Запізнення – це крадіжка, невиконана обіцянка – брехня: як луцьку молодь навчали економити час

03 Березня 2017, 16:36
2520

Записувати, планувати, виконувати обіцяне та не запізнюватись – лучанам розповіли як правильно організувати своє життя під час семінару-практикуму «Time management».

Захід провели у четвер, 2 березня, в Молодіжному центрі Волині.

Давав поради щодо керування часом, директор продакшн-студії «Pravda PRO», президент ГО «Територія 2.2» Сергій Шараєвський. Крім роботи у нього є сім’я, двоє дітей, захоплення рибалкою та вміння дисциплінувати себе. На його думку, останнє значно впливає на здатність організувати своє життя.

«Усе починається з самоорганізації, самодисципліни. Я не вірю в таку річ, як «сови» і «жайворонки». Я вважаю, що «жайворонки» – це просто організовані люди. Ті, яким здається, що вони «сови» – ще просто не організувались», – розпочав лекцію Сергій Шараєвський.

Значна частина слухачів прийшла за 10 хвилин після початку семінару, тому учасники активно розпитували про особливості керування власним часом та занотовували сказане лектором.

«Записуйте!», – ця порада пролунала першою і неодноразово звучала протягом всього семінару-практикуму. На думку Сергія Шараєвського, це допомагає нічого не забути та досягнути поставленої мети.

Серед основних правил тайм-менеджменту лектор виокремив такі:           

1. Починайте свій робочий тиждень і день з планування.

2. Ставте мету і дедлайн її досягнення.

3. Організовуйте себе, інших та давайте доручення.

4. Нагороджуйте себе за досягнуті цілі

5. Поділіть справи на важливі термінові, важливі нетермінові, неважливі термінові та неважливі нетермінові. Вирішуйте їх у вказаному порядку.

Важливе місце у тайм-менеджменті посідає боротьба з лінню. Для того, щоб подолати цього ворога, необхідно мотивувати себе йти до мети.

1


Сергій Шараєвський запропонував декілька шляхів самомотивування. Спочатку потрібно уявити, що буде, коли мета стане реальністю. Така візуалізація не дозволить зійти з дистанції та згадати, заради чого все почалось. Наступний крок – подумати, що буде, якщо бажане так і залишиться в планах.



Мимоволі стане шкода вже витрачених зусиль та часу і це спонукатиме рухатись далі. Цікава порада – знайдіть собі конкурентів. Це допоможе підвищити рівень, якість роботи над досяганням мети. Наступне правило: коли половина запланованого буде виконана, потрібно проаналізувати результати праці.


Запізнення лектор назвав крадіжкою чужого часу, а невиконану обіцянку – брехнею. Він закликав присутніх поважати інших та не запізнюватись, а обіцянки або завжди виконувати, або не обіцяти.

Наприкінці семінару-практикуму всі охочі мали змогу поставити запитання, а після нього – поділитись враженнями.


«Часом в книжках ми можемо не прочитати, що потрібно зробити, а тут нам дали конкретні поради. Бери їх, реалізуй і тоді, відповідно, твій час стане більш організованим, а життя більш продуктивним. Дізналась багато корисного. Частину сказаного я вже використовую, частину почула вперше і буду застосувати, тому що з часом в мене зараз маленький аврал», – розповіла слухачка лекції Анастасія.

 

Корисні поради записувала Юлія КАРМАНСЬКА

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром