Польська громада Луцька стурбована політикою «насильницької українізації» країни

30 Серпня 2017, 08:49
5292

Представники польської громади Луцька просять містян підтримати їхнє звернення до Президента з ініціативою вирішення питання покращення національної політики у нашій державі.

Відповідну петицію розмістив сьогодні, 30 серпня, на сайті ЄСМП Лев Купчак.

«Спроби насильницької українізації, яку проштовхують деякі політики у Верховній Раді шляхом внесення законопроектів, які регулюють сферу мови, освіти і телебачення, грубо порушують наші національно-культурні права», – переконаний автор клопотання. 

Зокрема, якщо депутати підтримають законопроекти «Про статус державної мови в Україні», «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», національні меншини будуть позбавлені права набувати освіту рідною мовою та реалізовувати культурні програми. Подібний стан речей лучанин вважає неприйнятним, тож вимагає захистити національно-культурні права польської громади міста Луцьк. 

Для цього автор петиції пропонує укласти спеціальний договір про розмежування повноважень між місцевою і центральною владою. 

Серед ключових положень такого договору необхідно виділити наступні: 

  • Законодавче закріплення 10%-ї квоти на представництво поляків у Луцькій міській раді; 
  • 10%-а квота на мовлення польською мовою в ефірі місцевого телеканалу «Нова Волинь»; 
  • Встановлення стандартів обов'язкового викладання польської мови в системі середньої та вищої освіти; 
  • Розробка закону «Про статус польської громади в Україні» та внесення його до Верховної Ради на розгляд. 

Читайте також: Лучанин хоче позбавити звання «Почесний громадянин міста» радянського партизана

Коментарі
30 Серпня 2017, 12:13
Не знаю, хто там озвучує такі запити, але що проплачено Москвою - це навіть до ворожки не ходи.
30 Серпня 2017, 12:36
Ось вам наступний удар поляків по українцях. Почали з нищення українських пам'ятників в Польщі, продовжили з побиття українців поляками, а тепер хочуть правити нами в нашій країні. 0,1% населення поляків в Луцьку хочуть 10% представництво. Нехай цей поляк наведе приклад якого-небудь польського міста де діє аналогічна етнічна квота щодо українців. Давайте толерантні українці підставляйте свої щоки для мордобою.
30 Серпня 2017, 13:34
хто там такий розумний? )))
30 Серпня 2017, 14:48
Да краще хай будуть поляки анiж цi теперiшнi чорти.
30 Серпня 2017, 15:17
"Насильницька Українізація"
30 Серпня 2017, 15:26
Стільки відсотків українців у Польщі, що другою державною за логікою цих поляків має бути Українська мова. Не менше 50 відсотків Українців у сеймі. Та Українці в Польщі мають визначати ії зовнішню та внутрішню політику.
30 Серпня 2017, 15:59
Ви робили полонізацію українців з 16 століття і у вас нічого не вийшло. Ви відібрали значну частину українських земель з українцями і вони вивчили польську мову, стали поляками! Вам також пора становитися українцями!
30 Серпня 2017, 17:05
Підвісити цього Купчака за одне місце на одній з веж замку!
30 Серпня 2017, 23:19
хай вони спочатку за операцію вісла відповідь дадуть..східна україна ніколи небуде по українські говорити...це все бред сумашедших.....поїдьте і побачите там...і ще незабудьте говорити що різні шухевичі бандери ваші герої..........отака правда
31 Серпня 2017, 00:55
Путин введи войска. Афера з картами поляка виявилася псевдопольським фейком і непотрібною при безвізі. Ще так штунди збирали громаду гуманітарками.
31 Серпня 2017, 02:52
Що цей поляк курить? Польська вже в школах вивчається. <br/>Знову розпочинається полонізація. Сподіваюсь поляки не будуть себе вести як росіяни.<br/>Останні заяви поляків буже нагадують російські перед окупацією Криму і Донбасу.
31 Серпня 2017, 23:26
Я напів полячка, але якщо чесно, трошки не розумію. Що заважає поїхати в Польщу? Дивні почуття. Ніби і за, а ніби і проти...