Байкерів навчать невідкладній допомозі при ДТП

21 Березня 2017, 08:10
1625

Днями відбувся перший тренінг у межах проекту «Збережи життя», під час якого байкерів на практиці навчали надавати домедичну допомогу постраждалим у ДТП. Ініціатором соціального проекту для любителів мотоциклів став байкерський клуб Lions MC Ukraine

Рятувати життя учасникам дорожнього руху байкери вчилися на муляжах та добровольцях. Тренінг включив лекційну та практичну частини з кількома основними видами надання допомоги, зокрема це поведінка при ДТП, допомога потерпілим та правильна техніка зняття шолома з голови постраждалого, повідомляє ІА «Media Star».

«Хоча тренінг тривав понад шість годин – це було того варте, – розповідає Олег Дударєв, учасник клубу Lions MC Ukraine та координатор проекту «Збережи життя». – Відзначу, що всім учасникам вдалося робити те, що показує тренер, і всі задоволені, адже змогли спробувати власними руками провести реанімаційні заходи – а це не так легко, як виглядає збоку».

Такі практичні навички дуже важливі, зазначають організатори, адже часто на місце ДТП першими прибувають мотоциклісти.

«Учасники тренінгу дізналися, як надавати базову реанімаційну допомогу до приїзду карети швидкої. А це оцінка місця ДТП, оцінка стану потерпілого, вчилися, як правильно викликати бригаду медиків, – пояснив Іван Мигаль, анестезіолог-реаніматолог та тренер у проекті «Збережи життя». – Байкери практикували натискання грудної клітки та вентиляцію легень у разі затримки кровообігу в постраждалого. Також відпрацювали швидкий травмоогляд потерпілого, затримку кровотечі, накладання пов’язок і застосування джгутів». 

Байкери не обмежаться Львовом та планують тренінгами охопити міста Західної України, у яких діють осередки клубу Lions MC Ukraine, а це Луцьк, Івано-Франківсьr, Дрогобич, Червоноград, Рава-Руська, Калуш та Чортків.

«Перший тренінг відбувся для учасників клубу Lions MC Ukraine. Надалі ми плануємо залучати не лише мотолюбителів, а й учасників дорожнього руху загалом. Будемо розробляти графік та сподіваємося кожні три-чотири тижні проводити тренінги. Потенційні учасники про навчання будуть дізнаватися з наших сторінок у соцмережах. Також інформацію з надання домедичної допомоги ми поширюватимемо через буклети, які ми розробимо і надрукуємо», – зазначив Олег Дударєв.

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024