні честь та гідність?

– Звичайно. Адже я сам був у першу чергу зацікавлений у проведенні належної перевірки з боку правоохоронних та контрольних органів, яка б офіційно засвідчила: діяльність ТзОВ «Полісся-Трейд», співзасновником якої я є, жодним чином не суперечить законам України. Саме на моє прохання силовики провели перевірку продукції, яка належить компанії, і дали висновки про повну відповідність до наданих документів. Наразі триває експертиза продукції, за її результатами я вимагатиму вибачень і компенсації матеріальних збитків у окремих ЗМІ, журналістів та їхніх помічників.

Петре Калениковичу, а балотуватися на посаду міського голови не збираєтеся на осінь?

– Чесно? Я вже колись відповідав: поки ні. В моєму розумінні, справжнім мером був покійний Микола Ярославович. Я ще росту… і професійно, і морально.

Тоді скажіть, читачам буде досить цікавою ваша думка: кого б Ви бачили на посаді луцького міського голови?

– Насамперед – відповідальну людину-господарника. Людину, яка своїми руками, вмінням і наполегливістю щось побудувала у Луцьку, щось створила для лучан. Тільки така людина – патріот міста, яка знає ціну народним коштам, – зможе їх спрямувати у правильне русло.

Спілкувалася Оксана БУБЕНЩИКОВА

Коментарі

бувший лучанин

20:02 11.05.2017

Молодець!

26 червня
Сьогодні
07:50 ФОТО Центральний парк: під час святкування лікарі виявляли серед лучан онкохворих 11
Вчора
20:21 ФОТО Теремнівська: відпочивальники знайшли бойову гранату на дні водойми 653
19:51 ВІДЕО Луцький патрульний – у складі збірної України на «Іграх Нескорених» 355
18:17 КРЗ: патрульні затримали неадеквата 235
17:36 ФОТО Золото, радянська форма і розбитий дзвоник: як у Луцьку найкращих учнів нагороджували 1280
16:10 ФОТО Соборності: мешканці будинку виростили квіти, які вони не зможуть побачити 951
15:57 АФІША Макс Кідрук рoзкаже лучанам прo чoрні дірки 513
15:16 ФОТОФАКТ Ковельська: містом гуляла рогата худоба 749
14:57 ФОТО Волі: тролейбус зламався – загубив башмак 230
13:32 ФОТО Львівська: патрульні затримали наркомана-ветерана 248
12:59 ФОТО Лучанка на «Ауді» протаранила бус, постраждали діти 1523
11:09 ФОТОФАКТ Глушець: посеред дороги з'явився новий «пам'ятник» 1140
10:31 АНОНС До Дня Конституції у Луцьку дадуть концерт нацгвардійці 233
09:31 ФОТОФАКТ Центр: припаркована автівка потрапила в ДТП 1128
24.06.2017
18:43 «Волинь» вийшла з відпустки феєричним матчем проти «Карпат» 605
17:01 У Луцьку хлопець закинув кошеня на дах зупинки 763
16:16 Працівники ЦНАПу опублікували відгуки своїх відвідувачів 675
15:01 Центр: зіткнулися «Фольксваген» та «Фіат» 341
14:24 ФОТО Попри дощ і грозу: аматори змагалися на Чемпіонаті з дворового футболу 321
13:15 Давній Луцьк: яким був майдан біля історичного корпусу СНУ 40 років тому 2312
12:19 ФОТО, ВІДЕО «Підняти планку українського стрітболу»: лучанин їде на чемпіонат світу 674
11:43 Патрульні тричі намагалися заспокоїти пару похилого віку, яка заважала сусідам 525
11:11 ФОТО Старе місто: презентували тактильну карту історичного центру 646
10:21 Лучанка, якій пересадили серце в Індії, потребує допомоги 709
10:10 Перемоги: легковик в’їхав в таксі 306
09:16 Як у луцькому педколеджі відзначили випускний. ФОТО 2207
23.06.2017
23:23 Конкурс, дискотека, кулінарний майстер-клас: як лучани в Чехії фестивалили 366
22:57 ФОТО, ВІДЕО Мамсурова: продовжують зливати відходи 731
22:27 У неготової до навчання школи хочуть забрати більше 10 мільйонів гривень 738
21:27 В супермаркеті немає цінників через тупі ножиці 1081
20:48 АНОНС Вперше на Бандерштаті «запалюватиме» найкрутіший діджей країни 633
19:59 «Крім неприємного запаху, жодної загрози не існує»: акціонер цукрового заводу подав в прокуратуру на активістів 1184
19:39 Дубнівська: просять убезпечити дорогу, яка «забирає життя людей» 738
18:59 Тиждень в пошуках алкоголю: скільки правопорушників виявили муніципали 536
18:33 Центр: можуть зникнути унікальні двері 1035
17:58 Не менше «мінімалки»: у роботодавців вимагали платити відповідну зарплатню 865
17:54 ФОТО «Звинувачення щодо підприємства безпідставні», – директор «Біо Пек» 541
17:33 Сагайдачного: обіцяють доремонтувати вулицю 268
17:02 У місті вирішували, що робити із підприємцями, які боргують заробітну плату працівникам 374
16:54 Фонд Степана Івахіва запрошує лучан в Ковель на свято 372
16:42 ФОТО Островського: замість морів з островами просять дорогу 387
16:32 ФОТО Відродження: фургон постраждав при зіткненні з вантажівкою 787
16:25 «Коли дівчина розплющила очі, я уже ліз по високій тонкій трубі вгору», – луцький екстремал розповів про особливості улюбленого заняття 1399
15:43 Відродження: 17-річний водій «Ленд Крузера» намагався втекти від патрульних 2383
15:32 Лучанин розповів, що можна вилікувати за допомогою відьминих яєць 2272
15:19 ФОТО Волі: напроти універмагу зіштовхнулись три автівки 393
15:11 Глушець: порушник ПДР втікав від патрульних і ховався у дворі знайомого 1285
14:42 Лучанка закликала провести у місті гей-парад на День десантника 2014
14:22 ФОТО Вони хотіли жити: лучани вшанували пам’ять розстріляних в’язнів Луцької тюрми 687
14:14 Шевченка: вулиця буде перекрита для транспорту на чотири дні 577
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин