«Айтішники» впораються самі, а ми, як влада, не будемо їм заважати»: у місті оголосили рік ІТ

02 Листопада 2016, 18:19
4979

Луцька міська рада видала розпорядження про впровадження плану дій із розвитку ІТ-галузі у місті на 2017 рік.

Про це йшлося під час прес-конференції Луцького ІТ-кластеру у середу, 1 листопада.

За словами заступника міського голови Сергія Григоренка, до розробки плану долучився місцевий ІТ-кластер.

«Ми передбачили щомісячні заходи, спрямовані на підтримку і розвиток ІТ. Це і конференції, круглі столи на тему «ІТ-освіти», проведення уроків у школах міста, розробка брошури для ІТ-компаній», – зазначив чиновник.

Заступник луцького міського голови Сергій Григоренко, засновник Луцького ІТ-кластеру Віктор Левандовський, керівник місцевої ІТ-компанії Вадим Махомед
Заступник луцького міського голови Сергій Григоренко, засновник Луцького ІТ-кластеру Віктор Левандовський, керівник місцевої ІТ-компанії Вадим Махомед

Крім того, він пригадав, що раніше у кластеру була ідея створення єдиного коворкінку, середовища, де б люди цієї професії могли зустрічатися, спілкуватися та обмінюватися досвідом.

«Ми досі готові посприяти у виділенні приміщення для такого ІТ-кафе, якщо буде таке бажання. Також можемо запропонувати провести спільні заходи із «айтішниками» із інших міст. Наприклад, у Вароші (Кузнецовськ) є чимало молодих людей, які працюють у цій сфері. Я впевений, що «айтішники» впораються самі, а ми як влада не будемо їм заважати», – переконаний Сергій Григоренко.

Читайте також: «Не вірю, що машини завоюють світ. Програмісти не дадуть», – луцький «айтішник» про тотальну роботизацію

Засновник Луцького ІТ-кластеру та керівник місцевої ІТ-компанії Віктор Левандовський вважає, що перспективність ІТ-галузі у Луцьку якраз і полягає у тому, що вона у місті не розвинута і невідкрита.

«У нас немає багато професійних спеціалістів. З однієї сторони – це мінус, але з іншої – виклик, те, що ми маємо змінити, підняти. У нас є молодь, яка вчиться, яка хоче працювати. І якщо на інших ринках ситуація наразі не дуже, то ІТ росте, адже ми працюємо із цілою планетою. Ми маємо використати цю тенденцію», – розповів Віктор Левандовський.

Керівник ІТ-компанії пояснив, чому місту зокрема та країні в цілому вигідно розвивати цей сектор економіки.  

«Вважають, що один «айтішник» здатен забезпечувати рідню у кількості 6-7 чоловік. Найчастіше він заробляє гроші, які надходять із-за кордону, але витрачає їх тут, у нас. Від цього виграють усі, в тому числі місцевий бізнес», – переконаний Віктор Левандовський.

Читайте також: Чому Луцьк досі не став прогресивним ІТ-центром

В свою чергу ще один власник великої луцької компанії Вадим Махомед закликав владу не залишатися осторонь заходів, які мають ІТ-спрямованість.

«Якщо взяти досвід сусіднього Львова, то Андрій Садовий завжди присутній на всіх конференція для «айтішників», відкриває їх та веде діалог напряму із тими спеціалістами, які приїхали на захід. Він пояснює, що дуже хоче, щоб ці спеціалісти приїздили жити до Львова. Тому звертаюсь до нашої міської ради: запрошуйте, просіть, щоб ІТ-спеціалісти залишались у нас в Луцьку», – зауважив Вадим Махомед.

Долучився голова Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк
Долучився голова Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк

До дискусії про перспективність ІТ-галузі долучився і голова Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку долучився» Петро Гоцалюк. Нагадаємо, що саме ця організація стала переможцем тендеру на виготовлення стратегічного плану розвитку міста до 2030 року.

Читайте також: Журналісти виявили корупційну складову у тендері на розробку стратегії розвитку міста Луцька

За словами Петра Гоцалюка, ІТ-галузь обов’язково необхідно внести до стратегії Луцька. Тому він запрошує і владу, і представників кластеру, а також громадськість давати свої пропозиції щодо цього напрямку.  

До слова, вже цього року кластер зініціював тематичний захід. 19 листопада відбудеться просвітницька конференція «Нові можливості в ІТ-бізнесі для молоді Луцька». На захід запросили віцепрезидента глобальних центрів розробки Luxoft Дмитра Кушніра, бізнес-тренера Антона Корчинського та бізнес-аналітика Дмитра Приймака.    

Читайте також: У Луцьку ІТ-спеціалісти змагаються за 4 мільйони гривень

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром