Лучанин потрапив на сторінки лютої правди

16 Листопада 2015, 09:16
3451

Видавництво «Люта справа» надрукувало антологію «Мистецький Барбакан. Трикутник дев'яносто два», у якій зібрали творчість 38 авторів Революції гідності, зокрема й лучанина Ігоря Тихолаза.

Більшість доробків художників, літераторів, публіцистів була представлена у стінах Мистецького Барбакану, який згуртував на Майдані митців у революційні 2013-2014 роки, розповідає Таблоїд Волині  з посиланням на «Комітет народного контролю».

Книга  – 320 сторінок лютої правди. 38 спартанців мистецького полку, 1 000 000 доказів того, що Україна – це люта справа.

«Це не просто вірші, малюнки, новели, есе, фото... Це – подих Революції Гідності, її душа.  Це контркультурна революція сама по собі. Це інший бік медалі, це та естетика, яка вийшла з «коктейлями молотова» – проти естетики «золотих батонів». Повірте моєму передбаченню: цю антологію колись вивчатимуть у школах та коледжах, по ній звірятимуться історики, ламатимуть списи культурознавці...» – каже Ігор Тихолаз.

Автор розповідає, що спершу планував власну книгу есе та новел, яку писав під час Революції гідності.

«Після розстрілу Небесної сотні я не зміг продовжити роботу над книгою. Частину із написаного взяли до альманаху «Мистецький Барбакан. Трикутник дев'яносто два», – каже Ігор Тихолаз.

Дизайн-макет робочого варіанту книги Ігоря Тихолаза «Майдан. Нотатки українського екстреміста»
Дизайн-макет робочого варіанту книги Ігоря Тихолаза «Майдан. Нотатки українського екстреміста»

«Трикутник 92» в назві збірки означає локацію, де перебували митці під час найбільш гарячих подій Революції гідності. «У міліції та СБУ був план штурму Майдану, Беркут і спецназівці планували зрівняти з асфальтом усіх нас. І на їхній сатанинській мапі наша палатка, наш Барбакан, – був позначений сірим трикутником за номером 92. Стрілочка штурму прямо впиралася і проходила через Барбакан. А напроти нас було розміщено «гніздо» снайперів. Одне слово, за найгіршого сценарію розгону Майдану – шансів вижити ми практично не мали. Тому вирішили зафіксувати цю цифру в історії. Вона щаслива має бути!» – переконаний митець.

Довідково. Барбакан – фортифікаційна споруда, яка охороняє підступи до замку, фортеці чи міських стін. Мистецький барбакан – мистецький майданчик посеред Хрещатику, де митці та співчуваючі проводили акції, зустрічі, лекції під час Революції гідності.



Стіни Барбакана
Стіни Барбакана

Новорічна ялинка барбаканівців
Новорічна ялинка барбаканівців

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром