Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Таємниці костелу святих Петра і Павла в Луцьку

10:06 13.08.2017
2093

Найбільша святиня волинських католиків таїть у собі чимало таємниць і загадок. Над спорудженням храму й колегіуму працювали до десяти різних архітекторів. Костел завершили будувати в 1639 році.

Нині від нього небагато збереглося, оскільки після пожежі 1724 року його суттєво перебудували. Однак на стіні праворуч Великого вівтаря зберігається ще від першого костелу настінний герб-барельєф єпископа Павла Волуцького, який дав велику пожертву на будівництво, – пишуть Хроніки Любарта.

Єзуїти славилися своєю системою навчання та виховання. Навчання в луцькому колегіумі було безплатним, а викладання – на високому рівні, тому до Луцька приїжджали вчитися зі Львова, Острога та Києва. Окрім різноманітних теологічних дисциплін, тут викладали фізику, математику, кілька мов, етику, фехтування, танці. Діяв театральний гурток. У колегіумі була велика бібліотека з цінними творами. Одна із загадок костелу святих Петра і Павла – різні форми його веж. Одна чотирикутна, інша – восьмикутна у плані. Архітектори та історики поки що не розгадали причин, адже на жодне функціональне призначення різниця форм не вказує.


Велика таємниця костелу – його кількаярусні підземелля, в які неодмінно треба завітати. Повністю їх дослідити неможливо, бо певна частина постійно затоплена водою, дещо замуровано. У підземеллях знайдено залишки давніх фресок та написи латинською мовою.


Загрузка...
Коментарі
16 липня
Сьогодні
Вчора
14.07.2018
13.07.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин